BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 216  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 16 kwietnia 2018, 22:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Panowie czy felga 9x17 Et30 z opona 245/40 lub 235/40 wejdzie do e36 z tyłu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 17 kwietnia 2018, 07:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Moje tylne 2-letnie opony Goodyear F1 Asymmetric 3 są już w słabej kondycji. Chciałbym je wymienić na jakieś szersze ;) co wejdzie szerszego na felgę rial nogaro 8Jx17H2 ET35?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 kwietnia 2018, 12:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: Bmw e91 Mpakiet
Kod silnika: M47N2
Czy na felgę 8.5 cala można założyć oponę 225/45/17 ROF ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 kwietnia 2018, 17:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e61 LCI 530d
Kod silnika: M57N2
[E61 LCI] Witam,

Problem wygląda tak czy felgi Styling 258 (http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=2580) da radę zmieścić do E61 bez x-drive .... Proszę o pomoc w ewentualnym dobraniu dystansów. Tył na chwilę obecną widzę że jest spora szansa że się zmieści natomiast to 9j z przodu nie wiem czy da radę. Bardzo proszę o pomoc. Felunek czeka na instalację.

Pozdrawiam,
01gruby


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 1 maja 2018, 21:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 392
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Moje BMW: E87 swap 130D,1M E82
Kod silnika: N57D30A, N54B30A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154234
Witam, obecnie mam opony przód 245/35/19 i tył 265/35/19 ( tak jak fabryka wypuściła )

Chciałbym zmienić tył na 295/30/19, czy przy zmianie tyłu na szerszy muszę też zmienić przednie opony na szersze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: e91 LCI styling 189
PostNapisane: 7 maja 2018, 00:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
Witam

Obecnie mam Styling 189 Na tylnej osi 8,5 18ki, oponki 225,docelowo 245.
Zapewne któryś z kolegów posiada taki zestaw.
Czy dystans 20mm na stronę jest właściwym wyborem?
http://www.bmwstylewheels.com/bmw/189
z gory dziekuję za odp

:oczami:

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 8 maja 2018, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330i Touring
Kod silnika: M54
Witam,

W dniu wczorajszym założyłem na swojego turasa e46 Styling 94 z oponami 225/40/18. Niestety o ile przód działa jak należy tył obciera przy każdym praktycznie dołku w jezdni. Szanowni forumowicze proszę o podpowiedź czy samo rolowanie nadkoli załatwi sprawę, czy mam kombinować z naciągiem na tyle. A może są jeszcze inne możliwe "cudowne rozwiązania" sprawdzone przez Szanownych Kolegów/Koleżanki?
Dodam że zawieszenie ori S226A bez gwintu itp. Auto ma nalatane 320kkm więc sprężynki już nie pierwszej świeżości.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 9 maja 2018, 10:02 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
bizi82, za bardzo nie ma na czym naciągać, na 8x18 wielkiego wyboru nie ma. Pasowałoby dać zeby coś się naciagnęło to 205/45/18, ja miałem przez 2 sezony na e46 taki zestaw z przodu i naciag był spory

zalezy też od opony, te co miałem, czyli accelera phi (poza nimi są chyba tylko jedne dunlopy i goodyear'y runflaty) to stożek zrobiły ładny, podejrzewam że rozwiązałyby sprawę

kwestia tego czy chcesz jeździć na takich wąskich oponach

Obrazek
https://i.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/2ZweYv4.jpg

z profilu wyglądałoby fajnie, ale od tyłu trochę jednak wąsko, teraz mam 235 na tyle i przydałby się wizualnie szerszy kapor


jest jeszcze kwestia geometrii, może trzeba by było koła bardziej pochylić, albo obserwować o co obciera, jak o plastik na łączeniu zderzaka z nadkolem to można poczekać aż sie dotrze :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 10 maja 2018, 12:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330i Touring
Kod silnika: M54
Sylwek_ch dzięki za odpowiedź.
Przed zakupem studiowałem fora jak ten styling siedzi w e46 i nie sądziłem że u mnie będzie taki problem. Na chwilę obecna jazda w 2 osoby wygląda jak u szanownego pana na emeryturze w Matizie, a co tu mówić o pełnej obsadzie w wozie + jakiś bagaż :przestraszony:
Generalnie myślałem o wrzuceniu 215/35/18 tak jak u kolegów z forum (woytek13 czy Dejw21) ale koledzy śmigają na gwincie więc inna kwestia.
Poza tym to pewnie będzie komicznie wyglądało: front 225/40/18, rear:215/35/18...
Generalnie podpytywałem przed zakupem jak to siada w E46 ale nie wziąłem pod uwagę swojego S226A :wstyd:
Na zwykłym zawiasie podobno przyciera tylko delikatnie i to z "pełnym ładunkiem"
Obecnie skłaniam się do tej opony 215/35/18 (z tego co widzę na rimsntires.com zyskuję jakieś 5mm)+ rolowanie, w ostateczności negatyw. Ale może ktoś z Was mi wybije taki pomysł?

P.S. Możecie kogoś polecić do tego rolowania w Stolicy? Na olx pytałem, 150 zł strona więc razem 300 a na allegro rolka nówka 239 zł + wysyłka, no ale jest obawa że jak się za to wezmę z rozmachem to mi potem bliźniaki ze sprintera wejdą bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 10 maja 2018, 12:20 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
bizi82, bez znaczenia jest mpakietowe zawieszenie jakie masz, koło porusza sie i tak po łuku który wyznacza wahacz, tak że jak ma trzeć to będzie czy to przy wysokim czy niskim zawieszeniu. Kwestia twardości bardziej, jak dasz twardy zawias to nie bedzie przycierać bo nie bedzie sie tak uginać

ja ci radze 205/45/18, oczywiście na 4 kołach :) wtedy nie będzie to wyglądało komicznie, 215/35 to bardzo niski profil, za niski do e46, bez dużej gleby nie będzie to wcale wyglądać. 4 takie opony załatwilyby sprawę raz na zawsze :) no ale 205 w 330i to średni pomy


jeśli rozważasz rolowanie to może się okazać że te opony co masz będą dobre :) najlepiej jakbyś dociążył tył i zrobił zdjęcie jak to wygląda

niemniej żeby te felgi ładnie się prezentowały to obnizenie większe niż m-pakiet wskazane :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 10 maja 2018, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330i Touring
Kod silnika: M54
Sylwek_ch, postaram się zrobić jakąś fotkę wieczorem. Na chwilę obecną, bez obciążenia opona "wchodzi" w nadkole, i na bank trze rantem nadkola bo zostaje ślad na oponie.
Natomiast jeśli chodzi o zawias S226A to gdzieś na forum wyczytałem że różnica jest ok 20 mm w wysokości, więc teraz już zbaraniałem.
Co do opony 205 to jakoś mi się nie widzi, chyba że masz jakieś foty żebym rzucił okiem. No i teraz myślę o tym negatywie. Czy seryjny wahacz da się pochylać żeby odsunąć koło góra od nadkola? Opony na tyle to śmietniki do testowania zachowania nowej felgi więc można je zgruzować negatywem. Ale na przedzie podkupiłem już nowe 225/40 więc tył dobrze byłoby dobrać żeby to miało ręce i nogi...
Przed zakupem felunku zastanawiałem się nad Stylingami 72, trzeba było brać... Ale mądry polaczek po szkodzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 11 maja 2018, 07:14 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
bizi82, tak, sportowe podwozie w e46 siedzi ok 20mm niżej, ale przód i tak pieje , bo obnizenie jest po równo przód i tył, żeby bmw ładnie wyglądało trzeba przód 2cm niżej posadzić niż tył

na wahaczach z tyłu jest na dole śruba regulacji kata, można tam ustawić do jakichś 3,5 stopnia, więc juz sporo

nie ma co sie załamywac, to piękne felgi, trzeba trochę pokombinować i efekt będzie na pewno lepszy niż przy st 72

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 11 maja 2018, 08:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330i Touring
Kod silnika: M54
Dzięki wielkie za rady, w weekend postaram się pomodzić z tematem o ile znajdzie się wolny czas. Tylko teraz nasuwa mi się pytanie co z geometrią po ustawieniu negatywu na tyle? co na to Panowie diagności ? ;)
Zgodnie z obietnica wstawiam fotki. A że robię to pierwszy raz więc nie wiem czy zadziała.

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 11 maja 2018, 14:15 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
bizi82, jedź na komputerową geometrię to ustawią co bez problemu, zbieżność a kąty to zupełnie co innego, można mieć dobra zbieżność przy takich kątach. Diagnosta nie powinien sie przyczepić. Mi ustawiali ostatnio geometrię to dla sportowego zawieszenia książka podawała że na tyle ma być -2st kąt

przy wystających kołach pierwsze co przyciera to łączenie zderzaka z nadkolem/błotnikiem, nie sama góra nadkola

Szkoda że nie zrobiłes fotki z boku bardziej

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 14 maja 2018, 06:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330i Touring
Kod silnika: M54
Sylwek_ch po pracy postaram się zrobić fotki z boku. Jeśli chodzi o miejsce przycierania to ewidentnie na całym rancie nadkola są granulki z opony więc łączenie zderzaka z budą odpada.
W weekend miałem zlot rodzinny więc nawet chwili nie poświęciłem na auto. Ale w tym tygodniu już muszę temat ogarnąć bo mnie coś.... :cenzura:

EDIT
Zgodnie z obietnicą wstawiam fotki:
Obrazek
Obrazek
na pierwszym zdjęciu widać gdzie opona przyciera.
Wczoraj popatrzyłem sobie na kalkulatorze: https://elmot24.pl/kalkulator-opon-felg/ jak sprawa się zmieniła w stosunku do poprzedniego koła. Wcześniej latałem na jakichś podróbkach M3 CSL 9j18 ET40 z oponą 235/40/18 i było git, zgodnie z tym kalkulatorem po założeniu Styling 94 z opona 225/40 koło w najwyższym punkcie wysunęło się w stosunku do poprzedniego koła o 11mm, gdybym założył oponę 215/35 ta różnica topnieje do 6mm. Dopiero po założeniu opony 205 nie ważne czy profil 40 czy 35 różnica będzie 1 mm.
Biorąc pod uwagę powyższe widzę że bez rolowania się nie obędzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 26 maja 2018, 07:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Witam Mam Pytanie czy felgi Styling 138 17 " et 20 będą pasować do e60 550i 2006 rok ,do tego chce założyć oponę zimową Continental 245/45/17 ??? Chodzi o to czy tarcza wraz zaciskiem zmieści się do felgi .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 10:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 42
Lokalizacja: WrocÂław
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52 523
Cześć,
mam pytanie dotyczące felg do e60. Kupiłem felgi o szerokości 8,5j i ET20, 18 cali. I pytania:
1. czy opony 225/45/18 będą na tym dobrze wyglądały?
2. czy wejdą w nadkola opony 235/45/18 (producent zaleca profil 40, ale nie wiem czy nie jest za niski - duża utrata komfortu)
3. czy przy 235/40 lub 245/40 czy dużo wzrośnie spalanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 10:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 42
Lokalizacja: WrocÂław
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52 523
Ewentualnie jaki inny rozmiar polecacie. Auto to e60 523


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 09:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 254
Lokalizacja: Przemyśl
Moje BMW: Superb 346km/461nm
Cześć.
Felgi et46, 8.5jx18. Zmieszczą mi się w e61 xdrive? Oryginalnie mam 8jx18 et43. Opona 245/40 r18.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 13 sierpnia 2018, 13:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Witam. Chciałbym do swojej e46 cabrio z 2001r. 2.5 założyć felgi 19 styling 128 i mam pytanko czy 9j i 10j o et 14 i 18 wejdą mi do niej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 216  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL