BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] jakie kupic cb
PostNapisane: 13 lipca 2009, 14:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
moze ktos polecic firme cb z ktorej bede zadowolony gdzies do 250 zl ????
czy na przyklad z tego co jest w tym linku moge byc zadowolony czy to szajs zwykly..wypowie sie jakis profesjonalista????


http://www.allegro.pl/item682090122_cb_ ... atisy.html

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 19:14 przez 2zerozero7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, 16:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 262
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: N47
Ja używam Uniden 510 XL, redukcja szumów ustawiona na 1/3 plus antena president florida i spisuje się doskonale:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, 22:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e36 turing
Kod silnika: M52B25
tez polecam unidena


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 01:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
w tej cenei uniden ale proponowal bym 520XL

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2009, 19:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 233
Lokalizacja: z zawinkla :)
Santino dobrze gada :) a od TTI trzymaj się jak najdalej

_________________
Uniden PRO 520 XL + CTE AP1700 na dachu :D
uaz 469B-gofr 3 2.0GTI - CRX ED9 D16Z5 (czarna strzaÂła najzajebiaszcza popierdalaka) obecnie nudne e36


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 20:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 207
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: e34 525i
Kod silnika: M20B25
witam nie bede specjalnie zakładał tematu specjalnie a mianowicie jest jakieś CB radio które wchodzi na fale policjantów na którym rozmawiaja ??

_________________
Zamiast podziĂŞkowania kliknij pomĂłgÂł :)

http://i45.tinypic.com/19mpfk.jpgZanim wciÂśniesz gaz, pomyÂśl o tym co poczujÂą Twoi bliscy gdy Ciebie zabraknie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 21:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: Lubawa
no jasne że jest, ale policja ma kodowane pasmo bez kodu nic nie usłyszysz :rotfl:

_________________
Wygląd to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 07:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: BiaÂłystok
romekg8816, trzeba magika, który przestroi. Znam takiego w Białymstoku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 08:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: Radom/Warszawa
a ja w przeciwienstwie do innych polecam tti 880 za 250 masz dobre radio z analem.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 08:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=53145 i jeszcze tu :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 09:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Polecam Uniden Pro 520 XL + antena Sirio AS 100
Zasięg takiego zestawu to w trasie od 10-15km bardzo dobrego nadawania i odbioru.
(całość za 290 zł można kupić)
Radio klasy President Johny2 i Harry i tańsze o ponad 200zł, a nawet lepsze, bo te Presidenty mają wadliwe ASC (wymagają ponownego dostrojenia w serwisie, bo niedziała jak powinno).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 10:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: Radom/Warszawa
tylko z tym pro520xl jest maly problem... jak Wam wiadomo(albo i nie :) ) radio to nie posiada homologacji od 2007 roku. Na razie nie slyszalem aby ktos sie spotkal z jakakolwiek kontrola ale jak zaczynaja kontrolowac oprogramowanie w gpsach to moze wpasc im do glowy i ten pomysl...

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 11:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
pitrek napisał(a):
tylko z tym pro520xl jest maly problem... jak Wam wiadomo(albo i nie :) ) radio to nie posiada homologacji od 2007 roku. Na razie nie slyszalem aby ktos sie spotkal z jakakolwiek kontrola ale jak zaczynaja kontrolowac oprogramowanie w gpsach to moze wpasc im do glowy i ten pomysl...

Tak to prawda pamietajcie jak kupujecie cb musi być homologacja i teraz sam woże ten kwit w aucie bo cb juz zamontowane :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 16:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Homologacja :rotfl: a dajcie spokój komu by się chciało sprawdzać. Poza tym jak by się trafił taki policjant "natręt" to powiedzcie żeby was cmoknął w zadek :cwaniak: Homologacje może sprawdzać tylko i wyłącznie UKE (tak świadczy prawo polskie)!! Policji nic do tego bo nie ma fizycznie takiego PRAWA.
Poza tym na necie można sobie druczek wydrukować, parafke strzelić i jakiś hologram od płyty dla bajeru wkleić :D :cwaniak:

Szerokości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 21:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
beciak napisał(a):
Homologacja :rotfl: a dajcie spokój komu by się chciało sprawdzać. Poza tym jak by się trafił taki policjant "natręt" to powiedzcie żeby was cmoknął w zadek :cwaniak: Homologacje może sprawdzać tylko i wyłącznie UKE (tak świadczy prawo polskie)!! Policji nic do tego bo nie ma fizycznie takiego PRAWA.
Poza tym na necie można sobie druczek wydrukować, parafke strzelić i jakiś hologram od płyty dla bajeru wkleić :D :cwaniak:

Szerokości

dzieki kolego równiez szerokości :hyhy: :hyhy: :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 22:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Unideny to podobno te same bebechy co President, czy kpia jakaś, znam takich co są zadowoleni. choć ta grucha jakaś taka wyciosana z drewna.

Kupiłem samochód i przez dwa tygodnie jeździlem z Harry II, powiem szczerze że bardzo fajne radyjko, ale zgodnie z ustaleniami, kiedy znajomek kupił wreszcie nowy samochód i antenę zabrał radio, z braku kasy kupiłem tego dnia alana 199- w sklepie z CB na Kochanowskiego w Warszawie było w moim zasięgu i wydawało się przyzwoite.

Sprzedawca powiedział że będę odczuwał dyskomfort po przesiadce, namawiał na droższe... powiem szczerze że podłączyłem do anteny- mam metrową antenę zamontowanąÂ na stałe do dachu- i wyjechałem w korek na toruńskiej, zero problemu, w zasadzie podobnie jak w harrym II.
Dziś na trasie popytałem trochę o zasięg, 10-12 km przez wsie i pola, kiedyś testowałem w mieście ok 5-7km nie było źle.
Może to nie najlepsze radyjko, ale spełnia swoje funkcje, dziś kosztuje 180zł...

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 08:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Kolego JSG bo w zasadzie zasięg to w 90% zależy od ANTENY. Również zbieranie zakłóceń oraz wyładowania atmosferyczne mają bardzo duże znaczenie w przypadku anten. Dobra antena to podstawa nie tylko dodatek do radia. Radio odseparowuje dźwięki od szumów. Dzisiaj nawet tańsze radia mają dobre filtry. Oczywiście jeżeli o filtrach mowa to im bardziej je skręcimy pokrętłami na radiu, tym krótszy będzie zasięg. W drogich radiach jest niby ułatwienie dla leniwych typu ASC. Rzecz w tym że jak jest ustawiona ta funkcja to w mieście w natłoku szumów zasięg będzie zbierany z 1km ;) Gdyż radio samo wyłapuje tylko czyste sygnały, a czyste to tylko te najbliższe, więc nie wiem czy funkcja przydatna ;) W trasie może i lepiej, bo na większej przestrzeni jest czysto, ale mimo to skraca się znacznie zasięg. Po dłuższym obyciu z CB funkcji rzadko kto będzie używał, więc 200zł przepłacić to nie każdemu warto :P
Pozdrawiam i szerokości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 08:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Kolego JSG bo w zasadzie zasięg to w 90% zależy od ANTENY. Również zbieranie zakłóceń oraz wyładowania atmosferyczne mają bardzo duże znaczenie w przypadku anten. Dobra antena to podstawa nie tylko dodatek do radia. Radio odseparowuje dźwięki od szumów. Dzisiaj nawet tańsze radia mają dobre filtry. Oczywiście jeżeli o filtrach mowa to im bardziej je skręcimy pokrętłami na radiu, tym krótszy będzie zasięg. W drogich radiach jest niby ułatwienie dla leniwych typu ASC. Rzecz w tym że jak jest ustawiona ta funkcja to w mieście w natłoku szumów zasięg będzie zbierany z 1km ;) Gdyż radio samo wyłapuje tylko czyste sygnały, a czyste to tylko te najbliższe, więc nie wiem czy funkcja przydatna ;) W trasie może i lepiej, bo na większej przestrzeni jest czysto, ale mimo to skraca się znacznie zasięg. Po dłuższym obyciu z CB funkcji rzadko kto będzie używał, więc 200zł przepłacić to nie każdemu warto :P
Pozdrawiam i szerokości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, 05:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mnie kolega goraco namawial na unidena ale alan 109 byl akurat w hurtowni i cena tez sporo nizsza. W zasadzie to radyjka uzywam stosunkowo zadko, jedyne co mnie wkurza zetrzeba pamietac o wlaczeniu i wylaczeni bo jesli podlacze zeby uruchamialo sie razem z wlaczeniem zaplonu to samo przeskakuje na 9 kanal. Co prawda wszystkie inne ustawienia zostaja ale troche to upierdliwe. Zastanawiam sie czy serwis moze mi to radio tak przestroic zeby domyslnym kanalem byl 19. Gdyby bylo to mozliwe to radyjko spelnialoby wszystkie moje wymagania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 23:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
Uniden Pro 520 XL plus taka smieszna antenka pirat :>ale dziala elegancko :) to moje pierwsze radyjko i pierwsza antenka wybralem sobie ja :P mialem brac tego krotkego presidenta ale jednak wzialoem ja

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL