BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 listopada 2016, 20:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A ja twierdzę że jakość polskiego paliwa na normalnej stacji jest na poziomie ue a nawet większym , co do gazu na pewno wolę nasz niż niemiecki ,czeski, jedynie w austri mogę powiedzieć że gaz był lepszy, z z on wolę polską od niemieckiej dużo mniej glutów , stwierdzam to z autopsji

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 19:42 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Myślę, że już trochę poznałem swój samochód i mniej więcej wiem jak jedzie jak się zachowuje itd. Ostatnio zwiększyłem dawkę dodatku archoila z 60ml na 60l na 100ml na 60l i znowu poczułem poprawę podczas jazdy. Myślę że spróbuję dobić do 120ml i więcej nie będę kombinował, ale to za parę baków czyli pewnie po nowym roku dopiero. Ogólnie jestem zadowolony z efektów lania dodatku :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 4 lutego 2017, 22:46 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Panowie przekleje drobne informacje w tym moje badanie Archoila i drobną dyskusję z innego forum

Cytuj:
W tzw przerwie śniadaniowej postanowiłem zrobić jedno badanie na produkcie Ar6900d-max. Sprawdziłem jego "smarność"a dokładniej wpływ na oddziaływania międzycząsteczkowe zwane także lepkością. Jako że sprzęt mój jest głównie do badania ciężkich frakcji czyli asfaltów to za produkt bazowy posłużyła mi próbka asfaltu (asfalt jest pochodną ropy więc ma w sobie asfalteny żywice oleje) z dodatkiem, aby go upłynnić. Wszystko robione wg normy astm, badam tak próbki na co dzień także temat mam już opanowany ;)
Przygotowałem 2 próbki
1. Próba ślepa czyli sam produkt asfaltowy
2. Próba z dodatkiem 1:100

Obrazek

Obrazek

Badanie próba ślepa



Zwróćcie uwagę na strumień

Badanie próbka z dodatkiem



Wynikiem jest czas wypływu od 10-60ml. Te same warunki temperaturowe. Mój błąd pomiarowy to zazwyczaj max 2s. W tym przypadku różnica nie uwzględniając błędu wynosi 26s! W przypadku gdy badam produkt i muszę wprowadzić korekty, aby zgadzało się w normach taka różnica wymagałaby dosyć dużej ilości dodatku.
Tak wiem że zalecają lać 1:1000 ale nie chciało mi się aż tak bawić z próbkami.


Komentarz uzytkownika
Cytuj:
Smarność to nie to samo co lepkość. Lepkość to parametr fizyczny z dziedziny dynamiki cieczy. Natomiast smarność z eksploatacji urządzeń mechanicznych.
Każdy producent oleju bez trudu wyprodukuje olej o zadanej lepkości natomiast smarność - to już jest wielka technologiczna sztuka i obiekt ostrej konkurencji.

To, że obserwujesz szybszy spływ nie jest wyznacznikiem zmiany smarności. Gdybyś do tego asfaltu dolał np. benzyny czy innego rozpuszczalnika to także spłynęło by prędzej mimo, że zapewne smarność została by pogorszona.


moj komenatrz
Cytuj:
Gloomy dlatego napisałem moim zdaniem i ta smarność była traktowana u mnie umownie ;) Z mojego doświadczenia, aby zniwelować różnicę 26s to 1ml AR = ok min 20 ml rozpuszczalnika. Także jak inaczej wyjaśnić zmianę lepkości ? :)


komenatrz uzytkownika
Cytuj:
Moim zdaniem tym experymentem wykazałeś, że ten specyfik jest wybitnym rozpuszczalnikiem i pewno dlatego tak dobrze czyści. Ja mam AR 6200EU i tego zalecają dolewać w proporcji 1/10000 więc na cały zbiornik idzie 5ml a mimo to działa (tak deklarują). Nie wiem jak to robi czy sam z siebie czy jakoś przestraja każde ropopochodne medium w którym się znajdzie.
W każdym razie to nie jest metoda na pomiar zmian smarności. Do tego służą specjalne urządzenia.


mój komentarz
Cytuj:
Każdy ma jakąś interpretacje wyniku, ale to i dobrze będzie ciekawa dyskusja:) Jeśli już twierdzisz że przestraja medium to wg mnie w tym wypadku należy już raczej użyć słowa rozcieńczalnik. Ogólnie reologie produktu można regulować jak nam się tylko podoba albo właśnie rozcieńczalnikiem albo zagęstnikami. Reologia również jest silnie związana z lepkością. Znam produkty które w dodatku ok 1-2% znacząco wpływają na zagęszczenie układu. Natomiast nie spotkałem się z produktem który w takiej ilości pozwoliłby otrzymać o wiele luźniejszą konsystencję. Jedyne co mi przychodzi do głowy to plastyfikatory, ale one aż takiej "mocy" nie mają, po za tym ich znaczenie w tym przypadku jest totalnie bezsensowne.
Także ja dalej uważam że jakiś składnik w produkcie AR wpływa korzystnie na "przepływy" cieczy czy to w mojej maszynie czy w układzie paliwowym.


I na tym w sumie dyskujsa sie skończyła. Jeśli ktoś ma inne zdanie na temat mojego drobnego testu to zapraszam do tematu.

EDIT:

Może warto zmienić temat na dodatki do paliw ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 15:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
Miłosz napisał(a):
Może warto zmienić temat na dodatki do paliw ?

też jestem za.

Fajnie Miłosz że zrobiłeś taki test, dało to jakiś pogląd na ten specyfik. Nie jest to pusta opinia typu " wydaje mi się że jest lepiej " itp.

Ogólnie temat dodatków do paliwa jest bardzo ciekawy więc warto było by poznać opinie osób które jeżdżą na rożnego rodzaju specyfikach ( nie samymi hybrydowymi turbo itp człowiek żyje :) )

Co do samego Ar6900d-max, opis brzmi zachęcająco, i na pewno po skończeniu oleju którego obecnie dolewam go przetestuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 16:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Szkoda, że właśnie tutaj na forum temat dodatków i różnego rodzaju kombinowania z paliwem jest tak ubogi, jest jedno forum które jest zdecydowanie wiodące w tym temacie, ale na innych też często nie jest wiele gorzej :hyhy: A tutaj troche wieje nudą :(
Ja tego archoil'a jeszcze nie testowałem, ale chyba zamówię i zobacze czy coś się będzie działo jak go doleje ;)

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 17:21 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Albo założyć nowy temat o dodatkach i go jakoś rozwijać. Na pewno pare osób ma już jakąś wiedzę nt działania/nie działania tych produktów. Forum alfy wymiata w tym temacie, ale i avensisa dotrzymuje kroku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
nie chodzi by swoje chwalić, a inne ganić, ale opowiem Wam historię z mojego podwórka
mój dobry znajomy bierze ode mnie Diesel Power Ecomax od początku. Wlewa go non stop. Jak tankuje na stacji to dolewa z dozownika, czasem tankuje w domu z dystrybutora 1000L gdzie wlewa 2 opakowania powyższego środka. Pod koniec roku zamówił paliwo do garażu. Cysterna przywiozła jemu i jego szwagrowi (dwa takie same domy, jeden obok drugiego). On wlał Ecomax'a, szwagier nie. Na początku stycznia pojechał w góry. Przed wyjazdem zalał paliwa w garażu. W górach trafił na srogie mrozy. Paliwo teoretycznie było zimowe. Rano podszedł do auta, przed hotelem. Większość aut maski w górze, mało które odpaliło. Temperatura spadła do -31st. Z niedowierzaniem podszedł do swojego auta i liczył się z tym, że również nie odpali. Odpalił od strzała.
Wraca do domu, dzwoni szwagier: "Ty, jakiej ujowe paliwo nam przywiózł, u mnie zrobiło się mętne. Dobrze, że Ty przed wyjazdem nie tankowałeś". Na co mój kolega powiedział, że jedzie na tym paliwie i jest bomba. Sporo aut nie odpaliło, a on jedzie. Po powrocie komisyjnie sprawdzili paliwo ze szwagrem. U szwagra mętne, u niego klarowne.
Mimo iż wspomniany dodatek nie jest typowym depresatorem, to uszlachetnia paliwo i działa. Ale ze względu na to, że m.in. je sprzedaję mogę nie być wiarygodnym. Ale nie mam natury kręta, więc kto chce niech wierzy, kto nie to nie.

PS dziś przewietrzyłem swoją E38 730d. Lekki mróz, trasa mała (60km w jedną stronę). Wczoraj spalanie 6,4 przy średniej prędkości 68,9km/h, dziś 6,9 przy średniej prędkości 61,9 (dziś gorsze warunki). Może i komputer przekłamuje, ale jest ok. 30L w zbiorniku i zasięg 440km :)
bez względu na porę roku u mnie zawsze w zbiorniku pływa dodatek

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 20:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
rorafalki napisał(a):
nie chodzi by swoje chwalić, a inne ganić, ale opowiem Wam historię z mojego podwórka
mój dobry znajomy bierze ode mnie Diesel Power Ecomax od początku. Wlewa go non stop. Jak tankuje na stacji to dolewa z dozownika, czasem tankuje w domu z dystrybutora 1000L gdzie wlewa 2 opakowania powyższego środka. Pod koniec roku zamówił paliwo do garażu. Cysterna przywiozła jemu i jego szwagrowi (dwa takie same domy, jeden obok drugiego). On wlał Ecomax'a, szwagier nie. Na początku stycznia pojechał w góry. Przed wyjazdem zalał paliwa w garażu. W górach trafił na srogie mrozy. Paliwo teoretycznie było zimowe. Rano podszedł do auta, przed hotelem. Większość aut maski w górze, mało które odpaliło. Temperatura spadła do -31st. Z niedowierzaniem podszedł do swojego auta i liczył się z tym, że również nie odpali. k

Co do dodatku skończył mi się w wakacje i nie mam czasu go kupić działa na pewno,przy czym najpierw podwójną dawkę dodawałem przez 4-tankowania, i mogę go polecić przy czym ja dodatkowo olej do 2t dolewam, co do mrozów paliwo według normy ma być do -20 to jeśli było -31 to nic dziwnego, jedynie Lotos i Statoil mają paliwa arktyczne(premium) kolor biały i tak samo autobusu mpk w krk jeżdżą na paliwie arktycznym

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 20:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Ja osobiście uważam, że jak lejesz dobry olej i dobre paliwo to dodatki nie są potrzebne. A patrząc na ich ceny (np do oleju) to zalejesz przeciętny olej dodasz butelkę magicznego płynu to prawie jakbyś kupił porządny olej.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 21:53 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Z tego co mi się o uszy obiło to arktyczną zupę statoil bierze od lotosu.
Lincoln, pewnie sam wiesz jakiej jakości paliwa są u nas :D Nawet chyba wspomniałeś kiedyś że po zalaniu na jakiejś dupnej stacji checkiem waliło :D No niestety jest jak jest i trzeba sobie radzić. Gwarancji 100% zawsze nie będzie. Mija rok od zakupu jak śmigam na dodatkach i nie widzę minusów tej decyzji ;) Oczywiście nie będę wychwalał produktu jednego producenta, po prostu mi przypasował i przecież nie wyrzucę go, tylko muszę dokończyć ;) A potem się zobaczy co następne ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 22:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Miłosz napisał(a):
to arktyczną zupę statoil bierze od lotosu.
Dokładnie :hyhy: I jest to iz40 czyli najlepszy olej napędowy jaki może być :)

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 5 lutego 2017, 22:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Miłosz napisał(a):
Lincoln, pewnie sam wiesz jakiej jakości paliwa są u nas :D Nawet chyba wspomniałeś kiedyś że po zalaniu na jakiejś dupnej stacji checkiem waliło :D No niestety jest jak jest i trzeba sobie radzić. Gwarancji 100% zawsze nie będzie. Mija rok od zakupu jak śmigam na dodatkach i nie widzę minusów tej decyzji ;) Oczywiście nie będę wychwalał produktu jednego producenta, po prostu mi przypasował i przecież nie wyrzucę go, tylko muszę dokończyć ;) A potem się zobaczy co następne ;)


Tak, ale teraz wiem gdzie i jak i nie ma problemów. Nie widzisz minusów? trochę drenują portfel, bo tanie nie są.
Co ciekawe dużo informacji jest na forach Alfy czy Dieslów Toyoty, przeba przyznać, że tam silniki nie są najlepsze :P

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 6 lutego 2017, 08:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Lincoln napisał(a):
trochę drenują portfel, bo tanie nie są

bez przesady, kilkanaście groszy na litrze, a to przy ewentualnej przedwczesnej naprawie któregoś elementu układu paliwowego nie jest tak dużo
ponadto dobry dodatek jest lepszą opcją od paliw z ++ no i tańszy

co do jakości paliw - sami wiecie, że nie trzeba ufać koncernom, tylko konkretnej stacji

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 6 lutego 2017, 20:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Lincoln napisał(a):
Ja osobiście uważam, że jak lejesz dobry olej i dobre paliwo to dodatki nie są potrzebne. A patrząc na ich ceny (np do oleju) to zalejesz przeciętny olej dodasz butelkę magicznego płynu to prawie jakbyś kupił porządny olej.

Średnio wychodzi 12groszy więcej na litr, a cena on zwykłego jest mniejsza średnio o 25-30groszy od on premium i w dodatku taki on zwykły plus dodatek będzie lepszy od on premium i tańszy dalej o 13-18groszy

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 6 lutego 2017, 21:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
rorafalki napisał(a):
bez przesady, kilkanaście groszy na litrze, a to przy ewentualnej przedwczesnej naprawie któregoś elementu układu paliwowego nie jest tak dużo
ponadto dobry dodatek jest lepszą opcją od paliw z ++ no i tańszy


Sugerujesz, że dodatek uchroni silnik w przypadku zatankowania "lewego" paliwa?

W rodzinie 8 lat śmigało M67, ON z Shell, ale nie premium, silnik chodził prawidłowo bez dodatków mimo przeszło 350kkm
realnego przebiegu, ale oliwa także Wysokiej klasy.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 6 lutego 2017, 22:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Lincoln napisał(a):
rorafalki napisał(a):
bez przesady, kilkanaście groszy na litrze, a to przy ewentualnej przedwczesnej naprawie któregoś elementu układu paliwowego nie jest tak dużo
ponadto dobry dodatek jest lepszą opcją od paliw z ++ no i tańszy


Sugerujesz, że dodatek uchroni silnik w przypadku zatankowania "lewego" paliwa?

W rodzinie 8 lat śmigało M67, ON z Shell, ale nie premium, silnik chodził prawidłowo bez dodatków mimo przeszło 350kkm
realnego przebiegu, ale oliwa także Wysokiej klasy.

na pewno ochroni, nie wiem czy w 100% bo zależy jak chrzszczone, ale dzięki "wzbogaceniu" paliwa na pewno przyczyni się do mniejszej szkody

wiele aut jeździ bez dodatków, co nie oznacza, że nie mogą jeździć lepiej

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 6 lutego 2017, 23:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Do mnie to jakoś nie przemawia. Pamiętam jak gadałem kiedyś z mechanikiem, który opowiadał mi o magnetyzerach. Ja się pukałem w głowę a on mówił że auta z magnetyzerami np zawsze mu się super wystroją na gazie... Ale ja jestem prosty chłop. Producent przewidział żeby zmieniać olej i lać paliwo- tak robię. Dodatków nie przewidział- nie dolewam. Jak zmieniam olej to płukankę wlewam tylko raz- po zakupie (choć jak słyszę jak silnik wtedy pracuje to mam wątpliwości). Dwa razy się dałem namówić na MoS2, pierwszy i ostatni- zero różnicy. Dla mnie te wszystkie "uszlachetniacze" to tylko wywalanie kasy. Dodatkowo często wyznawcy wszelkich ceramizerów to ludzie którzy sztukę "oszczędzania" opanowali do perfekcjii części droższych niż 4max to nie montują. Te wszystkie dodatki, które mają, "zregenerować", wyciszyć, poprawić smarowanie, ulepszyć to tylko oszukiwanie samego siebie. Jak się jakiś podzespół zużył to wymieniam na nowy a nie trwonię pieniądze na jakieś "protezy" które co najwyżej przedłużą agonię. Może to też kwestia tego, że nie mam czasu na niańczenie auta- ma być sprawne, jeździć, zarabiać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 7 lutego 2017, 07:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ded, ile ludzi tyle poglądów - każdy ma swoje racje i pomysł na auto

tylko weź pod uwagę kilka czynników:
- zbiorniki na stacjach nie są czyszczone tak często jak być powinny, a przepływ paliwa duży
- spora zawartość bioestrów
- ewentualne chrzczenie
- coraz nowocześniejsze silniki = delikatne
czyli patrząc od końca silniki aut są mocno narażone na powyższe czynniki

nie chcę mądrować, ani zanudzać, ale kiedyś opisałem moją wizytę w Stalowej Woli, gdzie regenerowałem wtryski do E46. Oni po rozebraniu doskonale widzą w jakim stanie są wtryskiwacze czy CR'ki - dlatego mogą stwierdzić czy auto było należycie serwisowane (filtr) oraz czy paliwo było dobrej jakości i używany dodatek. Nie opowiadał mi nikt tego - sam przy tym byłem i słuchałem ze sporym zdziwieniem

PS masz rację, żaden dodatek czy olej nie naprawi zużytego elementu, ale wydłuży jego życie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 7 lutego 2017, 20:30 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Lincoln, nie ma co porównywać m67 do np mojego 2ad, jakościowo to jest przepaść hehe ;) Nie to żebym był niezadowolony ze swojego, bo odpukać nic się nie dzieje ale motor ma dopiero 55 tys przelotu :D No ale z poprzednimi wersjami tego motoru sam wiesz jak było.

rorafalki napisał(a):
co do jakości paliw - sami wiecie, że nie trzeba ufać koncernom, tylko konkretnej stacji


I przewoźnikowi, który to dostarcza :D Znam przypadki mixów np 10 tys litrów ropy z 20 tys litrów benzyny...
A co do stacji, to oni nie dbają o filtry i czasami są jaja bo wali powietrzem a nalicza rope.

ded napisał(a):
trwonię pieniądze na jakieś "protezy" które co najwyżej przedłużą agonię.


Równie dobrze można tak powiedzieć o nowym aucie, zakładając że kiedyś i tak coś się wysypie, bo nic nie trwa wiecznie i nie ma rzeczy idealnych ;)

Jak miałem benzyniaki to też miałem w d temat dodatków, ale tam cały układ paliwowy to inna bajka i na pewno jest to tańsze w eksploatacji. Ale czy nowoczesny diesel jest też taki bezobsługowy ? Osobiście nie chcę sprawdzać.

Z drugiej strony w mojej pracy bardzo często używam dodatków gdzie ich stężenia to są czasem nawet ułamki. Za to już wyniki końcowe np przyczepność , czas schnięcia , lepkości itd potrafią się diametralnie zmienić.

Mając jeszcze trochę specyfików, zapodałem po 0,4 g na 50 g czystego lotosa i wystawiłem na ekspozycje tj na podwórko :D

Obrazek

0 - czysta ropa lotosa
KF - kleen floo
6900 - Ar6900
6350 - Ar6350

Dzisiaj jak oglądałem próbki to wszystko ładne klarowne z wyjątkiem próbki z depresatorem 6350 bo zrobiła się zawiesina. Jutro postaram się cyknąć foto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 8 lutego 2017, 10:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Miłosz, fajnie działasz :cwaniak:
może coś do testów Ci podrzucić :luka:


jeszcze trochę o jakości paliwa
http://auto.dziennik.pl/paliwo/artykuly ... uokik.html

Cytuj:
Kierowcy w 2016 roku tankowali gorsze paliwo niż w 2015 roku - wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego dotarł dziennik.pl. Najwięcej nieprawidłowości wykryto w województwach: warmińsko-mazurskim, lubuskim i mazowieckim.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL