BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 07:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: E39 540i
Mam E39 540i z 2002 roku w automacie. Auto latem jak jest b gorąco lub jak jadę 200 km i więcej zacina się.
Wygląda to tak że dochodzi do biegu 3 i nie chce wyżej, obroty rosną biegi nie. Czasami można gwałtownie dodać "gazu" i raz na 10 udaje się że z lekkim szarpnięciem wskoczy na wyższy bieg i wtedy do czasu redukcji w dół jest ok. Nie wyświetla się błąd skrzyni, ani też nie wchodzi ona w tryb awaryjny. Po podłączeniu do komputera nie ma żadnych błędów. Wymiana oleju,filtra itp bezskuteczna. Pojechałem do najlepszego w okolicy warsztatu gdzie powiedzieli mi że ich komputer nie widzi błędów i wg nich to nie wina skrzyni biegów - jak nie skrzynia to nieśmiało pytam się co może być przyczyną ? dodam że kick down ( tak to się chyba pisze) też działa od święta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e30 / x6 / f01
jezeli nie ma bledow tzn ze sterownik skrzyni nie widzi bledu a nie ze sama skrzynia sie spieprzyla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 20:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Witam!
Skoro kick down też tak sobie działa to może problem z sygnałem z pedałem przyspieszenia. Ale to tylko taka sugestia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e30 / x6 / f01
to by obroty nie rosly ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 11 czerwca 2011, 05:34 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
U mnie też kick down średnio działa i mam na kompie błąd z potencjometru pedału przyspieszenia, a silnik normalnie pracuje wchodzi na obroty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 20 czerwca 2011, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: E39 540i
Cóż temat mam nadzieję można uznać za zamknięty. Wyjaśniam przyczyny :

kick down działa już sprawnie , skrzynia również przestała wariować ( chociaż to się okaże po dłuższym przebiegu ) .

Będąc już pod bramką nie mając pomysłu używając INPY zresetowałem adaptacje skrzyni przy okazji silnika i cholera trochę za dużo bo również przepływomierza.

Efekt auto po uruchomieniu miało problem ze wszystkim, obrotami, biegami . Po dłuższej chwili zaczęło równo pracować . Przy jeżdzie testowej zaskoczyło mnie to że po początkowych szarpnięciach skrzynia zaczęła działać płynnie a auto widocznie zrobiło się agresywniejsze i fajniej "chodziło" kick down zaczął działać poprawnie :) . Stan ten trwa do teraz czyli jakieś 600-700 km .
dodatkowy bonus to to że zużycie gazu LPG zrobiło się bardzo miłe i do przyjęcia. Nie miałem pojęcia że adaptacje mają taki wpływ na zachowanie się auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 540i skrzynia automat nie wrzuca biegów 4i5
PostNapisane: 10 sierpnia 2022, 10:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62B44TU
akar13,
Od kilku tygodni mam podobny problem ze zmianą biegów w mojej E39 540i z 2002 r. Czy reset adaptacji skrzyni pomógł na stałe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL