BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 01:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] 2.0d m47 136km spadek mocy
PostNapisane: 20 grudnia 2013, 00:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 75
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Pompa ustawiona. Nie wgrałem jeszcze nowej mapy, tzn nie zresetowałem do pompy. Auto ciągnie ładnie, czuć moc, ale jest inaczej, albo ja nie wiem jak powinno chodzić m47. Do 1,5 ciężko idzie, a równo od 1,5 tys. czuc jak wchodzi turbina. do tego mam wrazenie, ze po przekroczeniu 3,5 tys. obrotów auto traci moc, czuć, ze słabnie, ale idzie. To normalne?


hammet1, dzięki za pomoc, przydała się :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.0d m47 136km spadek mocy
PostNapisane: 20 grudnia 2013, 10:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Ależ proszę bardzo, cieszę się, że pomogłem:).

M47 do 1500 rpm idzie średnio, jak diesel bez turbiny, to normalne. Powyżej 1500 rpm czuć znaczny przyrost mocy (na ON Verva naprawdę wciska w fotel:D). Ja kręcę swojego oraz inne diesle max do 4000 rpm, więc ten spadek mocy średnio odczuwam, albo prawie wcale. Z resztą wykres momentu obrotowego ładnie ilustruje jak jest rozdysponowany przez komp, właśnie przy 1750 osiąga max. moment i trzyma go do okolic właśnie 3500 rpm, następnie opada. Więc chyba normalne;).

Po ustawieniu pompy w Disie trzeb zresetować mapy wtrysku, przez kolejne kilkadziesiat km komputer będzie łapać adaptację, więc należałoby operować pedałem gazu w pełnym jego zakresie. Ale nie taktować go jak przełącznika - wł/wył:). hehe...

W DISie można tez sprawdzić ustawienie statyczne pompy (czy dobrze ustawiłeś ją na zegarze). DIS mierzy wtedy kąt wtrysku przy zerowym obciążeniu, połowicznym oraz całkowitym i podaje nam dane, które powinny mieścić się w odpowiednich zakresach. Mnie po ustawieniu pompy, resecie map oraz sprawdzeniu tym narzędziem pomiary mieściły się idealnie w środku zakresu podanego przez DISa.

Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to zapraszam.

Pozdrawiam!

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.0d m47 136km spadek mocy
PostNapisane: 27 marca 2014, 06:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
hammet1 napisał(a):
2. zresetować mapy wtrysku pompy. Ostatnia czynność jest konieczna wg TISu i DISu. W DISie podane jest jasno - jeżeli wymieniłeś więcej niż 2 wtryski oraz/lub pompę, należy wtedy zresetować ustawienia mapy.


Gdzie to znajdę w DIS ?? PZDR

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.0d m47 136km spadek mocy
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 22:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: konstantynów łódzki
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL