BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 6 listopada 2018, 19:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E91 330i
Kod silnika: N52B30
Witam po raz pierwszy kolegów forumowiczów,

Proszę o pomoc w naprowadzeniu na rozwiązanie problemu jak w temacie.
Podstawowe info o aucie: manual, 04.2016r, 180k oryginalnego przebiegu w tym 50k u mnie, zadbany, serwisowany na częściach ori lub oem, dobre oleje wymieniane co 10k itd......
W ostatnim czasie zbiegło się kilka problemów:
1. Problem z vanosem - spóżnione odpowiedzi na zimnym silniku, pomogło czyszczenie jednego i wymiana drugiego zaworu, dodatkowo czyszczenie czujników wałków
2. Nierówna praca silnika z powodu problemu ze składem mieszanki w jednym rzędzie, pomogła wymiana sondy w B1 przed katem (i niepotrzebna za katem :( )
3. Silnik szarpie/utyka pod obciążeniem przy przyspieszaniu w następujących okolicznościach:
a. efekt szarpania występuje intensywnie szczególnie przy niskich obrotach i dużym obciążeniu tj. 1000 obrotów, 6 bieg i gaz do dechy. W takich warunkach efekt występuje od 1000obr i ustępuje przy ok 1500obr.
b. efekt szarpania mniej intensywnie występuje również na innych biegach i przy mniejszych obciążeniach (mniejsza ilość szarpnięć), z reguły zawsze przy przyspieszaniu i ustępuje zazwyczaj po przekroczeniu 2000obr.
Dla utrudnienia dodam, że parametry live data wyglądają OK a sterownik nie rejestruje żadnych błędów.
I co Wy na to? Jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E91 N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 6 listopada 2018, 19:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Świece? Cewki?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 6 listopada 2018, 21:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E91 330i
Kod silnika: N52B30
Też mi to po głowie chodzi ale:
- Świece wykręciłem, obejrzałem wyglądają dobrze tj. zero nagaru, właściwy kolor, elektrody maja ostre krawędzie, na porcelanie brak jakichkolwiek śladów. Wymieniane były 40k temu ,na zalecane NGK ILZFR6D11 ,według BMW powinny wytrzymać min 80k - auto bez gazu
- Brak jakichkolwiek błędów w sterowniku, między innymi o gubieniu zapłonu. Przy małych obrotach i dużym obciążeniu (6-ty bieg) szarpnięć było wiele w kilku próbach, jeżeli przyczyną było wypadanie zapłonu zliczane według algorytmu podanego na https://bimmerprofs.com/misfire-detecti ... ithm-fail/ to bład powinno wywalić już wielokrotnie.
Dla pewności chciałem podejrzeć liczniki wypadających zapłonów ale mój ScanMaster nie wyświetla tych wartości, tak jak to pokazano to dla N53 w https://bimmerprofs.com/misfire-counters/
Zastanawiam się czy cewki w moim aucie były już wymieniane, te które posiadam są właściwe, Boscha ale nie posiadają znaczków BMW tak jak to zwyczajowo się umieszcza na częściach do pierwszego montażu. Czy ktoś może potwierdzić czy na cewkach Boscha na pierwszy montaż powinny być oznaczenia BMW takie jak numer lub/i logo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 24 lutego 2023, 09:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E90
Kod silnika: N52B30A
Witam. Trochę odkopie kotleta. Temat stary ale ciągle aktualny i nierozwiązany chyba.
U mnie podobny problem szarpania podczas przyspieszania.
A mianowicie:
- pacjent: BMW E90 2006r 330xi n52b30a automat B+G
- objawy:
Jadę sobie za np. autobusem obroty około 1500 6 bieg chcę wyprzedzić więc pedał gazu w podłogę obroty rosną do około 2000 zbija bieg na chyba 3-ci wyjeżdżam na lewy pas i nagle zaczyna przerywać jak by odcinało silnik całkiem ( coś jak by nie dostawał paliwa, wyłączył całkowicie zapłon) wbija mnie w kierownicę na ułamek sekundy następnie dalej ciągnie do przodu obroty rosną do 2500 i znowu przerywa. Odpuszczam gaz i dodaje powoli to wtedy zbiara się już ok. Dzieje się to jedynie przy większym wysiłku typu wyprzedzanie i tak potrafi kilka razy przerwać po przekroczeniu ponad 3000 obrotów i w górę już ciągnie normalnie tylko tam przedział na obciążeniu 2000 do 3200 około ma takie problemy i to nie codziennie co jakiś czas.
Raz tak przeciągnąłem munto czekanie nie odpuszczając gazu tylko trzymając ciągle gaz w podłogę to wyskoczył mi komunikat pomarańczowa ikona silnika pół na pół pomarańczowa i błąd coś tam od paliwa. Ale jak jeżdżę po dziadkowemu czyli skokojnoe dodaje gaz spokojne przyspieszenie to jest ok.


Świece, cewki wymienione jakieś 50tys temu olej wymieniany co 8-10 tys wszystkie sondy lambda Bosch wymienione około 80tys. Gaz serwisowany regularnie. I dzieje się tak niezależnie od tego czy gaz czy benzyna.

Może ktoś już miał takie coś i rozwiązał problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 24 lutego 2023, 17:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
MrBania, na kompie rozumiem że nie ma żadnych błędów ? Próbowałeś pojeździć troszkę km na samej benzynie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 24 lutego 2023, 19:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E90
Kod silnika: N52B30A
Obecnie żadnych błędów nie pokazuje wtedy miałem jeden raz przypadek co go przetrzymalem na tym przerywaniu to właśnie zaświeciła się ta kontrolka silnika pomarańczowa w połowie zamalowana i wszedł w tryb awaryjny na nawigacji wyskoczyły tylko takie komunikaty jak w załączniku. Zjechałem na pobocze zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem i dalej w drogę już normalnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 24 lutego 2023, 19:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E90
Kod silnika: N52B30A
Takie komunikaty miałem


Załączniki:
Image014.jpg
Image014.jpg [ 80.92 KiB | Przeglądane 3938 razy ]
IMG_20220609_164326 (1).jpg
IMG_20220609_164326 (1).jpg [ 23.71 KiB | Przeglądane 3938 razy ]
Komentarz: Zdjęcie
IMG_20230224_194427 (1).jpg
IMG_20230224_194427 (1).jpg [ 29.54 KiB | Przeglądane 3938 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 19 marca 2023, 07:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nie komunikaty a błędy w sterowniku silnika są istotne. Może zacinać się elektrozawór vanosa. Najpierw diagnostyka.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 19 marca 2023, 15:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E90
Kod silnika: N52B30A
No właśnie mam problem z diagnostyką bo w mojej okolicy na Podkarpaciu szukam kogoś kto ogarnia BMW i żeby mógł dobrze odczytać wartości rzeczywiste i błędy. Bo takich co ma komputer jest wielu ale tylko potrafią odczytać błędy w sterowniku i je skasować.
Ale na chwilę obecną objawy ustały. Miałem niedawno okres jak kończyłem prace nad ranem i dojazdu miałem 60km to w nocy przy pustej drodze przedmuchałem ją na pustej drodze na trybie sport i benzynie i teraz jest ok.
A tak z mojej obserwacji wynika że zaczęło mi się tak dziać w okresie zimowym jak nie było możliwości za szybko przejechać i zamulałem ją. Więc widoczni lubi obroty :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] N52B30 szarpie, przerywa przy przyśpieszaniu
PostNapisane: 20 marca 2023, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E60 530i
Kod silnika: N53b30
Jak masz inpe to ci pomogę zdalnir

_________________
Diagnozuję n53/43, jeśli masz problemy z tym silnikiem pisz pw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL