BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 06:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 18 października 2015, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Witam. Mam do Was takie pytanie. Mam zamiar kupić bmw, sprowadzone z niemiec które jest na niebieskich tablicach (te na których jeżdzą niemcy), jak wygląda sprawa z transportem takiego auta do miejsca mojego zamieszkania ? Z tego co wyczytałem to jeśli samochód został wyrejestrowany w niemczech to nie mam prawa się nim poruszać po drogach publicznych póki nie zarejestruje samochodu, tak ?
I jak wygląda sprawa z dokumentami, czy przy spisywaniu umowy podpisuje umowę między mną a sprzedającym samochód (handlarz), czy pomiędzy mną a niemcem od którego handlarz kupił auto ?
Z góry przepraszam z głupie pytania, ale sprawa jest dość pilna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 18 października 2015, 22:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Alvin napisał(a):
I jak wygląda sprawa z dokumentami, czy przy spisywaniu umowy podpisuje umowę między mną a sprzedającym samochód (handlarz), czy pomiędzy mną a niemcem od którego handlarz kupił auto ?



Większość handlarzy nie bierze tych aut przez siebie tylko spisujesz umowę z "niemcem". W praktyce zamykasz w ten sposób sobie furkę gdyby się okazało, że zostawia 4 ślady.


Alvin napisał(a):
Witam. Mam do Was takie pytanie. Mam zamiar kupić bmw, sprowadzone z niemiec które jest na niebieskich tablicach (te na których jeżdzą niemcy), jak wygląda sprawa z transportem takiego auta do miejsca mojego zamieszkania ? Z tego co wyczytałem to jeśli samochód został wyrejestrowany w niemczech to nie mam prawa się nim poruszać po drogach publicznych póki nie zarejestruje samochodu, tak ?


W praktyce jak masz tablice, masz jakis tam przegląd chociaż wydruk cokolwiek i wykupisz OC na miesiąc to raczej puszczą Cie wolno w razie kontroli. Raz na TVN Turbo zrobili popisówkę to robili jakieś problemy ale nie pamietam jak się to skończyło.

Tablice tak czy siak są Ci potrzebne - na dzień dzisiejszy nie zrobisz przeglądu bez tablic - są dwie opcje albo łatwisz zamienniki/oryginały niemiecki z briefu (90zł) albo próbne bierzesz 2xx zł .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 18 października 2015, 22:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
deejeys napisał(a):
Tablice tak czy siak są Ci potrzebne - na dzień dzisiejszy nie zrobisz przeglądu bez tablic - są dwie opcje albo łatwisz zamienniki/oryginały niemiecki z briefu (90zł) albo próbne bierzesz 2xx zł .

Tablice do rejestracji czy przeglądu nie są już potrzebne. Do niedawna były, albo celne, albo polskie próbne.
Co do tematu: kup na miejscu celne, 5-dniowe za ok. 90eur i wróć do domu jak trzeba. W większych miejscowościach są, możesz dopytać handlarza czy wyrabiają na miejscu. Ewentualnie kup poprzez allegro celne in blanco i sam wpiszesz dane pojazdu.
Postaraj się napisać umowę ze sprzedającym.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 19 października 2015, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Sprawa wygląda tak że handlarz powiedział mi że jest wykupione jakieś tam ubezpieczenie, tablice są niemieckie (niebieskie), auto przyjechało do Polski na lawecie, i głównie chodzi mi o to w jaki sposób mogę legalnie pojechać samochodem od handlarza do swojego domu. Samochód jest w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 31 marca 2016, 17:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
jeli ma ważny TUV to wykupujesz na te tablice ubezpieczenie w PL za około 50zł/mc i normalnie wracasz. Od trzech miesięcy tak się poruszam samochodem sprowadzonym z Niemiec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 31 marca 2016, 18:08 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
Jeśli auto jest wymeldowane to nie możesz się poruszać. Tablice niemieckie handlarz ma pewnie z Allegro, ale naklejek już brak ;) z tego co pamietam to wymeldowane auto nie jest dopuszczone do ruchu wiec nie możesz nim jeździć jak twierdzi sprzedający, tyle mówi prawo.... W praktyce bywa rożnie, ja często jeżdzę na "niemieckich" tablicach z naklejka Tuv i Landu i jakoś nigdy problemów nie miałem ;) Musisz mieć ubezpieczenie bo to bardzo istotne jest ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 31 marca 2016, 18:45 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
większość niestety ma tablice z allegro albo ori tablice bez naklejek (uwaga bo teraz nawet z naklejkami można kupić na allegro) i taki samochód nie ma prawa poruszać się po drodze inaczej niż na lawecie, jak złapią cię niebiescy to mandat nawet 500zł i laweta (ale większość puszcza dalej, chyba że ktoś ma ewidentnie tablice domowej roboty), 99% sprzedający będzie Ci wmawiało, że możesz tak jechać, ale to tylko dlatego że chcą sprzedać samochód

zalecam sprawdzić czy w dowodzie jest wpis o wyrejestrowaniu, a potem dopiero patrzeć na tablice, OC to podstawa musisz je mieć, a jeśli auto przyjeżdża bez OC to musisz je wykupić najpóźniej w dniu rejestracji, do tego czasu pojazd nie powinien nawet stać w miejscu publicznym np. na chodniku, parkingu, może stać tylko na prywatnej posesji, inaczej możemy dostać karę z UFG

pamiętaj, że przegląd zerowy musi być zrobiony przed rejestracją, ale każdy WK ma obowiązek przepisać niemiecki przegląd, przy czy tam przegląd robi się co 2 lata a u nas co rok, więc przepiszą tylko rok, często WK nie chcą tego robić

Nie spisuj umowy na niemca, jeśli auto zostało przyciągnięte w tym roku musisz mieć oświadczenie sprzedającego, że sprowadził je wtedy i wtedy żeby nie płacić recyklingu, dodatkowo jeśli auto ma tablice z allegro lub ori bez naklejek, sprzedający powinien dać ci też oświadczenie że auto przyjechało bez tablic

Dopiero teraz zobaczyłem, że irakleo odgrzał niepotrzebnie temat, ale skoro już się rozpisałem to niech zostanie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno bmw na niebieskich blachach
PostNapisane: 4 stycznia 2017, 17:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: x3
Kod silnika: M54B30
pamiętajcie,ze jak zakupicie albo nawet przed zakupem samochódu to go sprawdźcie ! Numer VIN i do dzieła, bo nigdy nic nie wiadomo, potem okazuje się,że nasze przykładowo audi wyglądało tak jak tutaj https://www.autoraport.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL