BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 6 lutego 2018, 23:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
Witam posiadam BMW E36 1.6 102 KM i mam z nią problem. A mianowicie jak ją kupiłem to odpalała bez problemu do wymiany tylko były kable zapłonowe, bo silnik nierówno chodził. 2 dni po wymianie kabli,przekręciłem kluczyk na zapłon i jak chciałem rozrusznikiem zakręcić to było zero reakcji i przygasły kontrolki. Poszedłem sprawdzić klemy i plusowa klema była luźna,poruszałem nią i przykręciłem.Samochód zagadał. Pojeździłem 2 miesiące i nagle z dnia na dzień zaczął słabo kręcić rozrusznik tak jakby akumulator się rozładowywał. I nagle pewnego dnia sytuacja się powtórzyła że nie mogłem rozrusznikiem zakręcić i kontrolki przygasły. Na holu samochód zapalił i jakoś wróciłem do domu, naładowałem porządnie akumulator i też zero reakcji, nawet rozrusznik nie pyka nic. Zauważyłem słaby prąd w samochodzie ponieważ zawsze robiłem głośność radia do 25 vol a teraz mogę do 15 vol zrobić i radio przygasa i się wyłącza.Zaprowadzając samochód do elektryka na holu chciałem jeszcze raz odpalić i już samochód nawet nie odpalił.Po paru dniach elektryk stwierdził że jest uszkodzony EWS i sterownik silnika,bo silnik stracił połączenie z komputerem i dlatego już nie chciał zapalić na holu. I teraz pytanie do was, czy jest to możliwe że jak jest uszkodzony EWS i sterownik silnika to może powodować spadek napięcia do prawie zera i zaczynają kontrolki świrować typu np. zapalić się ABS mimo że jest sprawny ? Bardzo bym prosił o odpowiedź, ponieważ nie chciałbym żeby elektryk zrobił mnie w konia. Mimo tego że jest polecany elektryk,ale bardzo opóźnia się z robotą, bo mój samochód już stoi u niego 3 miesiące.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 7 lutego 2018, 16:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Zmien dme na taki bez ews a w puszce ews zlacz ze soba dwa najgrubsze kable ze soba i po ews no i mozesz sprawdzic mase silnika z karoseria


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 13 lutego 2018, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
pawelp, A może być też tak że jak kupiłem ten samochód i sprawdzałem kable zapłonowe i jeden był uszkodzony i tym uszkodzonym kablem bawiłem się dotykając silnika, cały czas z tego kabla iskrzyło. Wtedy samochód już nie chciał odpalić. Poruszałem klemą i odpalił. I teraz pytanie czy bawiąc się tym kablem mogłem uszkodzić MASĘ SILNIKA, bo elektryk powiedział mi że wogóle nie może połączyć się z sterownikiem silnika, z resztą może się połączyć np. ABS, PODGRZEWANE SIEDZENIA ITD. ale z silnikiem już nie. Więc na moje sterownik silnika był by sprawny ale uszkodzona może być masa i nie łączy się sterownik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 13 lutego 2018, 18:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Sprawdz jeszcze przekaznik od sterownika silnika.
Jak mechanik mogl sie laczyc z podgrzewanymi siedzeniami jak one nie maja modulu? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 13 lutego 2018, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
picia9669, Przekażnik jest sprawny
Chciałem podać jako przykład że łączy się z innymi podzespołami, a później mi się przypomniało że podgrzewane siedzenia nie łączą się z kompem. A co mówisz może to być powodem brak masy który opisałem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 13 lutego 2018, 21:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Albo zły interfejs, albo sterownik silnika nie ma plusa po zaplonie i stad nie ma z nim komunikacji, albo po prostu padł. Nawet jezeli EWS nie da sygnalu na sterownik zeby go rozblokowac to i tak powinna byc z nim polaczenie z kompem w celu diagnostyki. Ogolnie jak EWS puszcza, tzn rozblokowuje przekaznik rozrusznika i rozrusznik kreci, tzn ze ews dziala dobrze. chyba ze jest blad w sterowniku silnika od ews, to wtedy trzeba zrobic syncho DME-EWS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 14 lutego 2018, 05:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Iskrzenie kablem od siec po silniku nic nie robi,po prostu mechanior troche cie w bambuko robi,zmien dme jak co pisalem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
pawelp, Witam sory że po takim czasie, ale dzwonił do mnie w końcu elektryk i powiedział że wymienił moduł EWS i sterownik silnika. Rozrusznik zaczął kręcić czyli faktycznie był uszkodzony moduł EWS, ale silnik nie chce nadal odpalić. Teraz pytanie czy ma kompletny zestaw EWS i DME, czy jest coś innego. Bo jak pisałem wcześniej,ten samochód za 1-szym razem na holu mi odpalił,czyli wrzucony 2-gi bieg i trochę rozpędzony plus minus do 30 km/h, szczał sprzęgła i troszkę lekko gazu dodane i mi odpalił. Przyjechałem normalnie tym samochodem do domu i na drugi dzień chciałem zaprowadzić samochód do elektryka, to też powtórzyłem akcję na holu, to już za 2-gim razem nie chciał już odpalić. I teraz pytanie czy mógł się rozrząd przestawić i teraz nie chce odpalić, czy też może być inna przyczyna ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Wątpię ze sie przestawil,ale nigdy nic niewiadomo.Podlaczal ktos ci pod kompa auto jakies bledy itd ?Ciekawa sprawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
pawelp, No właśnie sęk w tym że komputer nie może się połączyć z tym sterownikiem moim, tak jak z tym kupionym, więc co jest nie tak ? Ten elektryk może się tylko połączyć z komputerem komfortu, przykładowo Abs i te inne rzeczy,ale z sterownikiem silnika już nie może się połączyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Bo ma lipnego kompa,ogarnij dme bez ews


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 19:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
pawelp, Ten EWS był też ominięty przez niego i też samochód nie odpalił. Więc to nic chyba nie da jak kupię DME bez EWS. Bo zanim kupił ten moduł EWS, to go ominął i rozrusznik zaczał kręcić, i silnik nie odpalił,a jak wpiął moduł z powrotem to już rozrusznik nie kręcił, więc kupił ten moduł i teraz rozrusznik kręci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 24 lutego 2018, 19:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Ciekawe czy zalozyl kompletny zestaw dme +ews+ pestke w kluczyk poza tym odpinanie ews i tak nie skutkuje odpaleniem jak piszesz zapytaj sie pana mechanika co wlozyl itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 2 marca 2018, 21:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B18
Samochód zrobiony. Nie chciał odpalić bo chyba był uszkodzony emulator EWS-a, bo jest wlutowany nowy. Przynajmniej tak mi elektryk mówił że założył moduł ews,sterownik silnika i wlutował emulator i samochód zadziałał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] PROBLEM Z EWS
PostNapisane: 3 marca 2018, 06:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Widac ze dobry jest ten mechanik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL