BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 16:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Siema panowie,
mam ładną E34 z m52b28tu z kolektorem od m50b25. Niebawem stroker na 3.0 z jeszcze "ostrzejszymi' wałkami np świątkowe(darujcie sobie wykłady o wałkach) plus wydech u fachowca, mapa. Do tego marzy mi się ITB wraz z wtryskami i dolotem od s54. To dałoby zapewne jakieś 280-290 kucy(po mapie rzecz jasna).
Pytanie za 100 pkt. Czy mój komp obsłuży taką moc? Czy tylko ten od s54? Może jakieś fakty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 16:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Fakty, są takie, że z tego co pytałem parę lat temu Świątek nie robił wałków do 24V silników.

Fakt drugi, że w kraju jest kilka osób które stroi auta na seryjnym sterowniku i odpowie na takie pytania (podam to niżej)

Fakt trzeci jak czytam, że chcesz sterownik od S54 wkładać do M52 to mam mieszane uczucia co do finału modyfikacji.

Odezwij się do RACEMODE (Zduńska Wola) albo HP Performance Chiptuning (Rzeszów)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 17:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
DJ dzięki. Dlatego pytam o kompa bo nie wiem jak to wygląda. Jeśli seryjny obsłuży taki zestaw to będzie ciekawie. A walki może dostanę od s54

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 17:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Tub28 na kolektorze z m50, co to daje? Lepsze przyrosty niz na kolektorze z m54b30? Bo obstawiam że rzeźby na bank wiecej.
Druga sprawa, jak kompa z m54/s54 chcesz ładować to chyba z całą wiązką zeby to miało, rece i nogi. Same różnice są w elektryce przepustnicy, gdzie m52tu ma jescze linke a m54 juz elektroniczny potencjometr. Nie da sie tego chyba pomieszać. Seryjny sterownik na pewno da radę ogarnąć, nie bedziesz po prostu miał możliwości korzystania z dobrodziejstw związanych z pełną elektryką, czyli np LC.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 18:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Nigdy nie słyszałem o kimś kto miałby wałki z S54 w Mxx więc... Nie wiem. Same parametry wałków 288/280, lift 11.6/11.6 mm w silniku na pojedyńczym vanosie i na dodatek o wąskim zakresie mówi mi, że to może być dość... trudne? Względem serii z M52B28 gdzie jest 228/228 lift chyba 9 ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 18:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
kszyhu napisał(a):
Tub28 na kolektorze z m50, co to daje? Lepsze przyrosty niz na kolektorze z m54b30? Bo obstawiam że rzeźby na bank wiecej.


Nie jest tak źle z tego co czytałem, da się zrobić. Trzeba chyba przekładkę taką co zaślepia te małe otwory dla wolnych obrotów.

Z tego co wiem M50 kolektor jest dla fanów "góry" która jest podobno lepsza niż na tym z M54, ale co człowiek to inna opinia. Może to kolejna legenda :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 19:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
A więc zostawiam sterownik. Może odpuścić stroker a dać jedynie walki z m54b30 albo nawet s52b32? I do tego wywalić kolektor m50b25 i dać wspomniane ITB z wtryskami i dedykowanym kolektorem. Taka opcja wydaje się najpewniejsza. Mocy powinno być bardzo duzo. Widziałem wykresy silników na ITB m.in. na bazie m20b20 podchodzące pod 200 kucy, więc powinienem przynajmniej 270 wyciągnąć u siebie. Ktoś miał doświadczenia z ITB?

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Ale nikt mi nie odpowiedział czy mój seryjny sterownik obsłuży wtryski od s54?

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 08:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
deejeys napisał(a):
Z tego co wiem M50 kolektor jest dla fanów "góry" która jest podobno lepsza niż na tym z M54, ale co człowiek to inna opinia. Może to kolejna legenda

No właśnie, ciekawe jak to sie przekłada na wykresie w porównaniu. Na internetach za wiele sie nie dowiesz.

koesceian napisał(a):
Ale nikt mi nie odpowiedział czy mój seryjny sterownik obsłuży wtryski od s54?

Jak ktoś mapę paliwa ogarnie to raczej nie będzie przeciwskazan, z drugiej strony po co wtryski z s54? Póki nie będzie nadciśnienia to obstawiam, że wtryski z m54 wydoją. Te ~300ps.

koesceian napisał(a):
Widziałem wykresy silników na ITB m.in. na bazie m20b20 podchodzące pod 200 kucy, więc powinienem przynajmniej 270 wyciągnąć u siebie. Ktoś miał doświadczenia z ITB?

Kolega ma tub28 zrobione na ~250ps. Jak zrobisz to co zamierzasz, + wydech z baranami to możliwe jest 270ps. Wtedy zalezy juz od tunera co wyczyni.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 11:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Spoko wiem już wszystko. Walki s52b30 plus stroker na 3.0, mapa i wydech. Kolektor ssący zostaje ten od m50.
Dzięki za pomoc, temat zamknięty.

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 16:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
koesceian napisał(a):
Spoko wiem już wszystko. Walki s52b30 plus stroker na 3.0, mapa i wydech. Kolektor ssący zostaje ten od m50.
Dzięki za pomoc, temat zamknięty.


Nie zamykaj tematu tylko daj znać tak to finalnie wszystko wyszło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Gdzieś za dwa miesiące dam znać zatem. Jeszcze może ktoś powie co zrobić aby wstawiane fotki się normalnie wyświetlały? Bo bym tu coś wrzucił, a na moim forum E34 TEMAT RZEKA nie weszły i są tylko linki które wygasły.
viewtopic.php?f=2&t=164840
Ta fotka jest z url

Obrazek

I jak widać nie działa.
Po prostu link o jaką furę się rozchodzi:
https://naforum.zapodaj.net/849295050544.jpg.html

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 20:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Przede wszystkim musisz znaleźć dobry hosting :]

W którymś temacie uzytkownicy podpowiadali co teraz w miarę działa ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Jar robił taki mod. Użył wałków z amerykańca s52b32. Ktoś wie czy jest jakaś różnica w wałkach między b32 a b30? Na szczęście podał kąty i wznios 252/244 i 10,2 mm w obu walkach.

Wypluło mu 240 kucy. Co zrobić by wypluło 270?

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 10:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=160931

W skrócie, jak znajdziesz dobry hosting dla zdjęć, wklejasz tutaj bezposrednie linki z każdego zdjecia osobna, również każdy z linków tagujesz [img]adres.zdjęcia[/img]. Wsio w temacie. Niektóre hostingi maja opcje automatycznego tworzenia gotowych linków do zdjęć, tak, ze pozostanie ci opcja kopiuj/wklej. Zainteresuj sie, bo usprawnia to pracę

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 13:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
deejeys napisał(a):
Fakty, są takie, że z tego co pytałem parę lat temu Świątek nie robił wałków do 24V silników.

Widziałem wałki z papierem Świątka do m50NV :)

A co do autora tematu:

Drogi Forumowiczu, wyprowadź mnie z błędu, bo mam nadzieję że się mylę, ale - BREDZISZ. Nie masz totalnie pojęcia o czym piszesz, przyśniły Ci się jakieś modyfikacje i śmiecisz forum o jakichś aspiracjach na 300km.

Pytasz czy komp obsłuży 300KM. A od kiedy to sterownik silnika ma jakiekolwiek ograniczenie mocowe? Ludzie stroją na seryjnych sterownikach turbobmw na 400 czy 500KM bez większych problemów.

Marzą Ci się wtryski z s54. Fajnie. A jaki sens takiej modyfikacji? Sprawdziłeś przy ilu "skończą się" Twoje wtryski? Czy przyśnił Ci się taki mod?

Na początku piszesz o wałkach z s54. Naprawdę ciekawe czemu jeszcze nikt nie włożył ich do m52tu/54 (lub ja żadnego nie widziałem).

Dalej piszesz o wałkach s52US. Hmmm... Chyba coś poczytałeś ale ze zrozumieniem tak średnio. Otóż podpowiem Ci, że jest różnica w silnikach m52b28 i m52b28tu. Spora. Wałki z s52 są przeznaczone do silnika z jednym vanosem. Może Cię zaskoczę, ale w Twoim silniku są dwa vanosy.

Jak chcesz w miarę normalnym kosztem uzyskać +/-270KM i Cię to zadowoli skontaktuj się z RACEMODE, jak wspomniał deejeys. Robili wiele m54 na te okolice, jeśli planujesz stroker to nie będzie problemu. Przepis jest prosty: 3.0, wałek m54, kolektor m50, baran (nawet chinol), strojenie.

Jak dalej śni Ci się ITB, to taką modyfikacje też robiło RACEMODE dla użytkownika Gamek w m54 e36 cabrio. Ale podejrzewam, że koszt w tym wypadku nie współmierny do wzrostu osiągów. Choć do efektów wizualnych na pewno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 13:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Chycu napisał(a):
Drogi Forumowiczu, wyprowadź mnie z błędu, bo mam nadzieję że się mylę, ale - BREDZISZ. Nie masz totalnie pojęcia o czym piszesz, przyśniły Ci się jakieś modyfikacje i śmiecisz forum o jakichś aspiracjach na 300km.

Jak mawial klasyk, " dlaczego tak drastycznie"?
Żeby uprawiać tuningi, to skądś tą wiedzę trzeba zanabyć , co nie? Ty też wszystko wiedziałeś od poczatku przygody z motoryzacją? Ja nie.
Kto pyta, nie błądzi.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 18:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
kszyhu napisał(a):
Chycu napisał(a):
Drogi Forumowiczu, wyprowadź mnie z błędu, bo mam nadzieję że się mylę, ale - BREDZISZ. Nie masz totalnie pojęcia o czym piszesz, przyśniły Ci się jakieś modyfikacje i śmiecisz forum o jakichś aspiracjach na 300km.

Jak mawial klasyk, " dlaczego tak drastycznie"?
Żeby uprawiać tuningi, to skądś tą wiedzę trzeba zanabyć , co nie? Ty też wszystko wiedziałeś od poczatku przygody z motoryzacją? Ja nie.
Kto pyta, nie błądzi.

Może niepotrzebnie - przepraszam :padam:
Ale faktem jest że to wszystko jest opisane w internecie, wystarczy trochę spróbować zgłębić się w temat. I jak się nie jest pewnym to nie pisać "już wszystko wiem, włoże wałki z s52". Nie - nie włoży. A przyjdzie ktoś za miesiąc, rok, dwa, przeczyta i będzie chciał coś takiego zrobić.

Wystarczy napisać/zadzwonić do kogoś kto się tym zajmuje, np. wspomniane RACEMODE i podejrzewam, że w odpowiedzi dostaniesz listę potrzebnych części, wraz z kosztorysem i terminem operacji..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 20:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Chycu napisał(a):
Widziałem wałki z papierem Świątka do m50NV

W poniedziałek tam dzwonię się dowiedzieć czy się faktycznie coś zmieniło i już robią :) Jak tak - to super, jeszcze ciekawe kwestia ceny vs gotowe wałki :)

Chycu napisał(a):
Jak dalej śni Ci się ITB, to taką modyfikacje też robiło RACEMODE dla użytkownika Gamek w m54 e36 cabrio. Ale podejrzewam, że koszt w tym wypadku nie współmierny do wzrostu osiągów. Choć do efektów wizualnych na pewno.

Nie sądzę, oj nie sądzę. W N/A ITB robi mega robotę. Reakcja na gaz... Ba nawet RB26 w turbo ma ITB.
Racemode to zresztą pokazywał, Leo również. ITB to zawsze dobry mod, koszt fakt jest duży. Konie w N/A zawsze były drogie co można zobaczyć na przykład w galerii pewnej 330Ci E46 ;) Tak jak te pierwsze mody jeszcze kosztują rozsądnie tak im dalej w las tym gorzej...

Chycu napisał(a):
Ale faktem jest że to wszystko jest opisane w internecie, wystarczy trochę spróbować zgłębić się w temat.

Tu powinien się pojawić taki dźwięk jak w teleturniejach przy błędnej odpowiedzi...

W Internecie niestety często można trafić na fake info, co zresztą sam dalej napisałeś. W Internecie ludzie unikają opisywania wpadkaów, awarii i nieudanych modyfikacji. Przez to odbiór często jest zakłamany, pomijam już fakt, że o modyfikacjach często wypowiadają się osoby które tego nigdy nie robiły powielając info z trzeciej ręki. To też nie zawsze dobre.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 21:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
deejeys, nie mówię że ITB nie robi roboty. Ale sam zestaw ITB z innego silnika to kwota czterocyfrowa, do tego zaadaptowanie tego do m52tu według mojej wiedzy - drugie tyle. Gdzie kolektor M50 kosztuje normalnie około 400PLN. Obaj wiemy, że tuning n/a jest niewspółmierny do poniesionych kosztów jeśli nie mamy ograniczeń typowych z torów wyścigowych że latamy np. w klasie do 2.0l n/a.

Co do info z internetu - masz oczywiście rację, dlatego trzeba to odpowiednio weryfikować. Pewnie wiesz, że wspomniany już wielokrotnie w tym wątku RACEMODE opisuje modyfikacje i pokazuje wykresy zbudowanych przez siebie silników. Co do ich prawdziwości - nie mam na ten temat żadnej wiedzy więc nie wchodźmy w ten temat.

Co do wałków, Świątek ma coś na stronie ale kiepsko opisane. Na tanimdrifcie chłopak miał w e30 m50b28 na jego wałkach i z tego co mówił podobno projektowane pod turbo. Ale to najlepiej potwierdzić u źródła żeby nie siać plotek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL