BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 października 2017, 19:07 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Wpadł nowy zestaw zimowy ;)

Obrazek
Obrazek

Tym razem przetestujemy valvo, pierwszy raz w życiu ten olej leje zobaczymy. Żarówki też jakieś z żołtawym światłem , pomimo że bańka dwukolorowa. Póki co jest ok. Ponoć bardzo fajne są żarówki ring automotive ale dostać te h11 to jakiś dramat, z h7 problemu żadnego nie ma.

Po nierównej walce z czujnikiem różnicy ciśnień odwiedziłem w końcu mojego tunera. Od razu miał przygotowany sprawdzony i poprawiony soft także tylko wgrał. I problem z głowy , wracałem autobanem i próba wymuszenia błędu nie przyniosła rezultatu :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:

Obrazek

Oczywiście mega podejście tunera do tematu, wszystko zrobił mi za free, także łódka bols się należała :) Ogólnie parę osób już do niego wysłałem z wyrobami toyoto-lexo podobnymi i wiem że ludzie bardzo zadowoleni z roboty. A sterowniki denso hmm , kapryśne są widzę po swoim ;)

Byłem też w warsztacie M4K garage u Łysego z youtuba na wypięciu 5 wtrysku i myślę że jest potencjał ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 października 2017, 20:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Będziesz zadowolony z tej oliwy :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 4 listopada 2017, 19:02 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Szczurek1986, oliwa ok , wczoraj dopiero miałem czas żeby ją zalać , dzisiaj zrobiłem trasę 200 km i póki co spoko, jak się pojawią jakieś wątpliwości to tym razem może jakiegoś amsoila zapodam. Jak na 214 tys km auto spisuje się dosyć fajnie, zmian nie przewiduje, chyba że będę musiał jakiś własny kąt ogarnąć ;)

Wyeliminowałem kolejną bolączkę, która jest bardzo częstym problemem tych aut i to już od pierwszej generacji isa. Chodzi dokładniej o zapiekające się sworznie zacisków hamulcowych. Coś mi dziwnie szurało przy hamowaniu i myślałem, że tarcze z tyłu się kończą, po robocie te objawy ustały całkowicie. U kolegi było już za późno i musiał kupować nowe zaciski jak dobrze pamiętam. Zdjęć z roboty nie mam, bo kolega mi robił także wrzucę zapożyczone o co dokładniej chodzi, może kiedyś komuś się to przyda

Obrazek

Obrazek

Ponoć do "regeneracji" używać trzeba tylko i wyłącznie smaru silikonowego, bo są jakieś jaja z grafitowymi itd. Także użyłem CXa 80

Obrazek

Kolega mówił że nieźle się namęczył z tym, bo i u mnie był ostatni dzwonek na regenerację. Najważniejsze że zrobione i na jakiś czas będzie spokój nie wiem czy na kolejne 200 tys ale na pewno na pare lat przy moich przebiegach :P

Zostało wymienione również łożysko koła przedniego lewego bo już miało luz i słychać je było. Niestety z częściami szału nie ma :/ albo jakieś tora bora, albo nty, parę miesięcy wcześniej kumpel przerabiał temat nty to i ja się na nie skusiłem, zwłaszcza że po wahaczach nty w e46 na weitecu i 18" byłem bardzo zadowolony, super mi się trafiły. Zdjęcie poglądowe , ponoć prawa jest inna jak lewa także też uprzedzam w razie w ;)

Obrazek

Także zostało tylko gdzieś za parę tygodni koła zmienić i lex będzie w 100% przygotowany do zimy :) A i z woskiem czekam jeszcze chwile bo wpadnie mały modzik, który umili parkowanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 6 listopada 2017, 12:20 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Miłosz napisał(a):
I teraz najciekawsze na czas naprawy dostałem Lexusa GS 2016 rok z 2.0 turbo pod maską. Komfortem bije na głowe mojego is'a ale jeśli chodzi o moc to muszę przyznać że szału nie ma, z niskich obrotów miałem wrażenie że lepiej radzi sobie mój is. Spalanie przy 90 w trasie 10-11 litrów pokazywało, także nie mało... ale mimo wszystko mógłbym takiego mieć ;) PS skrzynia automatyczna mega zamulona DSG przy tym to rakieta ;)


Spalanie nowego GS 2.0t patrzac szerzej, porownywalne do starszego 3.0 V6.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 1 grudnia 2017, 20:49 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
renoraines, ale V6 to V6 a nie jakieś r4 turbo czy co tam siedzi :P

Zmieniłem koła, bo już się robi niebezpiecznie z tą pogodą, 18 wypucowane i leżakują sobie do przyszłego roku ;)

Obrazek

Obecnie koza na 16

Obrazek

Wpadły nowe zabawki do zabawy

Obrazek

Bardzo fajny interfejs i mega szybki BL 4.0 do live data idealny



Przerobiłem sobie też launcha x431 pro na Diaguna IV



O wiele szybciej chodzi.

Przeglądzik w środę przeszedł śpiewająco, zawieszenie rzetelnie przetrzepane i kompletnie zero luzów, wyniki bardzo podobne jak te z przed roku.

Obrazek

Wczoraj też sprawdziłem że moje wtryski, są inne, niż te które wrzucała toyota do swoich avensisów , rav4 itd i bardzo dobrze że inne, bo te w toyotach są wadliwe, odkształcają się i już nic nie da się z tym zrobić, także tylko wymiana wchodzi w grę.

Obrazek

U mnie numer to 23670-29055, także chodź jeden problem z głowy :P Dodatki do paliwa które leje na bieżąco strumieniem, mam nadzieje że zadbają odpowiednio o układ paliwowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 1 grudnia 2017, 21:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Lubisz te elektro gadžety ;) Ja też :P A bt 4,0 robi robote widać.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 19:23 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu, taka tam ciekawostka dla mnie ;)

Dalej się zbroję na zimę, której nie ma :D Kolega sprawdził mi akumulator, ładowanie i wszystko jest w najlepszym porządku, pomimo że śmigam głównie po trójmieście. Spadek przy odpalaniu na włączonych światłach ok 0,5V cokolwiek to znaczy :rotfl:

Obrazek

Na szyby i reflektory trafiła nanowycieraczka, która robi robotę w obecnych warunkach atmosferycznych. A na lakier oczywiście soft99 12mth. Zdjęć lepszych nie dało się zrobić, bo już ciemno zaczęło się robić, ale soft99 daje na prawdę niezły efekt wizualny jak i ochronny. Na ceramike w tym roku nie było czasu, ale jeszcze nadrobię temat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzuciłem też nowe wycieraczki hybrydowe denso, które bardzo fajnie zbierają wodę. Jak się trochę cieplej zrobi to też mam już zestaw czujników parkowania na tył.

Obrazek

Zagrałem w totolotka i nie wygrałem, jakaś kupa mi się trafiła, takze będę odsyłał te wynalazki

Obrazek

Oczywiście lex cały czas śmiga na dodatkach i mam nadzieje że się odwdzięczy bezawaryjnością w nadchodzącym roku ;) Kumpel mi trochę dał, więc marnować nie będę :D

Obrazek

Kupiłem sobie też kolejnego elm 327 w wersji 1.5, ponoć jest lepszy do diesla od wersji 2.1 którą już mam, także zobaczymy. Dokładnie taki jak ze zdjęcia poglądowego

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 19:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
a w czym jest lepszy ten 1,5?
ps. fajna koza ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 20:53 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
nie jeden chciałby taką kozę u siebie w garażu....

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 3 stycznia 2018, 23:42 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu, w sumie sprawdzałem tylko w dwóch autach i różnicy nie zauważyłem ;) i tak launch króluje u mnie :hyhy:

aniołki, thx ;) lex daje rade ;)

Miałem już nie liczyć, ale pobiłem rekord z trasy, przy czym GD do EG jechałem około 60-70 km/h z racji remontów a pozniej juz 100 km/h. Jak mnie pamięć nie myli na pełen bak lotosu dałem 120 ml KFC i 60 ml AR, także na bogato :D Komp co prawda zgłupiał ale po trasie podjechałem na bp zatankować i weszło 10,11 l ON :D Przy dłuższej trasie myślę że wynik na kompie byłby bliższy realnemu, ale to ze 300 km powinieniem dodatkowo natrzaskać.

Obrazek

Także z 12+ (bez modów, całkowita seria i bez modyfikowania ON) taki wynik w oklicy 5 uważam za bardzo dobry ;)

Teraz mam plan na kolejnego moda i zapytam, bo często robi się to w bmw. Chodzi mi o wymianę dyfra, bo jak na 400Nm to nie ma szału, mam gigantycznie długie przełożenia. Obecnie mam wersję luxury 2.474. A chciałbym dać od wersji sport 3.266. Przełożenia na skrzyni mam 1: 5.232, 2: 2.644, 3: 1.605, 4: 1.219 5: 1.000 6: 0.728. Wg ludzi którzy mają ten krótszy dyfer o wiele lepiej się śmiga i zacząłem nad nim rozmyślać. Ktoś ma jakieś doświadczenia w zmianie na dyfer z krótszymi przełożeniami ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 00:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
30% różnicy to bardzo dużo przy dyferencjale. 10-12% to max przy Daily, no chyba że lubisz pomijać niektóre biegi ;)

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 07:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
uuu z 2,4 na 3,2 będzie przepasc. Będziesz startował z 3'ki :rotfl:
Napewno na miescie będziesz miał swietne doznania, ale w trasie już gorsze. musisz sie zdecydować co sobie bardziej cenisz ;) Ja sobie cenie krótszy dyfer, ale w trasie brakuje mi 6'tki. Nie ma tragedii przy tej mocy.
mocą jaką dysponujesz i tym ze to diesel, powinno być spoko.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 09:04 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Namówiłem znajomego na tego moda, a że ma gdzie robić to sprawę załatwił momentalnie. Taki sam lex jak mój , moc prawie identyczna, wykres również i też robiony w Starogardzie w dynosecie ;) ale parę konkretów. W serii na długim dyfrze :

5 bieg 60 km/h - 1100 obr
5 bieg 100 km/h -1700 obr
5 bieg 140 km/h - 2700 obr
6 bieg bez dziwnych drgań od 120 km/h ok 1700 obr
6 bieg 140 km/h 2000 obr

Krótki dyfer

5 bieg 60 km/h - 1700 obr
5 bieg 100 km/h - 2750 obr
6 bieg 80 km/h - 1600 obr
6 bieg 110 km/h - 2200 obr
6 bieg 130 km/h - 2600 obr

Wg kolegi jest znaczna poprawa i do miasta mówił że bardzo fajnie, aczkolwiek ma jeszcze isa mk1 uturbionego i mówi że ten diesel to i tak nie jedzie :P Jak dla mnie chyba ok, vmax mi nie jest kompletnie potrzebny, zwłaszcza że głównie po mieście śmigam, a w trasie zazwyczaj jezdze normalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 09:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wg mnie zmiana dyfra w dieslu na tak krótki będzie trochę nie halo - szkoda silnika i paliwa

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 10:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Tak jak sądziłem - 6ty bieg robi robotę, no i ty nie jesteś trasopołykaczem więc same plusy z takiej zmiany.
rorafalki napisał(a):
szkoda silnika i paliwa

jak ktoś wali krajowkami i nie jest typem dusiciela to ta 100tka przy powiedzmy 2k chyba znośna. Ta 6tka ratuje. Z resztą ja w Benz mam pewnie 100tke przy 2,8k :D

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 10:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wg mnie charakterystyka diesla kłóci się z tak krótkimi przełożeniami - ale każdy po swojemu ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 22:33 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Kolega już po trasie do belgii , spalanie zostało na tym samym poziomie - 6,2l. Auto bardzo fajnie rusza z 2 biegu :D Na autostradzie wspomniał że brakuje "7 biegu" ale jest rekompensata, bo nie trzeba wachlować biegami i ma lepsze obroty do przyspieszania. Początkowo chciał wywalić ten dyfer, ale im dłużej jechał tym bardziej mu się to zaczęło podobać. Efekt jazdy jak benzyniakiem.
Od siebie dodam że obecnie często mam dylemat czy jechać na 2 biegu (ale obr za wysokie) albo na 3 biegu (obr za niskie) ;) Także decyzja chyba podjęta :hyhy:

Byłem dzisiaj w warsztacie u Łysego z jutuba, do 12 stycznia przeglądzik za free, a jak coś znajdą do roboty to dają 15% rabat na serwis. No i niestety nie załapałem się :P

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 9 stycznia 2018, 17:15 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
rorafalki napisał(a):
wg mnie charakterystyka diesla kłóci się z tak krótkimi przełożeniami - ale każdy po swojemu ;)


Też tak po trochu uważam. Ogólnie diesla się utrzymuje pomiędzy 2000-3000 obr/min najczęściej i strasznie w mieście trzeba wachlować biegami. Nie wyobrażam sobie jeszcze krótszych przełożeń. Do tego w dieslu z każdą nieudaną zmianą biegów tracimy boost więc przy takim wachlowaniu trzeba będzie opanować shifting do perfekcji żeby to wykorzystać. Nie mniej zawsze to jakiś sposób na podniesienie doznań z jazdy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 26 lutego 2018, 23:26 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Odpuściłem póki co zmianę dyfra. Auto oczywiście dalej bezproblemowo śmiga, w ten weekend w Ełku jak byłem to odpaliło przy -20 stopniach C bez najmniejszych problemów, co prawda przez ok 3 sekundy głośniej chodził, ale to w końcu diesel ;) Dzisiaj z rana przy -12 wystartował bez żadnego zająknięcia. Dobry aku i odpowiednie paliwo to podstawa w taką pogodę. Kupiłem w tym roku pełne OC AC itd, bo przez tą modę na repeatery tzw walizki strach gdziekolwiek zostawić auto. Tak wiem że starych rumpli nie kradną, ale wolę jednak spać spokojniej. Chociaż to źle w sumie napisane bo auto "garażowane" jest na prywatnym strzeżonym parkingu :D A żeby tej paniki było mi mało to zakupiłem też specjalny pokrowiec na klucze. Coś takiego

Obrazek

Całe chyba 5 zł :P

Wpadł też nowy uchwyt na telefon który zdał egzamin, zrobiłem z nim jakieś 2000 km i ani razu się nie wypiął z kratki. Wcześniejsze Trzymały przez chwile, ale potem odpadały razem z telefonem. Także mogę polecić, firma to Rock, cenowo jakieś 20 zł z ali.

Obrazek

Nawet po bruku gdzie trzesie autem i zawsze mi tam spadały telefony tutaj pięknie się wszystko trzymało. Jak ktoś zna Ornetę i stare miasto to pewnie wie o który odcinek chodzi :P

Czas też powoli zacząć nowy etap w życiu (nie nie chodzi o mercedesa :P ale o własne M3 :P ) i nie wiem czy nie będę musiał spieniężyć auta, jak porobiłem sobie kalkulacje w różnych bankach, to mnie po prostu zatkało ile oni sobie życzą za to, że człowiek podejmuje decyzje, żeby zostać w tym (powstrzymam się od komentarza) kraju. Także prawdopodobnie będę ciął koszta jak tylko się da, zwłaszcza że praca wre

Obrazek

Z decyzją ostateczną poczekam sobie najwcześniej do czerwca, ale chyba nie będę miał wyboru, nie dam złodziejom zarobić 50% wartości kredytu.
A jeśli jakimś cudem udałoby się zebrać trochę kasy to znowu będę polował na lexa, ale tym razem GS mk3 z początków produkcji, bo tam można było ładować lpg ;) Coś takiego

Obrazek

Co wyjdzie w życiu to się okaże, M3 priorytet, ale i przyznam że lex mnie kupił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 27 lutego 2018, 08:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Miłosz napisał(a):
A jeśli jakimś cudem udałoby się zebrać trochę kasy to znowu będę polował na lexa, ale tym razem GS mk3 z początków produkcji

fajne są :)

powodzenia z M3 :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL