BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
maksss, zamiast pisać głupoty czytaj ze zrozumieniem.
Nie będą takich rzeczy sprawdzać podczas wymiany oleju przecież, gorzej w razie jakiejś usterki. Zresztą nie chodzi o to czy odkryją, tylko co zrobią jak odkryją...

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
theDAMIstrzu napisał(a):
maksss, zamiast pisać głupoty czytaj ze zrozumieniem.
Nie będą takich rzeczy sprawdzać podczas wymiany oleju przecież, gorzej w razie jakiejś usterki. Zresztą nie chodzi o to czy odkryją, tylko co zrobią jak odkryją...


przeczytałem i Ci napisałem jak sprawa wygląda..zresztą to nie jest temat "chiptuning za i przeciw" więc koniec dyskusji, bo dostaniemy po banie i się skończy.

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 19:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
dokładnie panowie nie kłucić sie już ile ludzi tyle zdań, lepiej niech gospodarz tematu zdaje relacje z tej przekładki bo jestem ciekaw i foty jakieś bo coś zaniedbuje temat

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 19:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ten kto chce to sobie przekłada ten komu to przeszkadza to nie i w czym macie problem?
Ja miałem kilka przekładanych aut i nie było z tym,żadnych problemów ani żadnych minusów przekładki poza tym,że jest trochę zabawy ze znalezieniem ładnych części do przekładki i nic więcej.
Teraz mam już europejskie auto ale szukając go wcale nie skreślałem anglików.
Każdy ma swój rozum jeździ tym czym chce i wydaje swoje pieniądze po swojemu.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 12:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
sorki, że narazie jest w temacie przestój ale zabrakło paru ważnych elementów, których nie dostałem do kompletu do przekładki między innymi:

- kompletny pedał gazu (uzywka byla nie do kupienia bo bardzo krotko produkowali bodajze wersje na linke gazu)
- pedał hamulca przez przypadek dostałem od modelu E60 (już wymieniony)
- linka gazu bo angielska za dluga
- element izolacji ściany grodziowej
- wężyk podciśnieniowy
- sterownik centralnego zamka ze strony kierowcy (miałem poliftowy musiałem wymienić na przedlift
- zaślepki klamki (żeby przenieść zamek na strone kierowcy)

+ dokupiłem prawe lusterko bo też trzeba wymienić ;]

Większości części niestety nie było w Polskich magazynach BMW więc czekałem tydzień na przesyłke z Niemiec, przez ten brak części moje autko zostało troche odstawione w kolejce bo generalnie do zrobienia jest jeszcze tylko poprzedłużać instalację elektryczną (2-3dni) no i składać.

Obrazek

Obrazek

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 12:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
theDAMIstrzu, do mitsubishi L200 wkladaja w aso chipy :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 17:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Do land cruisera niby też, nawet było w tvn turbo, o tym jak kolesiowi poprawili program, a potem miał jakąś awarie i serwis odmówił naprawi na swój koszt ze względu właśnie na chip.

Ale to są wyjątki w innych markach taka modyfikacja kończy się utratą gwarancji. No ale nie o tym ten temat, chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś nazywa dobrze zrobioną przekładkę e46 druciarstwem to chiptuning powinien trafić do tego samego worka. Osobiście nie mam nic przeciwko żadnej z tych rzeczy, chociaż wolałbym auto po przekładce niż auto które x lat jeździło na wirusie.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 17:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
theDAMIstrzu napisał(a):
Do land cruisera niby też, nawet było w tvn turbo, o tym jak kolesiowi poprawili program, a potem miał jakąś awarie i serwis odmówił naprawi na swój koszt ze względu właśnie na chip.

Ale to są wyjątki w innych markach taka modyfikacja kończy się utratą gwarancji. No ale nie o tym ten temat, chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś nazywa dobrze zrobioną przekładkę e46 druciarstwem to chiptuning powinien trafić do tego samego worka. Osobiście nie mam nic przeciwko żadnej z tych rzeczy, chociaż wolałbym auto po przekładce niż auto które x lat jeździło na wirusie.


ehh, a ten dalej w kółko jak zacięta katarynka :] naprawde jeśli swoją wiedze popierasz oglądając tvn turbo to gratuluje :] :wstyd: to skoro chiptuning to druciarstwo, to w takim razie jazda z lpg również, a może druciarstwo to też zmiana kół na większe niż producent pisze w instrukcji :] ??

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 17:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
maksss napisał(a):
to skoro chiptuning to druciarstwo, to w takim razie jazda z lpg również

No jasne jak już drutem nazwaliśmy przekładkę to bądźmy konsekwentni.;)

maksss napisał(a):
a może druciarstwo to też zmiana kół na większe niż producent pisze w instrukcji :] ??

Nie wiem nie było nic o tym na tvn turbo :rotfl:

Widzisz już o co chodzi, czy nie? Komuś kto przerobił anglika, mimo, że przekładka nie wymaga większych ingerencji w auto wytkniecie druciarstwo- trochę to hipokryzja jeśli jednocześnie nikt nie ma nic przeciwko instalacjom lpg, chiptuningu czy nawet zmianie kół na większe ;). I jeszcze najlepiej zakazy wprowadzić.

Swego czasu miałem okazję uczestniczyć w przekładce audi a4, w tamtym samochodzie to jest naprawdę masakra, trzeba spawać, ciąć pół przodu- auto po takim zabiegu można traktować na równi z autami powypadkowymi, a e46 to przy tym plug&play.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 21:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
theDAMIstrzu- jak myslisz dlaczego BMW i 99% innych producentow aut zakazuje takich "przekladek" ?
Nie znaja sie na samochodach, spisek jakis- czy co ???
Nastepne pytanie- mozna przelozyc kierownice w Anglii z lewej na prawa i zarejestrowac auto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 22:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Thomas_HD napisał(a):
theDAMIstrzu- jak myslisz dlaczego BMW i 99% innych producentow aut zakazuje takich "przekladek" ?
Nie znaja sie na samochodach, spisek jakis- czy co ???
Nastepne pytanie- mozna przelozyc kierownice w Anglii z lewej na prawa i zarejestrowac auto ?


No to chyba zrozumiałe, unikają problemów i niezręcznych sytuacji. Poza tym po co mają się męczyć jeśli to nawet nie jest w ich interesie.

Co do drugiego pytania to nie wiem. Ale tam można rejestrować LHD bez przeróbki.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 22:40 
maksss napisał(a):
to skoro chiptuning to druciarstwo, to w takim razie jazda z lpg również, a może druciarstwo to też zmiana kół na większe niż producent pisze w instrukcji :] ??


Czy chiptuning to drut, to zależy od tego JAK został przeprowadzony mod, podobnie z lpg. z kołami z resztą podobnie może być i się zdarza czasami :ok:

maksss napisał(a):
tak się składa, że mam w domu e92 po chiptuningu, auto jest na gwarancji, serwisowane w aso i nikt jakoś nie odkrył, że jest zmieniony program, więc lepiej poczytaj sobie dokładnie na czym to polega zanim się wypowiesz :]


to się ciesz :) jak wykryją gwarancja przepada. czasami wykrywają, czasami nie.

Thomas_HD napisał(a):
theDAMIstrzu- jak myslisz dlaczego BMW i 99% innych producentow aut zakazuje takich "przekladek" ?
Nie znaja sie na samochodach, spisek jakis- czy co ???


tak jak wcześniej ktoś napisał- to też są dla nich straty w pieniądzach :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
jakie straty ?- auto juz sprzedali i serwisowane bedzie ewentualnie w innym kraju- wiec jakies straty ?
Chlopaki z forum w Polsce i handlarze z Allegro wiedza lepiej a producenci aut wraz z rzadami panstw uknuli spisek ? A co z pytaniem- czy mozna przelozyc kierownice w Anglii i zarejestrowac samochod ?
Kazi- pamietasz jak pisales-
KaZi napisał(a):
Autko bezwypadkowe, z pewnym przebiegiem jest ciężko kupić w polsce. W anglii liczników nie kręcą (co roku przy przeglądzie sprawdzają przebieg z poprzednim przeglądem i wpisują aktualny w nowy przegląd, baza przebiegów jest ogólnodostępna w internecie) a przy chociażby średniej stłuczce auto idzie do kasacji + Dowód rejestracyjny JEST ODBIERANY I NISZCZONY przez co auto nie może już NIGDY zostać zarejestrowane za granicą jeśli zostanie wywiezione (są wyjątki, że przy małych stłuczkach można auto wyklepać i wtedy odebrać nowy dowód).

i teraz sie zastanowcie- DLATEGO W POLSCE CIEZKO KUPIC AUTO BEZWYPADKOWE I Z PEWNYM PRZEBIEGIEM bo
nie ma w PL lub nie sa egzekwowane- takich przepisow jak w Anglii lub DE.
Ja chcialbym zeby w Polsce bylo tak jak w Anglii lub DE a Wy ?
Jezeli narzekacie na sytuacje na Polskim rynku motoryzacyjnym to nie popierajcie tych procederow i naczej NIGDY ich nie dogonimy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
@ THOMAS HD

TAK! Można przełożyć auto z LHD na RHD (europa -> anglik) i zarejestrować w ANGLI i znam takie 2 przypadki!

A tak poza tym Thomas rynku polskiego nie uleczysz dobrymi chęciami :P - POLAK POTRAFI i choćby nie wiem co urzędnicy wymyślili to handlarze będą sprytniejsi. Nawet jakby Polska zabroniła rejestracji pojazdów z angli to handlarze rejestrowali by takie auto w DE a potem szli do polskiego wydziału komunikacji z niemieckimi papierami - I uwierz mi tak by było bo na niektórych autach z roczników 2008-2009 zysk po przekładce i ew naprawie malutkiego uszkodzenia to nawet 30.000zł.

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
ale w De nie zarejestrujesz auta po przekladce !
w DE zarejestrujesz auto z kierownica po prawej stronie ale ubezpieczenie masz wtedy 3-5 razy wieksze.
Ja tez optowalbym za takim rozwiazaniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
Thomas_HD napisał(a):
ale w De nie zarejestrujesz auta po przekladce !


czyli jadąc na przegląd przedrejestracyjny diagnosta w DE dzwoni do producenta samochodu i sprawdza po VINie czy auto nie było przekladane? Bo jak jest dobrze zrobiona przekładka to nie ma innego sposobu żeby sie dowiedział

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Sytuacja na rynku, prawo czy zakazy nie zmieniają faktu, że w przypadku e46 przekładka nie musi wcale oznaczać wałka i auto po takiej modyfikacji dorównuje oryginalnym LHD, a nawet skoro w Anglii aut po poważniejszych wypadkach nie można rejestrować to mniejsze jest ryzyko bolidu dociążonego w każdym możliwym miejscu, który zostawia cztery ślady na śniegu.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
KaZi napisał(a):
czyli jadąc na przegląd przedrejestracyjny diagnosta w DE dzwoni do producenta samochodu i sprawdza po VINie czy auto nie było przekladane? Bo jak jest dobrze zrobiona przekładka to nie ma innego sposobu żeby sie dowiedział

diagnosci wiedza jak maja to sprawdzic-
a Ty narazilbys sie na wielkie nieprzyjemnosci i kary finansowe gdybys chcial cos takiego zrobic-
taka operacka jest po prostu niedozwolona.
wiesz jak jest w DE ?- przyciemnisz szyby(tylne), obnizysz zawieszenie, wstawisz xenony albo zalozysz spojler na kufrze-
najpierw kazda z tych czesci musi miec znaczek E1 (dopuszczenie na rynek EU) posiadac ABE - i
pozniej
kierujesz sie do stacjii Tüv albo Dekra i robisz przeglad auta pod wzgledem wymienionej rzeczy i
wtedy zostaje Ci juz tylko wizyta w Kfz-Zulassungstelle celem "eintragen" w dowod rejestracyjny gdzie jest to sprawdzane pod wzgledem prawnym.
Ba, w dowodzie rejestracyjnym masz nawet wpisane rozmiary felg i opon na ktorych mozesz jezdzic i jezeli chcialbys jezdzic na innych np "18 albo innym rozmiarze opon niz jest to przewidziane- musisz znowu odbyc w/wymieniona wycieczke- wiec JEZELI PRODUCENT CZEGOS NIE DOPUSZCZA TO NIE MOZESZ .
Takie dosc rygorystyczne podejscie ma tez swoje dobre strony bo przynajmniej nie jezdza po ulicach zadne dziwolagi czy przeroby, a jak ktos ma fantazje ... to musi miec pieniadze.
Zas przekladki kierownicy sa nielegalne i przez to niespotykane- zaden warstat tego nie zrobi i zaden diagnosta nie podbije
aha- i dowiem sie po weekendzie czy faktycznie przekladki w Anglii sa dozwolone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 13 lutego 2010, 00:19 
Thomas_HD napisał(a):
jakie straty ?- auto juz sprzedali i serwisowane bedzie ewentualnie w innym kraju- wiec jakies straty ?


Trzeba użyć trochę wyobraźni. Serwisowane- u pana kazia, na częściach z rozbitków.

Gorsza sytuacja na rynku wtórnym => dobre wieści dla rynku nowych aut.

Z tego samego powodu, dzisiejsze auta nie są tak trwałe, jak z czasów e32, mimo, iż z technologią nie byłoby problemu.


Co nie zmienia faktu, że i tak bym wolał Europejczyka ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 13 lutego 2010, 11:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
KaZi napisał(a):
I uwierz mi tak by było bo na niektórych autach z roczników 2008-2009 zysk po przekładce i ew naprawie malutkiego uszkodzenia to nawet 30.000zł.


I znajdują się tacy frajerzy? Czy mówisz o zatajeniu faktu przekładki?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL