BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] telefon
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 00:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Witam. Pisałem z jednym kolegą na forum już na temat telefonu w e60 ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Mam wyposażenie takie jakie jak widać w mojej galerii i chcę się dowiedzieć czy mogę jakoś podłączyć do mojego samochodu telefon? Jeśli tak to w jaki sposób? Dodam że w podłokietniku przy gałce do iDrive mam złącze AUX.

Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 08:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
AUx można podłączyć i-poda lub każdą mp3 za pomocą przwodu do słychawek ale nie telefon natomiast tel podłćzysz za pomocą bluetooth-a a wydaje mi się go posiadasz bo w E-60 były standartowo w to wyposażane wiec jak masz instrukcje w języku polski to poszukaj jak to się robi i zrobisz to sam a jak nie masz instrukcji w każdym serwisie BMW takową zakupisz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 10:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
LECHMAN, mam instrukcje tylko nie ma w niej nic napisane o bluetooth :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 00:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
nie szukaj o bluetoothe tylko w telefonie powinno być jak go zainstalować a najlepiej jak zadzwonisz do serwisu niech ci sprawdzą czy w wyposażeniu masz opcje z telefonem po nr nadwodzi podająć ostatnie 7 pozycji nr nadwozia powinni ci podać kompletne wyposażenia z jakim autko opuściło fabrykę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 08:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Nie spiesz się z tą wycieczką do serwisu, jak chwilkę poczekasz pomogę ci skonfigurować bluetootha. Na początek powiedz jaki masz telefon komórkowy (czy ma bluetootha)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 12:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
ni musisz jechac do serwisu poprostu zadzwoń i upewnij się czy masz w wyposażeniu bluetootha


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 13:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Ale po co dzwonic? Ja jak kupiłem e90, po prostu wszedłem do menu i sam sprawdziłem. Pomogę, tylko na początek muszę wiedzieć jaki kolegakupis666, ma telefon komórkowy (wiedza ta nie jest mi potrzebna prywatnie :D ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 14:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
żeby sprawdzić czy mamy bluetootha trzeba wejść do głównego menu samochodu (wciskając iDrive w głównym menu-tam gdzie wybieramy audio, klimat, nawigacje i komunkację), a następnie będąc już w menu samochodu schodzimy na sam dół (kręcimy gałką), na końcu powinien być bluetooth.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 14:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
A jeżeli chodzi o książkę z obsługą bluetooth'a to powinna być druga z budką telefoniczną na okładce i napisem "TELEPHONE"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Już mam zdjęcia, które pozwolą ci ocenić czy posiadasz w samochodzie bluetooth'a.
Więc bluetooth będzie w następującym menu:

Tu klikamy w "i" (czyli enter).

Obrazek

Następnie w settings

Obrazek

zjeżdżamy na sam dół, gdzie powinien być bluetooth

Obrazek

Jeżeli masz bluetooth'a to daj znać poprowadzę cię dalej-jak sparować telefon z samochodem, dzięki temu można troszkę zaoszczędzić (na mandatach), a i życie ułatwia.

Antenka na zdjęciach (miedzy nazwą stacji radiowej, a godziną) oznacza, że np. w moim przypadku telefon jest prawidłowo połączony z zestawem głośnomówiącym w samochodzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 22:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
mam telefon nokia e51.

dzieki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 00:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Czyli telefon ma bluetooth'a, no to teraz kupis666, sprawdź czy masz w samochodzie.
A gdyby ktoś chciał skorzystać to dalsza procedura wygląda tak:
W telefonie musimy włączyć bluetootha, w opcjach widoczność klikamy "publiczny", lub "widoczny", lub "dostępny" itp. Nazwa to nasz telefon czyli np. K810i, S500, lub tak jak go nazwaliśmy.
Następnie:

wchodzimy w opcje bluetooth w samochodzie---->Wybieramy podmenu "Phone"---->

Obrazek

---->następnie wchodzimy w ocję "Pair new telephone" i wybieramy "start pairing"

Obrazek
----> rozpoczynamy proces łączenia telefonu z bluetoot'hem w samochodzie
Obrazek
---->Następnie gdy jedno z urządzeń wykryje, podajemy kod PIN (np. 1111) który potwierdzamy na drugim urządzeniu.---->
---->Na koniec w telefonie dodajemy do listy urządzeń uwierzytelnionych zestaw głośnomówiący z samochodu (który może nazywać się np. BMW 4235), dzięki temu zbiegowi po wejściu do samochodu i uruchomieniu stacyjki zestaw głośnomówiący z samochodu automatycznie będzie łączył się z naszym telefonem bez naszej ingerencji.
Na koniec rozkoszujemy się wygodą rozmowy bez użycia rąk. :rotfl:

UWAGA

Niekiedy może się zdarzyć, że po zalogowaniu dwóch (lub więcej) telefonów (np. swojego i żony/dziewczyny/teściowej :P ), gdy jedziemy samochodem razem (co z racji związku w wielu przypadkach może mieć nawet często miejsce) z żoną/dziewczyną/teściową :P zestaw bluetooth w samochodzie podłączy się do tego telefonu do którego nie powinien (żony/teściowej), wówczas należy ręcznie przestawić na swój telefon (zazwyczaj jednak samochód łączy prawidłowo-wg. kolejności).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 00:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
No super kolaga przedstawił to :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 00:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Przedstawione super, szkoda tylko że nie mam telefonu :( ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 01:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Ale ja nie wiem czy ty możesz nie mieć telefonu, masz przecież iDrive i menu communications, nie wiem czy jest opcja żeby mieć iDrive i nie mieć bluetooth'a. Przyznam, że ja mam e90 i Navi Professional, więc u ciebie może być w miejscu w który ja mam bluetooth coś takiego jak communication settings.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 01:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Blazer, a może troszke jaśniej? :) co mogę zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 21:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Kurcze, myślę i myślę :szok: i w sumie sam nie wiem, ja bym pogrzebał jeszcze w tych opcjach communication settings, lub communication w głownym menu. Co prawda mam e90 i co ciekawe prócz bluetootha w podłokietniku mam jeszcze miejsce na nokię :szok: 6310i, również zdjęcia pochodzą z e90 z 2005r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 21:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Kurcze, myślę i myślę :szok: i w sumie sam nie wiem, ja bym pogrzebał jeszcze w tych opcjach communication settings, lub communication w głownym menu. Co prawda mam e90 i co ciekawe prócz bluetootha w podłokietniku mam jeszcze miejsce na nokię :szok: 6310i, również zdjęcia pochodzą z e90 z 2005r
Sorry dwa razy wskoczyło to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 22:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Aha no w porządku. Najprawdopodobniej nie mam ale trudno. Wstaw zdjęcia swojej e90 :) chyba że już masz to daj link.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 00:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Wstawię, wstawię, ale muszę ją do tego przygotować. Żeby się nie zraziła do sesji fotograficznych. Może jej uraz na całe życie zostać. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL