BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] Swap na 2.8 m52tu
PostNapisane: 2 stycznia 2018, 00:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E30
Kod silnika: M52
Witam wszystkich. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle robię :).
Do rzeczy. Kupiłem E30 cabrio z zajechanym 1.8 m40. Nie było mowy o innym 1.8. tylko od razu swap . Trafiła mi się uderzona E39 w automacie m52tub28 więc kupiłem.

I teraz tak. Silnik już wyjąłem. Zmieniłem miskę od E34. Założyłem smok od E38 nówka z serwisu. Bagnet przerobiony. Łapy z E36 m50
Połączyłem go z dwumasa i skrzynią getrag e46 2.5 , bo taka mialem i w przypadku jak się rozsypie to mam dużo tych skrzyn na miejscu a ZF droższy.

Chodzi mi o wał napędowy. Wiadomo Tylna część z E30. A przednia? Jest jakiś co pasuje pod mały krzyżak? Od jakiejś innej bmw ? Czy tylko. Skrócenie Ori wału? Mam mega ogarniętego tokarza który już takie cos robil nie raz no ale jeśli jest jakiś co pasuje to po co ciąć i spawać :) a może ktoś ma taki wał ?

Czekam na odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Swap na 2.8 m52tu
PostNapisane: 22 stycznia 2018, 23:07 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Przednia podejdzie z e36 320, 323, ba, cały wał podejdzie z 323, ale to musisz się upewnić co do konkretnego wału, bo było też trochę (co prawda mało, ale jednak) 323 na dużym krzyżaku.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL