BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d m47 trzesie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 16 lutego 2017, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
Witam kupilem bmw e46 320d 136km i ostatnio zaczely sie dziac dziwne rzeczy a mianowicie na zimnym silniku po odpaleniu po jakis 10-15 sekundach zaczyna kopcic na bialo do tego odpalanie chwile trwa. do tego po odpaleniu na biegu jalowym trzesie calym samochodem, po odpaleniu tez obroty faluja przeczytalem gdzies na forum ze jest to spowodowane podgrzewaczem wody poradzono mi wylaczyc nawiew i sprawdzic czy przestanie falowac i faktycznie tak sie stalo. do dam ze samochod nie traci mocy. prosze powiedziec co to moze byc. z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam


Ostatnio edytowano 16 lutego 2017, 21:22 przez PeDeGiusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d m47 trzecie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 16 lutego 2017, 21:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
no to podgrzewacz wody do wymiany ;)

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d m47 trzecie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 16 lutego 2017, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
Najbardziej boje sie o to kopcenie na bialo wydaje mi sie ze jest to tylko na zimnym silniku tzn jak przejade te 500m i silnik sie troche zagrzeje to kopcenie ustaje buszujac w internecie zdania sa podzielone jedni mowia ze to normalne a z kolei inni ze to pompa vp44. jesli ktos mial podobne objawy lub ma jakies pojecie na ten temat prosze o wyjasnienie mi tego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d m47 trzesie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 16 lutego 2017, 21:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
zacytuje naszego kolege ROGERA " Obroty mogą falować gdy zimno i silnik zimny, po porannym rozruchu zazwyczaj do momentu zanim wskaźnik temperatury nie zejdzie z niebieskiego pola.
Dzieje się tak gdy przepływowy podgrzewacz wody włącza się i wyłącza akumulator jest słaby a alternator bardzo obciążony.
Elektryczny podgrzewacz jest zainstalowany w małym obiegu cieczy chłodzącej.
Podgrzewacz to bardzo ważny element w silniku diesla o wysokiej sprawności energetycznej , działa jak czajnik bezprzewodowy ,grzejąc ciecz w małym obiegu.

Działa w układzie "naczyń powiązanych" jego praca i czas działania jest zależny od temperatury na zewnątrz oraz temperatury cieczy chłodzącej w szczególności. Komputer uruchamia go gdy "widzi że na zewnątrz jest zimno i ciecz chłodząca jest zimna.
W zimie gdy mamy uszkodzony termostat i ten puszcza z małego obiegu do dużego ciecz , podgrzewacz robi syzyfową pracę !!!!
Cały czas pracuje aby dogrzać ciecz która jest chłodzona bo termostat puszcza odrazy na chłodnicę. W takich okolicznościach podgrzewacz szybko ulega awarii. Jego działanie i szybkość uzyskania temperatury cieczy ma wpływ z kolei na sterownik świec. Ten zaś podaje napięcie na świece nawet po uruchomieniu silnika aż do momentu gdy ciecz przekroczy 30st. c. Jeśli mam uszkodzony termostat i do tego podgrzewacz szubko wykończymy świece żarowe lub ich sterownik. "

A kopcenie na biało to jest para.... co innego gdyby na niebiesko lub czarno dymił :D

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d m47 trzesie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 17 lutego 2017, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
a orientujecie sie moze jakie sa koszty wymiany tak wprzyblizeniu? i jeeszcze jedna sprawa ktora mi nie daje spokoju to to trzesienie na niskich obrotach kiedy dodam gazu do ok 1000 obr trzesienie ustaje czy to sa poduszki silnika czy moze to byc cos innego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d m47 trzesie na biegu jalowym i kopci na bialo
PostNapisane: 17 lutego 2017, 19:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
napisz pw do ROGERA i się dowiesz ;) trzęsie bo możliwe, że któraś świeca nie działa lub sam sterownik od świec. wtryskiwacze wtedy działają pełną parą żeby podbić temperaturę i zaczyna trząść budą, silnikiem.

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL