BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 2004 problem z klimatronikiem
PostNapisane: 18 marca 2018, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Witam,
Od jakiegoś czasu mam pewien problem z trybem auto w klimatroniku.https://zapodaj.net/755ddb49d37cd.jpg.html
Ogrzewanie działa, klimatyzacja również, klapki pracują. Kiedy na zimnym silniku na panelu włączę tryb auto z automatyczną regulacją obrotów wentylatora to wentylator pracuje na maksa i w zasadzie w miarę rozgrzewania silnika obroty spadają maksymalnie o 2 kreski. Jeśli kabinę nagrzeję i włączę automatyczną regulację wentylatora to wtedy działa poprawnie. Obroty wentylatora są niskie. Podmieniałem panel klimatronika i jest tak samo. Błędów w inpie brak. Zastanawiają mnie wskazania set values, ponieważ w miarę regulacji wartość nie wzrasta płynnie, tylko skokowo. Co oznacza ten parametr i jakie powinny być jego wskazania? Co może być przyczyną nieprawidłowej regulacji obrotów wentylatora?

P.S. przepraszam za to zdjęcie do góry nogami, na razie nie mam innego, ale chyba widać o co chodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 2004 problem z klimatronikiem
PostNapisane: 19 marca 2018, 01:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
W nawiewie masz dwa czujniki temperatury (jeden za nagrzewnicą i drugi za prawonikiem klimy) + zewnętrzny czujnik.
Rano gdy będzie auto zimne sprawdź czy wszystkie 3 wskazują mniej więcej tą samą temperaturę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 2004 problem z klimatronikiem
PostNapisane: 19 marca 2018, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
W inpie skala temperatury wewnętrznej w kabiniy zaczyna się od +10 stopni, nagrzewnicy od +5, więc pokazuje takie wartości. Temp parownika -1, zewnętrzna -3. Aby przeprowadzić taki test jak proponujesz dziabi3 musi się trochę ocieplić. Zastanawia mnie czym jest ten parametr set value w control values. U mnie działa skokowo i w miarę płynnej regulacji temperatury (guide control) przyjmuje 3-4 wartości 0-60-100% oraz !27. Ostatnia wartość z ! Jakby wartość była poza zakresem. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy u Was zachowuje się podobinie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL