BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 5 października 2018, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Witam. Mam problem z moim BMW a mianowicie wymieniłem swiece zarowe i sterownik na nowy Breu i dalej jest coś nie tak. Na Btool pokazuje się 4203 Glow control unit. Z góry dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Swiece i przekaznik
PostNapisane: 5 października 2018, 17:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
brak zasilania sterownika. Kabel zasilający sprawdz czy ma 12v


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 5 października 2018, 17:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Sprawdzałem ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 5 października 2018, 20:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
jak jest to sterownik zepsuty-po prostu nie jest zasilany.oddaj go i niech dadzą drugi, jak nie to kolega roger naprawia te wynalazki za dobre ieniądze. moze inpą sprawdz jakiegoś BEtula nie znam.Lub zdejmi kolektor znowu wykrec swiece powkladaj fajki i do masy ,odepnii czujnik temp.wody i na zaplon powinny w pół sec.zrobic sie czerwona,wrecz aż jasne od temperatury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 6 października 2018, 04:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Czyli wychodzi na to że sterownik zwalony. Chociaż jest nowy co prawda zamówiony na aledrogo. M można jakoś miernikiem sprawdzić sam sterownik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 12 października 2018, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Witam. Wracam do tematu przekaźnika. Kupiłem kolejny przekaznik tym razem regenerowany w sumie będzie to już 3 i dalej pokazują się takie błędy. PROSZĘ O POMOC Bo już mi ręce opadają.

MOTOR (Silnik)
4A27 intelligent Battery Sensor (Layer_DIBS1)
4A07 Generator (Layer_BSD)
4020 exhaust temperature sensor vor particle filter, Signal
4203 glow control unit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 12 października 2018, 21:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
1 bład to coś z klemami nie tak moze za niskie napiecie jest i wtedy bład jest lub jesli masz te pirotechniczne to gdzies zasniedziało czy cos.trzeba ogarnac klemy i sprawdz masę ,wszystko co sie da.
2 to slaby sygnal z alternatora zdejmi kable wyczysc papierem scienrym i załóż -skręć.moze yeż regulator nawala.
3 nie wiem
4brak zasilania na sterownik swiec.-blad sterownika swiec.-związany moze ze wykrywa za niskie napiecie i jest bład.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 12 października 2018, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Dzięki sprawdzę masę. Ten 3 błąd to czujnik temperatury spalin,może on jest winny temu że przekaznik nie dostaje prądu? Regulator napięcia był robiony w zeszłym roku i napięcie jest 14.4 raczej stale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 13 października 2018, 06:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Masz błąd alternatora, więc problem z ładowaniem, skutkiem tego jest brak zasilania sterownika świec. Błąd inteligentnej klemy ma wpływ na napięcie. Czujnik temperatury spalin przed dpf nie ma z tym związku.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 13 października 2018, 15:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Dzięki za odpowiedź. W pierwszej kolejności będę walczył z klema ibs i zobaczymy co będzie dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 19 października 2018, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Klema minusowa wymieniona na używek sprawna z e90 i lipa dalej pokazuje błędy. Co teraz alternator czy regulator napięcia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 19 października 2018, 20:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
sprawdz napiecie na włączonych wszystkich odbiornikach,swiatła halogeny radio grzanie szyby dmuchawa itp.nawet stop wcisni i zobacz jakie jest ladowanie.na wolnych obrotach potem na wyzszych obrotach też.Przewody od alternatora czyste nie ma nalotu ani rdzy?masa silnika do karoseri też spr.musi być ,ale to najpierw ladowanie spr.na zaciskach aku.albo inpą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 20 października 2018, 13:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Sprawdzone. Włączyłem wszystko co możliwe, co pobiera prąd łącznie z AC i ładowanie 13.96- 13.99 - 14.00 tak się wacha. Czyli regulator napięcia do wymiany? Był robiony rok temu ponieważ auto swirowalo i wywołało na desce dziwne komunikaty łącznie z chwilowym brakiem wspomagania. Po wymianie niby wszystko ok do póki sam nie zacząłem sprawdzać błędów. Co dalej ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 20 października 2018, 16:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Ladowanie masz w miare majtek , skasuj błedy i zobacz jakie wrucą. sprawdz kabel zasilający sterownik swiec podegni w nim wsówke żeńską -żeby ciaśniej męska wlazła (może tam nie styka)- to jesli chodzi o sterownik. Dale masz bład alternatora moze słaba masa jest bądz kable nie oczyszczone i słabo styka to samo na zaciskach akumulatora,ale jesli dobrze jest to już sam nie wiem.U siebie też mam problem z motorem przygasa przy ruszaniu doładowanie zadane szybko idzie a aktualne powoli dopiero po 2,2tys obr dostaje kopa sec.przerwy i dalej rwie. Wydaje mi sie że ludzie widza o co kaman tylko dzisiaj bierze sie za to kase i nikt nie chce sprzedawać tego innym bo do magika nikt nie przyjedzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 20 października 2018, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Błędy kasuje i ciągle te same się pokazują nie wiem może trzeba przez inpe ja wykasować. Ja kasuję je przy użyciu Btool całkiem zacny programik. Zasilanie na przekaźniku jest bo sprawdzałem na pinach i jest ponad 12v. Coraz mocniej skłaniam się ku temu że jest to wina alternatora, albo regulatora napięcia, bo właśnie u magika był robiony i nie jestem do końca przekonany co on tam włożył za regulator czy może tylko szczotki wymienił. A co to tego że auto nieraz słabo ciągnie to u mnie jak tak się dzieje to wiem że dpf jest już zawalony i wtedy wypalanie manualne wyżej wymienioną apka i jest lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 21 października 2018, 11:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Z tym że u mnie nie ma DPf-a. Jesli robił ci to fachowiec to masz jakąś tam gwarancje -sam regulator napiecia ponoc kosztuje okolo 170zl a w zamienniku napewno polowe taniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 22 października 2018, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Witam. Dzisiaj przeglądając poszczególne moduły natrafiłem na jeszcze jeden błąd e714 management battery voltage 3be może on ma coś wspólnego z resztą błędów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 7 listopada 2018, 18:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Witam poradziłes ze swiecami juz? Tego bledu e714 to nie wiem co to jest nie moge znalesc go nigdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 8 listopada 2018, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Siema. Nie dałem sobie spokój narazie bo szlak mnie powoli trafiał. Jak sobie poradzę to na pewno dam znać co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Świece żarowe i przekaznik
PostNapisane: 10 listopada 2018, 18:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Spróbuj tą koste co jest staly plus do sterownika swiec podegni pin w tej kostce żeby sciślej wsówke trzymało,tam jest mocna stalowa wsowka zenska -ja ją srubokretem podgiąłem tak ze dosc ciasno wchodzi meska w zenską. problem znikł z błedem 4 swiec.Może to samo i u ciebie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL