BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 18:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] mały czarny przycisk ale nie mam pojęcia do czego???
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 01:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
Witam
Wie ktoś może od czego może być mały czarny przycisk zamontowany na listwie ozdobnej z prawej strony kierownicy - obrazek narysowany na nim w moim mniemaniu przedstawia przekrój opony z bierznikiem, w tablicy rozdzielczej jest kontrolka z takim samym symbolem i czasami zapala mi się na żółto podczas jazdy - przycisk jest opisany w instrukcji ale niestety jęz. niemiecki nie jest moją mocną stroną :zalamany:
Moje autko to BMW E39
520 bnzynka 99rok
z tego co się doczytałem, to jej wyposażenie wewnętrzne jest od M pakietu.
Z góry dzięki za odpowiedzi (uwierzcie, że zapalająca się kontrolka podczas jazdy doprowadza do szału!! :19: )


Ostatnio edytowano 13 stycznia 2007, 09:51 przez bromba, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 05:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
sprawdź ciśnienie w kołach :hyhy:

to system RDC, guzik służy jego uaktywnieniu.

1. Napompuj dobrze koła
2. kluczyk w pozycje 2
3. przytrzymaj ten przycisk aż zapali sie lampka i check control wyświetli komunikat podaj cisnienie w ogumieniu
4. system po krótkiej przejażdzce zapamieta wartości i bedzie je monitorował

wszystko ;)

_________________
Pozdrawiam!
TOMEK_M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
Dzięki kolego - zastosuje się do wskazówek:) ale tak na marginesie ta kontrolka to strasznie dziwnie się zapala, czasami przejade 2km, a czasami 20km i dopiero się zapali. Nawet jak zmieniałem koła na zimowe w wulkanizacji napakował mi po 2.8 i tak samo się zapalała jak teraz, a teraz ma 2.4 hmm... no nic nie ma co gdybać zrobie to co napisałeś i dopiero wtedy dam znać:)
pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2007, 00:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
ciśnienie w oponie zmienia sie w zależnosci od temperatury i być może dlatego kontrolka zapala sie po przejechaniu pewnego dystansu. Róznice w jego dłuosci mogą wynikać ze stylu jazdy - wiadomo im szybciej tym opony bardziej sie grzeją oraz ze stanu nawierzchni.

Napompuj dobrze koła - tabela jakie ciśnienie do danego rozmiaru opon jest na lewym srodkowym słupku - tuż pod punktem kotwiczenia zamka drzwi kierowcy, następnie zaprogramuj układ tak jak napisałem wyżej i powinno być wszystko OK.

Jeżeli kontrolka nadal bedzie sie zapalać - świadczy to o uszkodzeniu któregoś z czujników w kołach.

_________________
Pozdrawiam!
TOMEK_M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2007, 00:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
No to chyba mam uszkodzony ten czujnik o którym wspominałeś:(( kontrolka dalej się zapala - możesz jeszcze podpowiedzieć, gdzie jest ten czujnik i jak wygląda? mam znajomego, który posiada dużo części od e39 i może będzie miał. Z góry wielkie dzięki i sorry za marudzenie, ale ta kontrolka naprawde mnie irytuje...!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL