BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Mechanicy pracuja w serwisach, a sprzedawcy w sklepach, hurtowniach i oferuja oryginalne seryjne swiece do silników bez gazu. Ja nie używam świec dedykowanych fabrycznie do instalacji lpg. Mam inne zdanie na ten temat.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Jak można nazwać mechanika pracującego w "serwisie" i sprzedającego części zamienne który nie wie jakie są świece fabryczne do lpg? :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
A jakie sa niby fabryczne swiece do lpg? Możesz coś wiecej na ten temat? :cool: Może czegoś nowego się nauczymy :) W wiekszosci aut swiece montowanie fabrycznie do gazu się nie nadają. No dobra niektóre z mocnymi cewkami i mała przerwa na swiecach zwyklych z przerwą 0,7-0,8mm i gdzie fabrycznie szla taka swieca beda na tym jezdzic.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 lipca 2017, 20:36 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
To nie wiesz jako mechanik z serwisu? :cool:,słabo naprawiasz te auta :rotfl: więc Twoim zdaniem producent nie wie jakie montować świece? :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Podaj konkretny silnik to sie wymienimy argumentami :cool: A Twoim zdaniem zawsze wszystkie silniki wspaniale pracowaly na fabrycznej swiecy z dolozonym gazem? :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Tymi powiedz jako znaFca, który doradza na forum jakie są świece do każdego silnika :rotfl: i odpowiedz dlaczego ludziom nie udzielasz informacji co wysyłasz? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
I własnie o tym mowa... kazdy chce odpowiedz co zalozyc w 5 minut, a nikt nie chce napisac do czego czy jest gaz i chce na gotowo wiekszość świec zamontować. :luka: Kupuja i nie ustawiaja nawet przerw do lpg. Nie wchodze w forumowe dyskusje na ten temat. Chyba że rzucisz hasło konkretnego kodu silnika i napiszesz wiecej szczegółów, wtedy powiem co można założyć :) napewno nie napisze montujcie k20tt do wszystkiego bo sa dobre nawet do turbo i do slabych cewek... :) i wystarczy tylko wymieniać, a szarpać nie będzie. jednemu sie sprawdzi, drugiemu nie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 21:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Dziwne jest to jak ktoś chce kupić swiece a ty mu nie udzielasz info tylko pakujesz co chcesz do pudła wiedząc jaki ma samochód :oczami: chcesz przykład prosze bardzo:
KSR545i napisał(a):
Ja moze bede śmigaal o ile dojda i beda to swiece, ktorych potrzebuje ... kontakt z kolega mega utrudniony. Nie chce powiedziec ani gdzie pracuje ani podac telefonu do siebie, nic. Czlowiek widmo, chetny tylko wyslac swiece za pobraniem. Nawet nie powie jakie. A co bedzie w srodku, dowiesz sie jak odbierzesz .. Średnie podejście


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 21:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Na pewno tak nie robie kolego i zanim co kolwiek dobiore to zazwyczaj wykrecam osobiscie lub ogladam tez stare i zadaje duzo pytań. Pytam nawet czy auto poszarpuje, faluje. Nie jestem januszem co do kazdego silnika pakuje model k20tt czy fr6dc+ bo auto ma juz lpg :) jeżeli coś komuś dobieram to zazwyczaj samochód robi się elastyczniejszy, ciszej pracuje. Nawet silniki 5, 6 czy 8 cylindrowe po wymianie na dobre świece ciszej chodzą. Przestają mieć problemy z wypadaniem zapłonu. Kończą się problemy z sondami i sprawnością katalizatorów.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 lipca 2017, 05:39 przez pawelos666, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 21:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Widze co kolega KSR545i napisał,ty chyba tez?więc sytuacja jest co najmniej do wyjaśnienia :luka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 14:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
Zimny napisał(a):
Widze co kolega KSR545i napisał,ty chyba tez?więc sytuacja jest co najmniej do wyjaśnienia :luka:


I tak to najprawdopodobniej zostanie, kolega inkognito, wszystkie rozumy pozjadał (tak mu sie wydaje) na forum lpg-forum wiele niedobrego o nim pisza, tak ze kolego, ktory chcesz mi swiece wyslac, a praktycznie miales to zrobic w zeszlym tygodniu i dopiero wczoraj laskawie mi odpowiedziales kiedy jak sie zapytalem czy wyslales towar, ze czekasz na PRZESYLKE Z NIEMIEC bo tylko te swiece sa dobre inne to zuuuoooo. wstrzymaj sie z ta wysylka, nie wierze ci jak psu (sorry psy) tym bardziej ze nie chcesz zadnych info o sobie podac gdzie pracujesz nr tel. itd. zwykla parówka najprawdopodobniej jestes ( nie wyzywam cie tylko przypuszczam) nie mechanik. Boisz sie w swiecie prawdziwym najprawdopodobniej pokazac bo tylu ludziom sie naraziles. za swiece ktore kosztuja 15zl w detalu x 8 = 120zł chcesz 300zł. Zebys mial dobre opinie, wszedl bym z toba w interes ale w tym wypadku, szukaj klientow gdzie indziej. Malo tego na wspomnianym innym forum nie jednemu wyslales te swieczki i samochod zaczal wariowac... hejterzy ? nie wnikam, ale jak bys byl wporzadku raczej watpie zeby takie komentarze ci pisali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 19:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Montuj seryjne fgr7dqp+ lub bkr6equp do swojego n62 z gazem i ciesz sie pracą silnika na seryjnych swiecach na gazie. Nie dobieraj cieploty i nie ustawiaj przerwy. Na forum pomagam tym co sami chcą pomocy i ciesze sie że kilka aut jezdzi bez problemu. Jeżeli chcesz zamontować swiece gotowe do gazu bez zbędnej wg Ciebie zabawy to kup brisk silver lub denso k20tt zgodnie z katalogiem dla silnika n62 i zamontuj je samodzielnie. Z lepszych do gazu za 15zl/sztuka gotowych do zamontowania nie kupisz. Do gazu masz gotowe swiece z homologacją od ngk nazywają się NGK LPG1 ich stock number to 1496, srednica elektrody wynosi 0,6mm. Ja wole ustawić świece z cieńszą igłą i na takich też sam jeżdze. Jezeli nie jestes przekonany do ingerencji w przerwę, to najlepiej będzie jak kupisz dedykowane do gazu lub zostaniesz przy fabrycznie montowanych.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
hahahahahaha JEBŁEM ! :rotfl: kilka aut jeździ bez problemu? hahaha pozwole sobie przytoczyć cytat Twojej wiadomości do mnie :D :D :D "posluchaj mnie naprawilem 5000 ponad BMW. Ja juz nie dyskutuje na forach, raz czy dwa razy coś skrobne czy odpisze na wiadomosc jak widze ze ktos sie gubi" to ile tych aut w końcu naprawiłeś "panie mechanik" z tych 5000? wez stary opuść te forum i sie nie kompromituj...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 20:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ile masz lat? nie przeklinaj na forum. jestes na forum 5 dni i chcesz zebym ustawil Tobie swiece do Twojego n62 z dnia na dzien, może na tydzien wczesniej? idz sobie do sklepu i kup ngk lpg1. podchodzilem do kilku tysiecy przypadkow doboru tego typu czesci i nie bede sie Tobie tlumaczyl ile razy musialem dobierac swiece i ile czasu zdobywa sie jakas podstawowa wiedze w tym zakresie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 20:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
Też czytałem opinie na forum lpg o świecach od kolegi i nie są za dobre....
Według kolegi pawelos jak nie masz świec od Niego to już auto nie będzie jeździło???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 20:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Bedzie jezdzilo i na ngk bkr6ek i bkr6equp. A z firmy bosch to te same swiece, które bmw stosuje przy zasilaniu benzyną tylko w wersji 1 elektrodowej i z ustawioną do lpg przerwą. Model wkładany fabrycznie w BMW fgr7dqp+ to ta sama technologia świec, wiec nie można zwalać na markę czy zastosowaną technologie,że coś się psuje czy wypala. Firma może być dowolna liczy się średnica igły i przerwa oraz ciepłota do lpg.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 lipca 2017, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
no i to od kogo je masz .... BO MUSZO BYĆ Z NIEMCÓW :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 28 lipca 2017, 00:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
KSR545i Amerykańskie też dobre ;)


Ostatnio edytowano 28 lipca 2017, 07:06 przez Zimny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 28 lipca 2017, 05:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Czemu ludzie patrzą zawsze na markę części? ..czy markę oleju? Ważna jest technologia. Dystrybucja swiec nie jest wazna. Postaram się wyjaśnić. Wiekszosc czesci samochodowych przyjezdza do nas właśnie z niemiec, francji i holandii. Ważna jest seria swiecy, bo są różnice nawet jezeli swieca ma ten sam symbol. Na kazdej swiecy zalozmy boscha jest wybita seria numer 3 cyfrowy obok symbolu. Cała seria wytwarzana w danym czasie ma jeden numer. Jeden symbol świecy może mieć takich serii kilkadziesiąt. Przy niektórych modelach świec Boscha będą widoczne różnice. Będzie się je też inaczej ustawiać. Po ustawieniu tą samą wartością szczeliny elektrody będą do siebie pod innym kątem, masowe będą się inaczej zużywać. Jeżeli ustawia się świece to seria jest ważna.
Były Bosch na rynek amerykański nazywały się FR7DDP (2 elektrodowe) wyglądały jak FGR7DQP tylko miały 2 elektrody a nie 4. Bardzo dobrze pracowały. Ja nie mialem żadnych zastrzeżeń. Jak te swiece wchodzily to ich technologia wziela sie z USA. Na poczatku w katalogach pojawialy się świece dla amerykańców z tej technologii o takiej budowie jeszcze zanim BMW zaczelo to montować po 2000r.

Znaczenie przy pracy silnika ma średnica elektrody środkowej. Im cieńsze te średnice tym lepiej. Iskra przeskakuje przy niższym napięciu. Każda firma ma dobre modele świec i słabsze. Tylko trzeba umieć to dobrać i ustawić (autodata i katalogi podają przerwę i zalecają ustawienie przerwy do gazu), bądź zastosować gotowe.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 28 lipca 2017, 06:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
W takim razie Iskra nie jest taka zła jako firma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL