BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 3 października 2018, 12:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Witam

Wymienilem w swojej e39 glosniki przód na Focal RSE 165 z dystansami
do tego wzmaniacz czterokanalowy 2 na przod + skrzynia w bagazniku

Problem jest tego typu, ze owszem glosniki graja glosniej ale wcale nie ma basu (na wzmaniaczu na maxa)
bas jest tylko z samej skrzyni, oczywiscie podlaczone jest to pod seria radio cd buisness ale
czy to mozliwe zeby gralo prawie tak samo jak te seryjnie 13?

Druga sprawa

Czy jest jakas alternatywa ktora jest ladnie dopasowana do wygladu deski
oprocz 2 din na androidzie?

Coś ładnego z dobrym brzemieniem?

Czekam na odpowiedz

PS: Wzmacniacz to Crunch GPX 1000


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 3 października 2018, 16:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Głośniki trzeba zamontować na dystansach do tego wygłuszyć odpowiednio matami drzwi ;)

Jak będę miał wieczorem chwilę czasu to sobie na spokojnie obadam parametry pieca i głośników :P

Jaka to skrzynia o jakich parametrach ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 3 października 2018, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Zapomniałem oczywiscie dodac, ze drzwi zostaly wygluszone i glosniki zamontowane na mdfach :)

Skrzynia to JBL nie pamiętam modelu ale 125 w RMS, nie ma szalu jest tak nie za duzo nie za malo. (skrzynka tylko na jeden kanal bez mostu)

EDIT: Czytałem ze da rade jakoś podłączyć nieseryjne radio np do schowka (żeby był lepszy dźwięk) i sterować radiem fabrycznym, cos takiego jest mozliwe? Chociaz szczerze mowiąc za dziwne rozwiązanie, wolalbym jakiegos dedyka, ale naczytalem sie ze ten android chinski to straszny syf i dzwiek jeszcze gorszy :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 3 października 2018, 20:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego jednostka centralna jest bardzo ważna ale taki setup nawet na seryjnym fabrycznym radiu powinno grać całkiem znośnie :) Myślę że problem w strojeniu :]

W jaki spósb masz podpięty wzmacniacz pod radio ?

W jaki spósb wystroiłeś ten zestaw ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 3 października 2018, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Sprawdź czy na pewno masz dobrze podłączone głośniki, czy plus z minusem nie jest zamieniony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 07:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
wzmacniacz do glosnikow jest podpiety przez tzw hi low

i nie robilem tego sam, tylko firma ktora sie zajmuje tylko i wylacznie car audio

oni mowili ze to wina radia, ale to jest bardzo bardzo dziwne...

EDIT: Zeby sprawdzic ten + i - czy nie jest przekrecony wystarczy ze na wzmacniaczu na odwrót podepne tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 09:39 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Tylne głośniki nadal masz podłączone?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 12:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Owszem radio może poprawić jakość dźwięku ale z Twojego opisu wygląda na to że gra fatalnie...

Jak to wszystko zostało wysterowane ? Bo nic o tym nie wspomniałeś. Podzespoły są całkiem sensowne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 13:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Nie wiem na czym polega "wysterowanie" ale z tego co sie bawilem pokretlami na wzmacniaczu to byl wlasnie tylko filtr czestotliwosci im nizej tym cokolwiek bassu czuc no i gain od glosnosci.

Całą robote robi skrzynia jesli chodzi o bass.

Tylne glosniki są podłączone ale martwi mnie pewien fakt mianowicie to co na zdjeciach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czemu tego po prostu nie zdementoiwali, moze bylo im latwiej po prostu, ale czy to moze powodowac plytkosc dzwieku?
Bo o ile rozumiem to tez jest wzmacniacz... ale seryjnie, no i są do niego popodpinane jakies kostki.. niektore poucinane i polutowane, juz nie wiem o co tu chodzi kompletnie.

Jeszcze moze kwestia tego strojenia, tak? Jakies info jak to zrobic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 15:46 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Cześć, dla testu spróbuj zamienić wejścia przy wzmacniaczu tzn ten sygnał co masz podpięty do wejścia wzmacniacza FRONT podepnij do REAR i sprawdź wtedy jak zagra skrzynia. Jednak głównym powodem "braku" basu (moim skromnym zdaniem) jest właśnie wzmacniacz i przejście sygnału z HI na LOW (koledze wyprowadzałem czysty sygnał z radia i jest hmmm dobrze ;) ). Wzmacniacz posiadałem (skusiła mnie cena za nowy i papierkowe parametry), ale po podpięciu okazał się trochę kiepski tzn. słabe filtry na zasilaniu (słychać wszystkie przebicia i alternator - skręć głośność na zero, a usłyszysz :P ) i jakość dźwięku też średnia (przynajmniej w porównaniu do Alpine czy chociażby Renegade). Moja rada wyprowadź sobie sygnał LOW z radia (albo oddaj komuś koszt ok 50 - 100zł) i też powinno być lepiej.
powodzenia
pozdrawiam Szymon
ps CROSSOVER oczywiście ustawiony na LPF, potencjometr od częstotliwości wg upodobań, możesz też spróbować zmienić BASS BOOST na więcej (0, 6, 12). No i oczywiście BALANCE i FADER w radiu ustawione na "0"?

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Crossover w "REAR" ustawiony na LPF , a na froncie jest tylko FULL albo HPF, mam na FULL

Balance i fader jasne ze na 0

Co do sygnalu to chodzi o "chinche" tak?

EDIT: Po zmianie tych "chinchy" z rear na front, tzn jak odepne i obojetnie jakie podepne na front to gra front na rear to gra rear, czyli pewnie chodzilo o kable zasilajace ktore idą do kanalow tak?


Ostatnio edytowano 4 października 2018, 16:22 przez lekcja9999, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 16:15 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Tak jest chinche (w e90 jest coś takiego że w radiu są już "wbudowane" zwrotnice obcinające częstotliwości i jak podepniesz sygnał z tylnych głośników to też brakuje bassu).
tu masz cytat kolegi prmax (raczej znany kolega na forach, znający się na rzeczy)
Cytuj:
Nie podłączaj się pod głośniki tylne, ponieważ fabrycznie maja przycięte dolne pasmo po to aby nie zniszczyć marnych fabrycznych głośników.


powodzenia

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Po zmianie tych "chinchy" z rear na front, tzn jak odepne i obojetnie jakie podepne na front to gra front na rear to gra rear, czyli pewnie chodzilo o kable zasilajace ktore idą do kanalow tak? Jesli chodzilo o to, to nie daje zadnego rezultatu.

EDIT: Tylko jak odłączyć te tylne glośniki :D Musze je wyjąć bo nie widze innej opcji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
lekcja9999 napisał(a):
EDIT: Zeby sprawdzic ten + i - czy nie jest przekrecony wystarczy ze na wzmacniaczu na odwrót podepne tak?


Dokładnie tak.

lekcja9999 napisał(a):
i nie robilem tego sam, tylko firma ktora sie zajmuje tylko i wylacznie car audio

oni mowili ze to wina radia, ale to jest bardzo bardzo dziwne...


Ostatnio na pewnym forum car audio była podobna sytuacja, gdzie polecany i profesjonalny warsztat podłączył klientowi głośniki w przeciwfazie (czyli plus zamieniony z minusem) i nikt nie potrafił dojść do tego, czemu brakuje bassu. Ja bym zaczął od tego, bo dokładnie tak objawiają się źle podłączone głośniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 17:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Mocno dziwna kwestia... sprzęt jaki został zamontowany został wybrany przez Ciebie a Ty pojechałeś z prośbą montażu ? Czy może takie granie wyszło jako propozycja tego warsztatu ?

Szczerze gdyby ktoś mi tak spartolił granie to bym zwyczajnie autka nie odebrał...

Zapewne chwilowo się zajarałeś brzmieniem a jak emocje opadły stwierdziłeś że jest za cienko ?



Skąd kolego jesteś może Łódź lub okolice ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 17:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Dokladnie tak jak Pan wyżej pisze, na początku mi to pasowało bo tuba zakryła ten brak bassu, potem tuba mi sie niestety troche psuła
(kupilem uzywke i kable byly lutowane) no i wtedy dopiero zobaczylem co tu sie kryje...

Polecili mi oni glosniki z tym ze u nich kosztowaly prawie 500 a ja dorwałem za 400 cos, mowili ze bardzo dobrze graja.

Co do zamiany + z - szczerze mowiąc nie widziałem żadnego rezultatu, zaraz pojde jeszcze raz zobaczyc.

Jestem z okolic Malborka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Jeżeli nie przy wzmacniaczu, to mogą być też podłączone przy zwrotnicach, lub przy samych głośnikach. Wypadałoby też i tu sprawdzić, jednak wiem, że wiąże się to ze ściąganiem boczków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 4 października 2018, 20:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego jak dawno temu Ci to montowali ? Ja bym jechał z reklamacją ponieważ dałeś nie małe siano za to... jeśli znają się faktycznie na rzeczy poprawią w moment błędy w podłączeniu lub wystrojeniu...

Jak będą się upierać iż to wina jednostki to poproś o podpięcie pod jakieś radio które mają na stanie w warsztacie i pokażą efekt ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 5 października 2018, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: 1997
Umówiłem się z nimi na poniedziałek, zobaczymy co z tego wyniknie, dam znać po wizycie, dzięki za aktywność! :)

A w odpowiedzi dla Pana wyżej, około miesiąc temu więc pewnie jeszcze pamiętają autko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymienione glosniki - zero rezultatu
PostNapisane: 5 października 2018, 17:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego nie mówimy Sobie tutaj na Pan/Pani ;)

Jedź i czekamy na rezultaty...


Jak się będą bronić mocno tym radiem to zrób jak pisałem wyżej niech podepną na próbę inną jednostkę i udowodnią Ci że jest grubo :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL