BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 7 marca 2017, 14:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e39 540i z końca 2000r. Niestety radio od samego początku nie działa. Szukałem na forum jak sprawdzić model radia abym mógł samemu to naprawić. Niestety nie jestem pewny jaki mam model radia dlatego poniżej zamieszczam zdjęcia to może ktoś z was to rozszyfruje a przynajmniej mam taką nadzieje. Problem z radiem jest taki ze jedyne co działa to niebieski ekran oraz prawe pokrętło dzięki któremu mogę przeskakiwać między funkcjami. Wszystkie inne opcje nie działają , ekran wygląda jak na zdjęciu poniżej. Ktoś ma jakieś pomysły ? Czy wystarczy wgrać jakąś nową wersję systemu czy wprowadzenie kodu wystarczy ? Znajdzie się ktoś z pomysłami ?

Obrazek


Obrazek

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 9 marca 2017, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Ma ktoś jakieś pomysły co z tym robić.?

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 9 marca 2017, 17:55 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Kontrolka obok lewej gałki w ogóle zapala się po jej naciśnięciu?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 10 marca 2017, 01:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Niestety nie, zero reakcji przy użyciu lewej gałki

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 10 marca 2017, 09:17 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
W bagażniku za lewą lampą tylną, powinien być tuner radiowy. Zamontowany pionowo
Fotka z internetu:
Obrazek

Chyba, że masz kombi to wtedy jest on obok koła zapasowego(pod plastikami):
Obrazek
Na zdjęciu leży na nim śrubokręt.

Odłącz wtyczkę z od niego i sprawdź bezpiecznik w gnieździe.
Przydałoby się sprawdzić też czy dochodzi zasilanie
- Brązowy przewód to masa
- czerwony gruby(lub czerwony z jakimś paskiem) to stały plus
- fioletowo-biały to plus po zapłonie



A jak włączasz zapłon to kontrolka airbag zapala się?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 13 marca 2017, 16:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
A więc tak, odłączyłem wtyczkę od tunera radiowego, sprawdziłem zasilanie na kablach próbnikiem i nic, jakby tam prądu wogóle nie było.. Gdy zostawiłem wtyczkę wypięta to ekran radia sie kompletnie wyłączył... czyli znaczy ze zasilanie jednak jest... więc o co tu może chodzić ? elektrykiem z zawodu to nie jestem ale próbnikiem potrafię się posługiwać... Czy brak zmieniarki może powodować jakieś problemy ? Dodatkowo dodam ze przy sprawdzaniu tej wtyczki okazało się że ten odtwarzacz do płyt od nawigacji GPS również nie działa ! :zly: .. a po przekręceniu kluczyka kontrolka airbag normalnie się świeci. Czy podpięcie pod komputer może pokazać przyczynę tych problemow z elektryka.?

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 14:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Panowie i Panie wracam z problemem z którym sobie jeszcze nie poradziłem. Ostatnio oddałem samochod na przegląd generalny i przy okazji powiedziałem mechanikowi o kłopocie z radiem. Ponieważ mieszkam poza granicami Polski jest tutaj mały wybór Polskich mechaników, a do takich tylko jeżdżę. Ale streszczajac moje historię zyciowe przejdę do sedna. Mechanik którego znam od dłuższego czasu i mu ufam oraz uważam że jest dość kompetentny w tym co robi powiedział mi że brakuje mi dwóch komponentów... jedno to zmieniarka a drugie to coś czego nazwy niestety nieznam... jedyne co mam w bagażniku to urządzenie do wkladania płyt GPS. Mozna je dokupić ale po nr VIN mojego auta stwierdził że te dwie rzeczy trzeba zamówić z Internetu i będzie to koszt 400£ (200£ jedna część) ... i teraz pytanie do was czy mozna to zrobić tańszym kosztem.? Czy można np z innego e39 kupić takie części.? Bo na Internecie znajduje np zmieniarke za 35£ a nie za 200£ . Mówi że próbował założyć te brakujące czesci do mojego auta z e38 i mówi że nic nie ruszyło... więc dał mi pomysł że można kupić takie radio z androidem i po problemie będzie.... Ale jak do tego się maja funkcje które mogę zmieniac na oryginalnym radiu.? Np z jednostki, godzina itp... doradzicie coś forumowicze.? Czy przez problemy z radiem mogę mieć np problemy z czujnikami parkowania.? Każda podpowiedź coś pomoże ;)

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 4 lipca 2017, 23:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Ktoś coś..? Może nie opisałem problemu za dokładnie.? Bo kiepsko jeździ się samochodem bez radia...

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 14 lipca 2017, 16:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Szybka zagadka.
Obrazek
Czego tu brakuje.? I co zrobić żeby moje radio wróciło do życia.?

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 13 września 2017, 15:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Odświeżam temat ponieważ mam dylemat. Kupić dynavi albo coś podobnego czy moze da sie to taniej załatwić kompletujac części których brakuje do sprawnego działania radia.?

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 13 września 2017, 18:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jeśli potrzebna Ci tak rozbudowana stacja multimedialna i nie boisz się takich można powiedzieć no name to bierz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio
PostNapisane: 14 września 2017, 00:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Moje BMW: e39 540i
Miło że ktoś w końcu zabrał głos w sprawie. Chciałbym doprowadzić samochod do stanu najbliższego oryginału (wewnątrz) dlatego zależy mi na naprawie oryginalnej instalacji bardziej niż na kupieniu czegoś takiego:
https://m.ebay.co.uk/itm/7-HD-Car-Radio ... Ciid%253A4
Jeżeli się okaże że skompletowanie części których mi brakuje, wyniesie więcej niż kupienie w/w radia no to chyba kupię tą podróbke chociaż będzie bardziej użyteczna... Ale tak jak wcześniej napisałem, bardziej jestem za skompletowaniem oryginalnego zestawu. Pozdrawiam

_________________
. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL