BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 6 maja 2015, 17:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Jeździ ktoś na oleju marki Penrite ? Podobno kilka osób zastosowało ten olej w 330i i 540i (HPR 5W40). Zastanawiam się czy nie zmienić jednak Amsoila FullSaps 5W40 na Penrite HPR 5W40 (ll01 również full saps). Powód jest prosty. Parametry bardzo podobne albo i takie same (Penrite ma lepszy indeks lepkości oraz noack) ale ceny się różnią bo AMS jest droższy (tym bardziej, że teraz zdrożał i kosztuje ~215-220zł/5L.. to już dużo jak za olej do normalnie użytkowanego auta). Za HPR 5W40 trzeba płacić 160-180zł/5L.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 14 maja 2015, 16:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 330i
Witam :)

Przeczytałem dokładnie cały temat a opinii jest mnóstwo a chciałbym dobrać NAJLEPSZY olej do mojego auta:
Pacjent to M54B30 z LPG i przebiegiem 250 tys km. i chce wlać olej najlepszy (bez względu na cenę) do tego silnika.
BMW E46 z końca 2001 roku, sedan po lift 3.0 benzyna.
Jeżdżę bardzo dużo, zarówno po mieście jak i po trasie (czasem nawet z 500 km dziennie na trasie)
Ale równocześnie chce aby auto miało swoją maksymalną moc.

Dodam że auto zaczęło ciągnąć olej ale moim zdaniem jest to wina pocącej się miski olejowej, mam wyciek który niebawem będę musiał usunąć.

Mam dylemat pomiędzy 0w-40, 5w-40 i 5w-30.
Aktualnie mam Valvoline max life 5w-40 ale chciałbym coś lepszego :)

Proszę o radę bo wybór jest duży jeśli chodzi o producentów i rodzaje olejów a chce wybrać ten najlepszy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 14 maja 2015, 16:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Odpowiedz jest tylko jedna: Fuchs Titan Race Pro 5w40 lub z tanszych Millers 0w40 ewentualnie Fuchs 0w40 (wszystko na bazach PAO). pomiedzy 0w40 a 5w40 roznica jest prawie zadna. Zimą jest na plus dla 0w40, latem lepkosc rozni sie minimalnie. 5w30 do m54 i na takie trasy raczej nie...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 maja 2015, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 330i
A tych olejów jakbym miał wybierać :

1. FUCHS TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology) (nie wiem czy ma normę BMW)
2. Valvoline SynPower 5W-40 BMW Longlife-01
3. Millers XF LONGLIFE 5W-40 BMW Longlife-04
4. Millers XF LONGLIFE 0W-40 BMW Longlife-01
5. lub coś z motula

Musi być koniecznie norma LL-01 ? to jest najlepsze dla tego silnika ? no i chyba najlepszych rozwiązaniem jest 5w-40.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 maja 2015, 16:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
pawelos666, wyżej Ci odpisał jaki olej będzie najlepszy jeśli nie patrzysz na to, że kosztuje dużo.

Z tych co wymieniłeś to nr 4. Millers XF LONGLIFE 0W-40 BMW Longlife-01 - najlepszy zdecydowanie.

Valvoline odpuść choćby ze względu na tak wysoki "noack". Ten olej po 6-8kkm normalnej jazdy nadaje się do wymiany. Nie moge znaleźć teraz tych testów, które czytałem kilka dni temu ale jak znajde to wrzucę. (oczywiście nie chodzi o prawie nic nie warty ruski test palenia olejów w bańkach... :wstyd: )

Fuchs Titan GT1 już lepiej... ale Fuchs Fuchsowi nie równy. Fuchs SynPower 0W40 polecał mi pawelos i rzeczywiście ten olej jest świetny. Po cenie widać, ze nie jest to ten sam SynPower co inne Fuchsy 5W40 i 5W50...

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 maja 2015, 17:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Bigos-E46 napisał(a):
moim zdaniem jest to wina pocącej się miski olejowej

Na pewno miski .? zazwyczaj cieknie w Podstawy filtra,a wydaje się ze z miski,lepiej sprawdź.
Co do oleju mogę polecić
AMSOIL 5W40 EUROPEAN CAR FORMULA

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 maja 2015, 17:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
duza lepkosc w tym amsoilu jak zimny silnik...zdecydowanie szedlbym w millers 0w40 i fuchs 0w40, poniewaz zimą na amsoilu 5w40 bedzie gorzej. ochrona ochrona ale... jest gorszy przy -25 niz 5w30. a 0w40 przy -25 i ponizej zaczyna robic sie bardziej plynny niz 5w30 :)

https://www.youtube.com/watch?v=PMSnhO2 ... ZkvYO1UDdb

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 maja 2015, 23:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 330i
!kuchar, pawelos666,

A gdyby wybierał pomiędzy:

Millers XF LONGLIFE 0W-40 BMW Longlife-01
a
TRIDENT 5w40 (klasyczny) BMW Longlife 01

to który wybrać ? (robię często długie trasy ale tez i lubię czasem przycisnąć na krótkich dystansach no i LPG. Wymiana co 10 tys km)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 maja 2015, 04:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
millers XF 0w40 i fuchs 0w40 longlife wtedy bedzie optymalnie, trident nie... jezeli ma byc jezdzone czesto na malych dystansach rowniez ledwo dogrzewane :)
jezeli pojawi sie problem brania oleju uszczelniacze trzeba robic, jezeli mimo to bedzie brac to zostaje Amsoil 5w40 5W40 EUROPEAN CAR FORMULA FULL SAPS wg katalogu lub titan race pro s 5w40 z dopuszczeniem BMW, ewewntualnie Millers ale TBN ma byc wysokie czyli np Millers CFS 5w40 niebieska nalepka bez NT. osobiscie stosowalbym 0w40 dlatego ze i zima i latem silnik mialby lzej na malych dystansach. sportowy olej i male dystanse to troche smieszna opcja. wszystkie te oleje maja tbn = 10 lub >

sadze iż CFS lub Titan RACE moglbys uzyc ale do wyjatkowo ostrej jazdy :) kilku osobom polecilem i sa zadowoleni, z tym ze cenowo troszke wiecej kosztują... przewage ma tutaj Fuchs oczywiscie indeksem lepkosci, mniejsza lepkosc w nizszej temp bedzie zimą

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 maja 2015, 10:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 330i
pawelos666, !kuchar,

Dzięki Wielkie za rady, mam jeszcze ostatnie pytanie :)

A gdybym wolał zostać przy 5w-40 ale aby spełniał normę BMW LL-01, to który wybrać wtedy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 maja 2015, 13:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Bigos-E46 napisał(a):


TRIDENT 5w40 (klasyczny) BMW Longlife 01




Sam u siebie w m54b30 +Pb mam od paru wymian tego Tridenta i polecam. Dolewki są naprawdę niewielkie ok 1l między wymianami.


Bigos-E46 W Twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad Millersem EE Longlife 5W40. Dlaczego? Bo w przypadku tego oleju max temperatura oleju będzie trochę mniejsza niż na Tridencie. (wg moich obserwacji ok 6 stopni).


Poza tym każdy z wymienionych olei będzie dobry, nie ma sensu zbyt przepłacać czy kombinować lepiej zmienić go co 8k km. P.S. Pamiętaj o odmie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 maja 2015, 13:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 330i
damianRC, Odma wymieniona, kompletna na nowy oryginał :)

Coś na pewno wybiorę :) Dzięki za rady :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 maja 2015, 15:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak tylko EE Millers ma niskie TBN to są zdaje sie mid sapsy :)
gaz je obnizy jeszcze, fabrycznie lany byl 0w40 castrol, jak ma brac olej, bo silnik bierze, to 5w40 i 0w40 bedzie bralo... ludzie sie boja 0w40 a nie boja sie 5w40, to jest smieszne :)
bac to sie mozna 0w30 po przejsciu z 5w40

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 23 maja 2015, 09:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Przypomne że z tanszych olejów z normą BMW w niskiej lepkosci ktore na pewno nie beda klepac jest TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 0W40 idealny do gazu *wysokie TBN, do czestych wymian mogę polecić cena za litr wychodzi 20zł, posiada norme BMW LL-01 za 5L zaplacimy okolo 100zl. Zarowno ten 5w40 jak i 0w40 są olejami sprawdzonymi. Niemiecka karta produktu tutaj z total.de: http://www.burrenkopf.com/upload/File/P ... y0W-40.pdf

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 października 2015, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Panowie, stałem się posiadaczem bmw E46 323i, i nadszedł czas na wymianę oleju. Nie wiem na jakim wcześniej pracował silnik. Jestem zielony w temacie olejów i prosił bym o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 października 2015, 21:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Alvin, Ile chcesz chcesz przeznaczyć na olej?
W tym silniku to minimum 5W40, a przed tym wlać płukankę np. Millers'a.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 października 2015, 22:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
po przejrzeniu tych 9 stron bełkotu zaczynam dochodzić do wniosku że większość osób które sie w tym temacie wypowiadają przypisują olejom jakieś nadprzyrodzone właściwości szukając i wmawiając sobie niestworzone historie, opowieści z mchu i paproci oraz kory drzewa sandałowego :cisza:
od siebie dodam tylko tyle że od lat do mojej 320D z silnikiem M47 i 330CI Z silnikiem M54B30 leję olej TOTAL QUARTZ 9000 Energy 5W40 który kupuję za 85zł/5litrów, wymieniam co 10 000 km w obu autach i jest super !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 października 2015, 22:08 
irakleo napisał(a):
po przejrzeniu tych 9 stron bełkotu zaczynam dochodzić do wniosku że większość osób które sie w tym temacie wypowiadają przypisują olejom jakieś nadprzyrodzone właściwości szukając i wmawiając sobie niestworzone historie, opowieści z mchu i paproci oraz kory drzewa sandałowego :cisza:

pitu pitu, sratatata :spi:

Ja akurat mam silnik który doskonale "przesiewa ziarno od plew" i uwierz mi znam różnicę między dobrym a złym olejem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 października 2015, 22:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Michu napisał(a):
uwierz mi znam różnicę między dobrym a złym olejem.

valvo 5w-50 zalicza sie do pierwszej grupy czy tej drugiej? ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 22 października 2015, 02:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
To zalezy przy jakim silniku postawisz baniuszke tego oleju :) jest tak dobry jak total 5w40 energy jesli chodzi o czystosc ale ma szerszy zakres pracy i eliminuje klepanie na goracym dzieki wyzszej lepkosci w temp maksymalnej w silnikach m52 m50 i innych, dzieki temu silniki przestaja klepac, poza tym nadprzyrodzonych zdolnosci nie ma i silnika od hondy starego ktory kreci 7000 obr nie zabezpieczy lepiej niz ten total 5w40. ]uż totalowi nic nie brakuje jesli chodzi o cywilna ochrone takich silnikow, widac po sladach honowania cylindrów i duzych przebiegach po 300-400 tys km na tym oleju, ze daje rady. Ja stosuje ten olej we wszystkich starszych silnikach bez turbo które nie wymagają niskiej lepkosci od oleju. Cofnij sie o 1 strone w tym temacie i przeczytaj co ktoś leje do M47 i 330Ci, to wystarczy przy takich wymianach co 10tys km od czasu do czasu jezeli ktos chce obnizyc koszty ma czysty silnik, to smialo moze kilka razy je wlac np do 330i/Ci 5w50 valvoline a do m47/m47n i pochodnych 57 totala 5w40. Natomiast przy valvetroniku wlanie tego oleju nie bedzie dobrym pomyslem. Pomijam juz ochrone nowszych baz olejów przy stosowaniu nizszych lepkosci jakie wymagaja te silniki lub silników z turbo. Wtedy stosuje sie niskie lepkosci ale lepsze bazy tzn pelna grupe IV a niekiedy i V. Wtedy przy niskiej lepkosc silnik jest chroniony kilka razy lepiej niz na olejach z bazami na grupie III lub niepelnej IV. Chodzi o film olejowy (jego zerwanie). Czasem nie ma potrzeby stosowania olejów tej klasy i w wielu przypadkach mozna zastosowac wspomniane wyzej dwa oleje.

irakleo napisał(a):
po przejrzeniu tych 9 stron bełkotu zaczynam dochodzić do wniosku że większość osób które sie w tym temacie wypowiadają przypisują olejom jakieś nadprzyrodzone właściwości szukając i wmawiając sobie niestworzone historie, opowieści z mchu i paproci oraz kory drzewa sandałowego
od siebie dodam tylko tyle że od lat do mojej 320D z silnikiem M47 i 330CI Z silnikiem M54B30 leję olej TOTAL QUARTZ 9000 Energy 5W40 który kupuję za 85zł/5litrów, wymieniam co 10 000 km w obu autach i jest super !!!


w pełni się z Tobą zgodzę co do tych silników i zapewniam Cię że na nim dojeździsz blachę do końca, a silniki zostaną, ale uwierz na slowo silnik jak N52 czy inne silniki na valvetronicu N bądź tez uturbione, że taki olej będzie zabójstwem. w innych silnikach będzie super bo nie odczuje sie roznicy ani nie zobaczy przy III grupie z tymi dodatkami ktore teraz dodają jesli lepkosc oleju jest na poziomie ~90/15cst, jesli silnik nie jest skomplikowany nic lepszego nie jest potrzebne, tez sprawdzilem to na roznych silnikach na przelomie 10lat odkat ten olej produkuja dla francuzów. Slady honowania po 500.000km przebiegów i stosowania tych olejów przez 300-400 tys km.! (na przemian 5w40 9000 zwykly i Energy 9000)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL