BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 06:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 2 grudnia 2012, 11:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Buckey napisał(a):
Przebieg wydaje się prawdziwy, więc na pewno kierownik do bani... :) był... bo jestem właścicielem od 15 tys. A czego nie wyłapałem przy kupnie, teraz odbija się na kieszeni... :(

Utrapienie wszystkich beemek... poprzedni właściciel... Jeśli nie dbał o samochód to później dostaje się po kieszeni.

Co do uszczelnień to ktoś miał montowane te uszczelnienia z i6automotive?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 3 grudnia 2012, 00:55 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
Dzikus napisał(a):
od siebie dodam że w sobotę porobiłem testy vanosów w trakcie naprawy, o ile padnięte uszczelniacze powodują rozjazd parametrów do tego stopnia że nastawy jak i test szczelności jest nie do wykonania, to po wymianie uszczelniaczy ale bez ruszania rattle kitu już parametry wracają do normy, wg mnie wymiana tulejek daje tylko skasowanie luzu który powoduje charakterystyczny hałas a nie wpływa znacząco na parametry pracy vanosów, luz był spory bo same tłoki po wyjęciu można było dać dziecku zamiast grzechotki :) próbowałem zmierzyć luz w tłoku ale bez mikrometra jest to nie możliwe a ten co mam nie podchodził w żaden sposób.


...swoją drogą czy ktoś zna osobę z allegro która sprzedaje te zestawy, może to ktoś od nas forum?


Ja sprzedaje takze ;) bez problemu namierzysz moje aukcje na allegro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 18:58 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
koledzy mógłby w końcu ktoś odnaleźć przyczynę braku mocy w m54b30.u mnie też jest jej za mało od dawna i niestety póki co się poddałem.miałem wymieniane świece, kable, przepływomierz, odme, czyszczoną strumienicę, regenerację vanosów, sprawdzanie ustawień wałka rozrządu, sprawdzanie kompresji silnika, sprawdzanie ciśnienia paliwa na listwie i mam dosyć.trochę jeszcze myślałem o przypchanych katach ale nie wiem czy to by mogła być przyczyna braku mocy.tak czy inaczej auto nie ma swojej mocy.w toronto dostałem lanie od m57.brakuje mi słow ale też pieniędzy na dalsze błądzenie.jak ktoś sobie poradzi z odnalezieniem przyczyny to z chęcią do niego wpadnę w odwiedziny.mam nadzieje ze w koncu pojawi sie rozwiazanie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jedź na hamownie wtedy będziesz wiedział wyścigami się nie sugeruj bo różni są kierowcy różne opony i różne modyfikacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 19:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
w polowie wymian bylem na hamowni.nie mogę teraz znalezc wykresu ale jak znajde to wkleje.sporo mi brakuje do serii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 22:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Sporo, czyli ile?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 22:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
mialem przy pierwszym hamowaniu 204km i 255nm.przy drugim chyba jakies 206km i 260nm.hamowalem w warszawie w kreatorze mocy.nie do konca ufam wynika tej hamowni ale i tak jest na pewno za malo mocy.ja sie poki co poddalem z odzyskaniem serii z tego wzgledu ze nie mam pieniedzy na dalsze wymieniania sprawnych czesci.gdzies musi siedziec jakis problem w tych silnikach, ktory zabiera cenne koniki i niutki.jak by ktos znalazl przyczyne przy tym silniku a jeszcze najlepiej w moim samochodzie stawiam dobre whisky ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 9 stycznia 2013, 00:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
To ja jeszcze napisze swoje 3 groszę ;)

Prócz wspominanych przyczyn nietrzymania mocy mamy jeszcze jedną dość specyficzna awarię w tych motorach a raczej w jego osprzecie. Katalizatory... są one metalowe i jeśli zauważyliście zielony osad który jak by wypływa ze środka to macie pewnosć że katalizator szlak trafił :)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 9 stycznia 2013, 09:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Kolega, który w M54B25 długo walczył z falującymi obrotami w końcu się z problemem uporał. Okazało się, że miał za niskie ładowanie (poniżej 12V na wolnych obrotach). Podobno alternatory Valeo 90A były fabrycznie wadliwe.
Sprawdziłem u siebie - ładowanie również za niskie, było nawet 11,49V (kontrolka się nie zapalała). Jako, że ostatnio dosyć często pada mi aku po kilku dniach stania auta (2 letni akumulator) i obroty falują w inaczej niż przy uszkodzonych oringach vanosów, to zdecydowałem się na zmianę alternatora. Zamówiłem Boscha 120A i jak dojdzie, zdam relację czy coś pomogło.
Może od strony elektrycznej nie wyrabiają np wtryski, pompa czy coś? Jest to możliwe?
Katalizatory wymieniałem przy 207tys km, stare nadal mam w piwnicy i nie widać na nich zielonego nalotu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 9 stycznia 2013, 13:40 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
ja już miałem ochotę kupić katalizatory od schmiedmanna razem z kolektorami.moze to daloby odpowiedz czy to nie katy powoduja brak mocy.w moim aucie nie ma zadnych falujacych obrotow.wszystko pracuje niby idealnie.tylko troche za slano sie odpycha.chcialbym by ktos rozwiazal zagadke braku mocy w m54b30.gdzies musi tkwic problem i moze wcale nie jest trudny czy kosztowny w rozwiazaniu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Chyba już wiem co u mnie siedzi, :cwaniak:
Na pewno jest rozciągnięty łańcuch - do bez dwóch zdań dlatego ssący jest na "-"
A co z wydechowym jest na "+"?: :zdziwko:
- więc koła zębate na wałku wydechowym się przemieścił, ponieważ są skręcone razem (łańcuch mały-łańcuch duży). :luka:

Po prostu łopatologicznie. Wałek wydechowy się spóźnia. :chytry:
Trzeba rozebrać i przestawić! :hyhy:
Proszę o wnoszenie uwag to projektu ustawy w myśl zasady że "nikt nie ma monopolu na wiedzę".
P.S. Prośba z mojej strony, jak ktoś robił zdjęcia ustawienia kół u siebie od czoła bez mechanizmu Vanos (najlepiej wykazującego odchyłkę na wałku wydechowym), o ujawnienie treści tych zdjęć na forum publicznym w celu analizy przez szacowne grono forumowiczów. :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Kolego jak nie masz pryzmy do ustawienia tłoczysk vanosów to nawet się za to nie zabieraj. Zdjęcia Ci i tak nie pomogą, chcesz zajrzyj do mojej galerii ja vanosa rozbebeszałem i szukałem przyczyna którą znalazłem... Wyciągnięty łańcuch na kółkach od wałków który trzeba wymienić a nie ustawiać....

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
nixon napisał(a):
koledzy mógłby w końcu ktoś odnaleźć przyczynę braku mocy w m54b30.u mnie też jest jej za mało od dawna i niestety póki co się poddałem.miałem wymieniane świece, kable, przepływomierz, odme, czyszczoną strumienicę, regenerację vanosów, sprawdzanie ustawień wałka rozrządu, sprawdzanie kompresji silnika, sprawdzanie ciśnienia paliwa na listwie i mam dosyć.trochę jeszcze myślałem o przypchanych katach ale nie wiem czy to by mogła być przyczyna braku mocy.tak czy inaczej auto nie ma swojej mocy.w toronto dostałem lanie od m57.brakuje mi słow ale też pieniędzy na dalsze błądzenie.jak ktoś sobie poradzi z odnalezieniem przyczyny to z chęcią do niego wpadnę w odwiedziny.mam nadzieje ze w koncu pojawi sie rozwiazanie..



nixon napisał(a):
mialem przy pierwszym hamowaniu 204km i 255nm.przy drugim chyba jakies 206km i 260nm.


Naprawdę słaby wynik jak na 330i, zwykle chociaż te 215 mają.... A to , że dostałeś lanie od m57 to się nie dziwię (chyba, że seria 184 :rotfl: ), nawet 328 e46 by Cię teraz obskoczyło zapewne i ... też no ale :P


nixon, w sumie trzeba było od razu uderzać do kogoś kto się zna na tych silnikach, pewnie szybciej by znalazł przyczynę. Ale lista naprawionych rzeczy względem tego wyniku jest imponująca....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 19:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
szukałem takiej osoby bardzo długo.wszyscy jednak okazali się pseudo fachowcami od bmw.troche sie przez to poddalem bo nie mam ochoty w ciemno wymieniac kolejnych rzeczy.najgorsze ze mam wrazenie ze moze byc to blachostka i ktos kto wlasnie zna sie na m54b30 rozwiazal by problem.nie mam do kogo jednak z tym pojechac.a bardzo chcial bym miec znow 231km i 300nm.jak by byl ktos kto moze mi pomoc w tym temacie to prosze o kontakt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 20:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Podpytaj Dzikusa albo Leo może Ci coś poradzą ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Leo jak masz tam idealnie ustawione, to podaj wartości jakie tam udało ci się osiągnąć. Bo jeszcze w M54b30 nie widziałem dobrych odczytów w INPIE. :ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 22:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
ja mam ssący chyba na +0,5 i wydech na -1,5 ;)

norma mówi że musi być odchylenie plus/minus 5 stopni.

Praca przy vanosach to jak chirurgia drobnych cześci ciała, łatwo można się pierdolnąć

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 10:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Komputer sobie to przecież nastawi :] , po to tam jest :cwaniak: . A ile miałeś przed oraz przebieg? Po tym jeździłeś jeszcze na atmosferycznym?
Ogólnie gratki za projekt. :ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 10:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
jak ogarniecie te sprawy u siebie to z checia do was wpadne po pomoc z moim autkiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] m54b30 utrata KM i NM Nowy wykres str 3 !!!
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 17:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 648
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było:
e30 coupe
e36 sedan
e36 coupe
Jest:
e46 coupe
Panowie takie pytanie ciut z innej beczki:

Jakie wartości w tych dwóch rubryczkach przy testach vanosów trzeba wpisać żeby chulało??

_________________
Obrazek
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118979


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL