BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 16:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 18:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
spider napisał(a):
Z tymi swapami to tak rozowo nie jest i zawsze po,to juz nigdy nie bedzie jak z fabryki.Na innym forum mozemy poczytac o swapie w E36 z M52 2.0 na M54 3.0.W niby jednym z najlepszych warsztatow w kraju.Wlasciciel auta pisze,ze po przekroczeniu 13tys. przestal liczyc koszty zwiazane ze swapem.A w aucie jest duzo rzeczy do poprawki.Zreszta podobnie bylo w moim przypadku.Ja osobiscie juz nigdy zadnego swapa w zadnym aucie nie zrobie.Szkoda nerwow i pieniedzy.


Jak z fabryki to nie bo i nie wyjeżdzało. Ale żeby gorzej pracował silnik? Zawsze może się tak zdarzyć ale nie musi ;)

PS. podlinkuj, poczytałbym, z ciekawości

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 18:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
spider napisał(a):
Z tymi swapami to tak rozowo nie jest i zawsze po,to juz nigdy nie bedzie jak z fabryki.Na innym forum mozemy poczytac o swapie w E36 z M52 2.0 na M54 3.0.W niby jednym z najlepszych warsztatow w kraju.Wlasciciel auta pisze,ze po przekroczeniu 13tys. przestal liczyc koszty zwiazane ze swapem.A w aucie jest duzo rzeczy do poprawki.Zreszta podobnie bylo w moim przypadku.Ja osobiscie juz nigdy zadnego swapa w zadnym aucie nie zrobie.Szkoda nerwow i pieniedzy.


x2 potem sie dzieja cuda niewidy :]

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 20:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Eeee tam, a ja znam sporo osób, które swapowały i sobie to chwalą, sam to robiłem aczkolwiek w wersji m40 -> m42IS więc nie ma o czym mówić. Jaja mogą wyjść zawsze, ale może też ich nie być, a jaką wtedy czujemy radość :hyhy: bezcenne ;) Swapuj :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 22:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 617
Lokalizacja: Orońsko
Moje BMW: Twoje?
Kod silnika: 25 6S1
Gumiś napisał(a):
PS. podlinkuj, poczytałbym, z ciekawości

chodzi o auto Kujona z Syndykatu.

_________________
Obrazek
Banda Złego :)
---===Zobacz Moje E36===---


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 23:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
upbeat napisał(a):
Gumiś napisał(a):
PS. podlinkuj, poczytałbym, z ciekawości

chodzi o auto Kujona z Syndykatu.

Właśnie skończyłem czytać. Nieciekawa historia, ale KUJON wychodzi już na prostą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 07:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Historia nieciekawa,a do tego niby jeden z najlepszych swapownikow to robil.Swap jest swietny ale w oczach ludzi ktorzy nigdy z nim nie mieli do czynienia.Ci co juz to przeszli tacy optymistyczni juz nie sa.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 17:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 617
Lokalizacja: Orońsko
Moje BMW: Twoje?
Kod silnika: 25 6S1
tcr2 napisał(a):
ale KUJON wychodzi już na prostą

tak, a widziałeś jego podpis? :D

_________________
Obrazek
Banda Złego :)
---===Zobacz Moje E36===---


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 18:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
upbeat napisał(a):
tcr2 napisał(a):
ale KUJON wychodzi już na prostą

tak, a widziałeś jego podpis? :D

Szczerze to nie, zaraz sprawdzę, ale czytałem historię walki ze swapowaniem



Teraz przeczytałem. Chodzi Ci o to "sprzedam silnik m54b30 lub zamienie na m52b20"?
Napisał też "Jeździ, już bliżej niż dalej z poprawkami, David miał okazje sie karnąć więc może opisać wrażenia." 7 kwietnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 6 maja 2010, 09:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
upbeat napisał(a):
m54 nigdy nie będzie jak z fabryki bo nigdy w fabryce nie wychodziło m54 w e36 i to jest jasne że zawsze coś trzeba przerobić

teoretycznie wychodziło , dzięki temu ja uniknąłem kilku druciarskich patentów które widziałem u innych i uważam za bezsensowne

Ale faktycznie co do samego swapa na M54 w E36 to teraz mogę powiedzieć oficjalnie że to jest bezsens ! Ja chce sie mieć mocne auto to tylko i wyłącznie oryginalne M3 ! Żeby wszystko w M54 miało ręce i nogi to zrobione na nowym sprzęgle , kole zamachowym , orginalnej puszce filtra z M54 , hamulcach i wielu wielu innych sprawach zrobionych jak należy a nie "patentami" swaperów to taka zabawa to wydatek min 14 tys PLN. A jak ktoś twierdzi żę da sie to samo zrobić "profi" za 7-9 tyś to chętnie mogę powytykać i wypisać całą listę drutów i amatorki w takim swapie. Znam juz temat od podszewki , widziałem juz troche M54 w budach E36 i możnaby wiele pisać o profesjonaliźmie tych przekładek... Z tego co rozmawiałem z właścicielem, oglądałem fotki i dostalem wiele cennych rad, bardzo konkretnie zrobione M54 ma Osti.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 6 maja 2010, 10:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
Kujon napisał(a):
upbeat napisał(a):
m54 nigdy nie będzie jak z fabryki bo nigdy w fabryce nie wychodziło m54 w e36 i to jest jasne że zawsze coś trzeba przerobić

teoretycznie wychodziło , dzięki temu ja uniknąłem kilku druciarskich patentów które widziałem u innych i uważam za bezsensowne

Ale faktycznie co do samego swapa na M54 w E36 to teraz mogę powiedzieć oficjalnie że to jest bezsens ! Ja chce sie mieć mocne auto to tylko i wyłącznie oryginalne M3 ! Żeby wszystko w M54 miało ręce i nogi to zrobione na nowym sprzęgle , kole zamachowym , orginalnej puszce filtra z M54 , hamulcach i wielu wielu innych sprawach zrobionych jak należy a nie "patentami" swaperów to taka zabawa to wydatek min 14 tys PLN. A jak ktoś twierdzi żę da sie to samo zrobić "profi" za 7-9 tyś to chętnie mogę powytykać i wypisać całą listę drutów i amatorki w takim swapie. Znam juz temat od podszewki , widziałem juz troche M54 w budach E36 i możnaby wiele pisać o profesjonaliźmie tych przekładek... Z tego co rozmawiałem z właścicielem, oglądałem fotki i dostalem wiele cennych rad, bardzo konkretnie zrobione M54 ma Osti.


Odbieram samochów w sobotę. Zobaczymy jak to będzie jeździło, hamowało i wyglądało. Myśli jestem dobrej, ale chwile zwątpienia były. Co do cen to rzeczywiście nie wyobrażam sobie zrobienia przekładki za 7-9 tys. Szczególnie w przypadku samochodu takiego jak mój, gdzie praktycznie została buda i układ kierowniczy. 14 tys. to już bliżej, ale mi wyszło troszkę więcej. Jak odbiorę, pojeżdżę to napiszę coś więcej.

_________________
Obrazek
e36 330i - tap madl definiszyn | e28 528i Bahama


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 6 maja 2010, 10:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
tcr2 napisał(a):
. 14 tys. to już bliżej, ale mi wyszło troszkę więcej. Jak odbiorę, pojeżdżę to napiszę coś więcej.


mnie też, 14k to jest taka wersja ECONOMY ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 6 maja 2010, 11:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
Kujon napisał(a):
tcr2 napisał(a):
. 14 tys. to już bliżej, ale mi wyszło troszkę więcej. Jak odbiorę, pojeżdżę to napiszę coś więcej.


mnie też, 14k to jest taka wersja ECONOMY ;)

a 7-9k "profi" ;)

_________________
Obrazek
e36 330i - tap madl definiszyn | e28 528i Bahama


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 6 maja 2010, 11:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
tcr2 napisał(a):
Kujon napisał(a):
tcr2 napisał(a):
. 14 tys. to już bliżej, ale mi wyszło troszkę więcej. Jak odbiorę, pojeżdżę to napiszę coś więcej.


mnie też, 14k to jest taka wersja ECONOMY ;)

a 7-9k "profi" ;)

6-7k ULTRA - "Jestem Hardkorem" :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 12 maja 2010, 11:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
Samochód odebrany 4 dni temu. Wszystko zrobione ok. ALE nie wytrzymało mocowanie dyfra. Teraz będzie wzmacnianie karoserii w miejscu mocowania, wszystkie gumy zmienione na poliuretany. Dodatkowo wahacze, wózek i inne elementy zawieszenia będą piaskowane i malowane proszkowo. Tak więc trochę jeszcze będę musiał poczekać na prawdziwą zabawę, ale było warto :hyhy:

_________________
Obrazek
e36 330i - tap madl definiszyn | e28 528i Bahama


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 18 maja 2010, 19:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: KrakĂłw
A co jest najmniej profesjonalne w swapach które widzieliście ?. Tzn. co sprawia najwięcej problemów "swapownikom" ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 18 maja 2010, 19:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
tcr2 jak autko?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 18 maja 2010, 21:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 870
Lokalizacja: Bemowo
Moje BMW: E36 sedan / E28
Kod silnika: M54B30 / M30B28
Generalnie jest ok. Przyspieszenia są naprawdę konkretne, elastyczność również.
Pod koniec tygodnia powinienem mieć samochód po wzmocnieniu mocowania dyfra i okolic oraz po wymianie gum na poliuretany, sworzni, łączników stabilizatorów, mocniejszych poduszek amortyzatorów, końcówek drążków kierowniczych.

Teraz prezentuje się tak
Obrazek

_________________
Obrazek
e36 330i - tap madl definiszyn | e28 528i Bahama


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] SWAP na Allegro
PostNapisane: 3 czerwca 2010, 21:08 
tcr2 napisał(a):
kamillo_19 napisał(a):
http://www.rcarpower.com/ gość też jest z Torunia, zajmuje sie swapami przekładkami itd itp robi tylko w BMW.Obecnie przeniósł sie do nowego warsztatu , więc i jakość sie poprawiła.Zadzwon zapytaj

Garbat napisał(a):
Ja słyszałem dobre opinie o RCARPOWER, ale w zakresie przeróbki anglików, ale swap-y też robią :)
http://www.rcarpower.com



Ku przestrodze - nie polecam rcarpower !!! W nowym warsztacie jakość się nie poprawiła jak pisze kamillo_19.
No może się bardziej ręce kleją.... nic więcej!!
Ruszkos nazywa się profesjonalistą ale nie ma z nim nic wspólnego! Ja nie miałem z nim dobrych doświadczeń...
Bajerant jakich mało...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 3 czerwca 2010, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 27
Lokalizacja: Łomża
Moje BMW: 318is
Kod silnika: m42
Super temat bo właśnie też myślę nad swapem swojej skromnej coupe m42 na właśnie m54 :D
Fundusze mam ok.16 tys na tą przyjemność (łącznie z zawiechą). Nie wiem czy się wyrobię - zobaczymy :P

Też w tym miesiącu muszę podjąć decyzję co...gdzie i jak, bo chcę już w lipcu cieszyć się ekonomiczną jazdą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] SWAP M40B18 > M54B30
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 10:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
No to czekamy na Wasze efekty. Aczkolwiek (sam robiłem swap w e36) przy świadomości, że mam auto o wartości do 10k i do 20k mam wydać na swap co da mi prawie 30k niepodnosząc znacznie wartości auta (mając w świadomości ceny nowszych, jednak jeżeli chodzi o "półkę" zupełnie innych e46) nie wiem czy bym się decydował. Wrażenia z jazdy - wiadomo, ale chyba jednak za każdym razem jakbym usiadł u kogoś w e46 czy e39 i potem wracał do e36 zastanawiałbym się czy dobrze zrobiłem... Oczywiście zupełnie inna sprawa gdybym szykował sobie e36 np. na tor albo jako 2 auto. Co nie znaczy, że nie podziwiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL