BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Conti sie sypia na potege, az bieznik peka i odpada, z line jakies dziwne-glosne i na mokrym slabo mimo klasy A. Vredenstein jak Forest napisal-dobre, ale pozniej juz slabo. Mi na przodzie wytrzymaly kilka miesiecy dluzej niz uniroyal rainsport 3 z tylu a mialem 680-700nm, wiec za taka kase na przod i tyl polecam uniroyal, bo nic lepszego nie kupicie w tym budzecie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 9 maja 2017, 14:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
forest, dzieki za info. Z racji szybkiego zużycia wezmę raczej coś innego, choć Sessanta wizualnie wygląda mega.


Punisher, Niestety Uniorayal Rainsport 3 nie występuje w rozmiarze 255/40/17.



Ponawiam pytanie : nikt nic o Pirelli P Zero GT Nero ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 9 maja 2017, 18:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Tak jak 265/30r19 dlatego zostalem przy 255 niestety

Podobno goodyear eagle asy 2 tez dobre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 maja 2017, 21:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
damianRC napisał(a):
Szukam opon letnich w rozmiarze 225/45/17 przod i 255/40/17 tył do e90 330d +. Ktoś użytkuje Pirelli P zero nero gt ? Bo takie wpadły mi na myśl . Ewentualnie jakieś info o Vredestein Ultra Sessanta ?


P Zero Nero wg mojego oponiarza strasznie szybko lecą. Ja mam po prostu P Zero i jak najbardziej mogę polecić.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 maja 2017, 15:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Gumiś napisał(a):
damianRC napisał(a):
Szukam opon letnich w rozmiarze 225/45/17 przod i 255/40/17 tył do e90 330d +. Ktoś użytkuje Pirelli P zero nero gt ? Bo takie wpadły mi na myśl . Ewentualnie jakieś info o Vredestein Ultra Sessanta ?


P Zero Nero wg mojego oponiarza strasznie szybko lecą. Ja mam po prostu P Zero i jak najbardziej mogę polecić.



Z tym leceniem to dzisiaj nie jest problem, bo tak czy inaczej współczesne opony nie są przewidziane na telepanie się 5-10 lat na jednym bieżniku. Kupiłem felgi z 6 letnimi oponami premium za ponad 1 tys. zł sztuka (jednej z topowych marek), z bieżnikiem powyżej limiterów i wiesz co? Ślizgały się jak chińska tanizna. Wymieniłem na nowe Goodyeary eagle f1 as 2 i auto nagle zaczęło przyśpieszać zamiast mielić w miejscu i wiem, że tak czy inaczej opona jest na te góra 3-4 sezony. Oczywiście jeżeli ktoś wozi tyłek na balonach, jeździ oszczędnie etc. to nawet nie odczuje utraty przyczepności przez starzenie się opony, bo w ogóle nie jest mu tej trakcji aż tyle potrzebne. P zero nero i inne opony z wyższej półki spokojnie wyrabiają 2-3 sezony. Chociaż jeżeli chodzi o tylną oś to już kwestia kierowcy i potencjału auta...znam takich co po roku mają góra 3 mm bieżnika na oponie i to nie wynika z tego, że są kiepskie, a po prostu goście lubią zarzucać bokiem, palić gumę spod świateł etc. Także na miejscu osób interesujących się oponami premium - jak mniemam ze względu na "performance" - dopóki nie idziesz w najwyższą półkę opon drogowych, a więc mid-slicki i nie jesteś "rajdowcem" to nie masz się co obawiać o nazbyt szybkie zużycie opony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 18 maja 2017, 15:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Punisher, a ten Uniroyal Rasinsport 3 nawet przy wyższych prędkościach zachowuje sie poprawnie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 19 maja 2017, 10:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 126
Lokalizacja: Okolice Kielc
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
benc napisał(a):
A miałeś może do czynienia z Pirelli Cinturato P7 BLue, lub generalnie z jakimiś innymi oponami z tej stajni oponiarskiej?
Pytam, różne krążą opinie i wrażenia. Tutaj w tym rankingu Auto Zeitung http://www.testyopon.pl/testy/test-opon ... 215-55-r17 są w miarę wysoko, ale pytanie jak to wygląda w praktyce...


Miałem "zwykłe" P7 Cinturato, bez Blue, kupione jako nowe. Bardzo dobra opona, cicha, przyczepna i bezpieczna w deszczu. Blue pewnie będzie miała gorszą przyczepność, kosztem przebiegu. Osobiście wolałbym wersję "zwykłą".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 21 maja 2017, 09:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Blue lepsza

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 22 maja 2017, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 33
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Panowie, a jak wygląda sprawa z dwoma różnymi typami opon? Z przodu mam continental'e contisport 3, a na tył muszę coś kupić. Muszą to być koniecznie te same opony, czy po prostu lepiej, żeby to były te same opony/bieżnik, a jeśli tak to dlaczego?:zakrecony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 22 maja 2017, 22:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Mogą być inne. Może też być inna szerokość i rozmiar jeżeli z tyłu jest inna felga albo po prostu setup ma z tyłu, np. inną szerokość felgi. Co do marki i modelu - wybieraj wedle uznania. Zauważ, że obok twardości zawieszenia, stabilizatorów etc. wpływ na zachowanie auta (nadsterowność czy podsterowność) mają właśnie opony. Jeżeli z przodu masz dość dobrze trzymające opony to z tyłu też możesz dać coś z dobrym gripem i auto nie straci upragnionych zachowań. Wiele BMW, którym przód ucieka to po prostu skutek "dobijania" starych prawie łysych opon na przedniej osi z dokupowaniem nówek na tył - oczywiście optimum to wymienianie opon na raz, ale to nie Niemcy i tutaj praktycznie każdy dobija oponę do limitera albo dopóki już nie trzyma czy pęknie. Jeżeli przednie opony nie są jakimiś super nówkami i masz taki sam rozmiar na tył to wrzuć je na tył, a na przód daj coś nowego (co? wedle uznania, nie wiem czego Ci potrzeba) żeby auto jednak nie miało zbytniej przewagi w trakcji na tylnej osi względem przednich opon. Niemniej j/w wspomniałem opony to tylko jeden z czynników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 11:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: S54B32
Jaki sklep internetowy z oponami polecacie? z szybką dostawą pożądane, co możecie powiedzieć o sklepie https://www.oponytanio.pl/ ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 12:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wpisujesz wybrany model w ceneo i wybierasz najlepszą ofertę. Nie ma idealnego sklepu, w którym wszystkie modele są najtańsze.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 21:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
maniek21112 napisał(a):
Wpisujesz wybrany model w ceneo i wybierasz najlepszą ofertę. Nie ma idealnego sklepu, w którym wszystkie modele są najtańsze.



Plus czytamy dokładnie opisy opon, bo możemy trafić na jakiś podobny model, ale zubożony co do nośności czy indeksu prędkości albo leżący na magazynie od 2 lat ;) Generalnie jeżeli planujemy zrobić na oponie 4-6 sezonów to lepiej wybierać te "świeże", a nie leżące rok czy dwa na magazynie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 30 czerwca 2017, 19:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
ja mam yokohama 215/60 r17 i całkiem są dobre przy wiekszych predkościach slychać tylko ryk silnika. Sa ciche.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 2 lipca 2017, 06:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
szym napisał(a):
Panowie, a jak wygląda sprawa z dwoma różnymi typami opon? Z przodu mam continental'e contisport 3, a na tył muszę coś kupić. Muszą to być koniecznie te same opony, czy po prostu lepiej, żeby to były te same opony/bieżnik, a jeśli tak to dlaczego?:zakrecony:


z praktyki powiem Ci że prawdopodobnie te Twoje opony z przodu to już twarde kloce one są dobre na tył, ale po latach z przodu komfortu nie dają :) przeszedłbym na michelin pilot sport 4, XL , a na tyl wrzucił te twarde klocki conti sport contact 3 i je dokończył. na tylnej osi te oponki robiły robote. pamietaj przy zakupie nowych o wysokim indeksie nośności jeżeli chcesz żeby auto było sztywne...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 3 sierpnia 2017, 08:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 143
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2D25
A co powiecie o tych kapciach? Falken 225/50 R17 94W Ziex ZE914 Ecorun RFT

Z opisów wygląda spoko ale czy ktoś testował?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 3 sierpnia 2017, 19:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Dimitri napisał(a):
A co powiecie o tych kapciach? Falken 225/50 R17 94W Ziex ZE914 Ecorun RFT

Z opisów wygląda spoko ale czy ktoś testował?



http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZIEX-ZE914-EcoRun.htm

Polecam tę stronkę - obok subiektywnych parametrów na podstawie opinii są linki do różnych testów, w tym tych, w których udział brały dane opony.

Z testów (wybierz zakładkę "All tests") wynika, że to taki średniak. Niemniej widzę opinię gościa z E39 530d, który twierdzi, że po 8 tys. mil, a więc niespełna 13 tys. km przy serwisie zwrócili mu uwagę, że zostało tylko 3 mm bieżnika, a jeździł głównie po autostradach :zdziwko:
Trochę ciężko mi w to uwierzyć zwłaszcza, że z podsumowania opinii wynika, że to całkiem porządna opona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 3 sierpnia 2017, 20:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 143
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2D25
senbon napisał(a):
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZIEX-ZE914-EcoRun.htm

Polecam tę stronkę - obok subiektywnych parametrów na podstawie opinii są linki do różnych testów, w tym tych, w których udział brały dane opony.

Z testów (wybierz zakładkę "All tests") wynika, że to taki średniak. Niemniej widzę opinię gościa z E39 530d, który twierdzi, że po 8 tys. mil, a więc niespełna 13 tys. km przy serwisie zwrócili mu uwagę, że zostało tylko 3 mm bieżnika, a jeździł głównie po autostradach :zdziwko:
Trochę ciężko mi w to uwierzyć zwłaszcza, że z podsumowania opinii wynika, że to całkiem porządna opona.


Ale na zużycie opony wpływa też kilka innych czynników ale jednak coś w tym jest, może jednak tradycyjnie zostanę przy Nokianach.. a Ty jakie użytkujesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 3 sierpnia 2017, 22:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Aktualne nokiany to zdecydowanie złoty środek. Podaj jeszcze dokładny model, który Cię interesuje.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 4 sierpnia 2017, 05:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 143
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2D25
Line lub zLine 225/50 r17 98v lub y (opcjonalnie xl)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL