BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Czy trzeba prowadzić samochód do celnika na oględziny?
Kilka lat temu sprowadziłem sobie samochód i nie byłem z nim w UC, byłem tylko z papierami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 3 maja 2010, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 84
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: 328i
Kod silnika: M52B28
W ostatnim miesiącu sprowadzałem dwa autka. BMW i Mercedes obydwa z UE czyli EUR1 bez cła.
BMW odprawiałem na granicy CH-DE. wszystkie dokum. zapłaciłem vat 19% od wartości z faktury (umowy) + 50fr w spedycji.
Oględzin auta nie było.
MB podobnie lecz nie wszystko na CH-DE ponieważ miało być korzystniej robiąc odprawe na DE-PL niestety wyszło drożej. o 50fr i 30eur i jakąś godz.
Więc na CH-DE wizyta w spedycji 100Fr papiery T1 i dalej na DE-PL. Na DE-PL drugi raz spedycja 30eur i celnicy DE 19% od wartości z umowy. Z oględzinami i kręceniem nosem.
Akcyza już w kraju tak jak z innych krajów UE. czyli od wartości z eurotax lub rzeczoznawca (do podwarzenia).

Opłata za autostrady tak jak pisali 40fr za rok. Jak z laweta trzeba kupić dwie.
Do oględzin wychodzą jak im zawieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 22 sierpnia 2010, 09:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: LU/LLB
Moje BMW: wkrótce
Witam,
Jestem zainteresowany zakupem auta w Szwajcarii, przejrzałem ten wątek i kilka podobnych na innych forach. Auto pochodzi z Unii, ma uszkodzoną automatyczną skrzynię biegów, pojemność silnika powyżej 2 litrów, jadę do Szwajcarii samochodem osobowym + laweta. Jak dla mnie procedura importu auta wygląda następująco:
1. Wsiadam do samochodu i jadę do CH. W CH kupuję winiety na auto i lawetę (2 x 40 CHF).
2. Kupuję auto od osoby prywatnej, więc będzie umowa kupna sprzedaży. Zabieram dowód rejestracyjny, auto na lawetę i w drogę.
3. Na granicy CH/DE płacę VAT 19%. Dokumenty przygotowuje mi agencja celna za ok 50 CHF. Zapewne zabieram jakiś dokument potwierdzający zapłatę podatku.
4. Jadę do Polski. Robię opinię rzeczoznawcy (uszkodzona skrzynia = niższa wartość), w moim Urzędzie Celnym pokazuję potwierdzenie zapłaty podatku VAT, dowód rejestracyjny, umowę kupna sprzedaży auta, tłumaczenia wszystkich dokumentów i opinię rzeczoznawcy. Płacę akcyzę 18%.
5. Stawka celna wynosi 0%. Auto pochodzi z Unii, nie wiem czy będę miał świadectwo pochodzenia, być może będę miał oświadczenie o pochodzeniu auta na umowie kupna podpisane przez kupującego z datą i miejscowością - takie informacje uzyskałem w agencji celnej, to podobno ma pomóc. Dokumenty wypełnia mi agencja.
6. Naprawiam skrzynie i jadę na przegląd.
7. Z zaświadczeniem o zapłacie akcyzy, cła, VAT, dowodem rejestracyjnym, umową, tłumaczeniami, dokumentem z badania technicznego idę do wydziału komunikacji. Tam recykling 500zł, opłaty za tablice 250zł i..
8. Koniec :super:
Czy coś pomyliłem po drodze? Jaka może być wysokość opłat przy wartości auta ~3 tys CHF?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 23 sierpnia 2010, 06:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie musisz naprawiać skrzyni przed przeglądem. Możesz zrobić ten tzw. "przegląd zerowy" - ze skutkiem negatywnym, czyli potwierdzą jakie to auto i będziesz mógł zarejestrować ale przeglądu technicznego nie przeszedłeś - będziesz go musiał powtórzyć przed wyjechaniem na drogę. Robi się to ponieważ oficjalnie masz ściśle określony czas zapłaty akcyzy od wprowadzenia towaru na teren kraju. Oczywiście ktoś zaraz napisze że Ci nie udowodnią kiedy wprowadziłeś itp itd...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 23 sierpnia 2010, 09:18 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
nie musi wogole robić przeglądu przed opłaceniem akcyzy, za to musi zrobić jak naprawi ale zanim zarejestruje

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 23 sierpnia 2010, 19:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: LU/LLB
Moje BMW: wkrótce
Dzięki za odpowiedź.
Przegląd to moim zdaniem najmniejszy problem. Chodzi mi o całą resztę, byłem w Agencji celnej i dowiedziałem się, że dolicza się do czegoś tam koszty transportu zagranicznego, do czegoś innego koszty transportu krajowego i dlatego starałem się jak najdokładniej opisać to wszystko. Czy reszta, tzn. kolejność opłat się zgadza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 3 października 2010, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 24
Lokalizacja: wawa
hej,dołączę się do tematu proszę kogoś o konkretną odpowiedź na pytanie jakie opłaty muszę ponieś przy sprowadzeniu samochodu BMW E36 328I za 3000franków,będę jechał po niego jakieś 1500km i chcę go przywieść na kołach,auto na zdjęciach nie ma tablic rejestracyjnych,nie sprowadzałem nigdy ze CH :przestraszony: ..

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 3 października 2010, 16:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 419
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
tak czytam i licze i czytam i musze powiedziec ze wczesniej mie bylem swiadom tych kosztow a mysle o przywiezieniu e39 v8 z de myslalem o kwocie okolo 10k euro auto chcialem przywiezc w przyszlym roku(nauczony na wlasnych bledach zeby bmw nie kupowac na juz) ale juz teraz czytam ogladam chlone wiedze i nie sa to za male koszta bede musial to przemyslec dobrze ze mam jecze troche czasu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto ze Szwajcarii - jakie opłaty?
PostNapisane: 15 lipca 2017, 15:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: e36
Witam. Odświeżę temat. Chcę kupić e36 ze Szwajcarii. Jest już w Polsce, ale na szwajcarskich blachach, bez żadnych opłat. Wiem, że zapłacę Vat i akcyzę. Czy aby cło było 0%, należy mieć specjalny dokument potwierdzający normę EUR1? Nie jestem pewny, czy to jest. Czy gdyby nie było to jest możliwość, aby jakiś rzeczoznawca wystawił mi opinię, że auto pochodzi z UE? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL