BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] nie pokazuje błedu spalonej żarówki
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 16:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Witam mam pytanie ponieważ w moich lampach są zamontowane przetwornice HID plus żarniki wymieniłem już jeden bo spalił się teraz padła druga lampa , ale nie o to chodzi tylko pytanie mam takie czemu jak sie spali żarnik xenonowy wogule w samochodzie na zegarach czy kompie nie pokazuje że żarowka się spaliła?, moje żarówki to H7 Xenon mozna załoyżyć też zwykłe H7 dedykowane do tych lamp DEPO bo mam te poliftowe. Jak by załozył zwykła żarówkę to wtedy przy spaleniu pokazywało by w samochodzie czy też nie? wydaje mi się ze powinno. Albo przez to ze przetwornica jest podpieta zakluca i nie pokazuje sie się cos spaliło.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] nie pokazuje błedu spalonej żarówki
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 17:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Po pierwsze nie masz lampy OEM - może to sama elektronika od lampy zapobiega błędom spalonej żarówki (co wyklucza pojawienie się takiego błędu nawet po spaleniu żarówki), ale z tego co wiem to lampy depo (poza kiepskim plastikiem) nie są jakąś totalną rzeźbą, która wyklucza funkcje takie jak ostrzeżenie o spalonej żarówce. Prędzej obecność domowej roboty instalacji xenon w samochodzie, w którym jak rozumiem fabrycznie był duet H7/H7 jest tutaj powodem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] nie pokazuje błedu spalonej żarówki
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 19:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
przetwornica CAN emuluje i nie pokaże błędu. Zwykłe żarówki bezpośrednio do wtyczki będą działać. Chyba, że ktoś wykodował sprawdzanie żarówek

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] nie pokazuje błedu spalonej żarówki
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 16:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Zywiec napisał(a):
przetwornica CAN emuluje i nie pokaże błędu. Zwykłe żarówki bezpośrednio do wtyczki będą działać. Chyba, że ktoś wykodował sprawdzanie żarówek


Też mi się tak wydaje ze przetwornica bolkuje blad spalonej żarówki jak by wsadził zwykła H7 myslę że by pokazywały. No ale nic chciałem się zapytać dziś wymienione obydwa nowe żarniki będzie spokój , tylo ze ta wymiana to jest porażka bo przetwornica znajduję się pod lampą jest zamocowana przez co muszę cały klosz wykręcać i wysunać lampę zeby wymienić xenon wraz z okablowaniem ktore idzie do przetwornicy.

Doczytałem się z internecie że przetwornice HID nie powodują błędu spalonej żarówki to wszystko jasne, przetwornica blokuje powiadomienie kompuitera o spalonej żarówce temu nic nie pokazuje.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] nie pokazuje błedu spalonej żarówki
PostNapisane: 7 stycznia 2018, 18:20 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Odłącz wtyczkę z przetwornicy i sprawdź czy pojawi się błąd o żarówce. Jeśli nie, to masz tę funkcję wykodowaną

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL