BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Irlandia
Raczej nie turbina silnik pracuje równo nie kopci na czarno a od 2 do 3 tysięcy obrotów jest przyśpieszenie

_________________
halspeed


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 17:20 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 553
Lokalizacja: Jelenia Gora ( Dolny Slask)
Moje BMW: e61 530xd LCI
Kod silnika: m57tu2
a może po prostu jest za gorąco :hyhy:

_________________
OFICJALNY PARTNER BMW AG
Diagnostyka,kodowanie, aktualizacja, doposażanie.
F-ra VAT 23%
Tel. 790-465-462


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 63
Lokalizacja: Końskie
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Jeżeli nie przyśpiesza od 3tys.i jest zamułka mimo pedału w podłdze to najprawdopodobnie j komputer wpada w tryb awaryjny.Pomaga czyszczenie turbiny.Jest w niej zmienna geometria łopatek,która potrałi się nieżle zasyfić.

_________________
Jazda BMW jest najlepszą przyjemnością życia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 20:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 126
Lokalizacja: Słupca
Moje BMW: e90 320d+ bonus:)
Kod silnika: M47T2
czyli polecasz wyjąć turbo i przeczyścić w środku ??????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 20:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 63
Lokalizacja: Końskie
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
w necie sa instrukcje krok po kroku jak to zrobic .U ciebie w pewnym zakresie obrotów łopatki się zacinają i dalej nie ma ciągu.Sprubój rozruszać sztange od gruszki podciśnienia turbiny.Może pomoże.

_________________
Jazda BMW jest najlepszą przyjemnością życia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Irlandia
czyli stawiacie na turbo a może to przepływomierz wali w kulki

_________________
halspeed


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 20:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1723
Lokalizacja: Puszcza Biała
halspeed, wyczyść elektrozaworki, zawór EGR, podmień przepływomierz od kogoś z takim samym nr - nie pomoże to szukaj winy w turbinie ale zacznij od tego i zobaczysz że będzie duża poprawa

_________________
---525e
---1802
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2009, 20:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Irlandia
Ok dzieki od tego zacznę i zobaczę byle to nie turbo bo kiszka będzie

_________________
halspeed


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, 23:21 
Koledzy, mam taki problem ze swoja betka 320D E-46 136KM strasznie dymiła i nie miała mocy.Pojechałem do ASO i wymienili turbinke niestety tylko przestała dymic ,nic poza tym wraz nie wkreca sie na obroty tylko do 2500 tys/obr Teraz mówia ze to pompa,mam nadzieje ze bedzie tansza niz ta turbina bo juz sie zastanawiam nad tym czy jej nie ozenic.błagam o pomoc!!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 3 kwietnia 2010, 21:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Jezeli pompa to kosz dosc duzy, nowa chyba ponad 3tysie kosztuje + wymiana jezeli w aso to conajmniej 1000zl. Jestem swiezo po wymianie, pompe kupilem uzywke za 1400 a wymiana w serwisie bosch 1300zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 5 kwietnia 2010, 14:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Irlandia
Nie wiem co do końca było przyczyną u mnie pewnego dnia wsiadłem odpaliłem i moc wróciła dałem jej trochę po garach i do dziś chodzi normalnie :D
pozdrawiam

_________________
halspeed


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 13:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 320d
Koledzy Pomocy :) mam 320 d 98 rok na 1,2,3 biegu ciagnie pieknie do czerwonego pola Na 4 biegu ciagnie pieknie do 3 tys obr i 120km/h Dalej jakby sie wlaczal jakis ogranicznik Co moze byc przyczyna ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
Witam. Mam bmw e46 320d.
Gdy dawałem samochód do serwisu miałem problemy z odpaleniem go i bardzo kopcił, stwierdzili ze gdzieś woda się dostaje czy cos tam zalewa… nie pamiętam, ale wody w chłodnicy ubywało, oleju wydawało się ze w normie, przypuszczałem ze to uszczelka, ale wyszło ze gorzej pęknięta głowica wiec kupiłem druga. Została ona wymieniona. Jeżdżę miesiąc wody nie ubywa, olej w normie taki jak był, ale nie pokoi mnie dym z rury, gdy samochodu jest na biegu jałowym przy odpalaniu troszkę kopci, po nagrzaniu samochodu do 75stopni przy podpiętym komputerze, gdy jest na biegu jałowym po dodaniu gazu tez, jest zima jest to możliwe, ale samochód stal w hali a dym ulatniał się na zewnątrz to raczej nie powinien, a spaliny strasznie śmierdzą… czy to wydawałoby się normalne…?
Mechanik mówił, ze tez może być nieszczelna turbina, ale nie wydaje mi się, ponieważ 8-9 miesięcy temu wymieniłem turbinę na regenerowana i nie za uwarzyłem nic, tylko jakiś czas temu przy mrozach …

Po podpięciu do komputera wykazywało ze mam przesunięty kont wtrysku o 3 stopnie. Mechanik powiedział, ze trzeba wymienić cały rozrząd, napinacze ślizgacze, kola, łańcuchy no cały tak wiec zrobił i ustawił mi ten kont wtrysku, samochód na początku jeździł dobrze, tak mi się wydawało ze lepiej ładnie wkręcał się na obroty i było czuć moc, a wcześniej zdarzały mi się problemy nawet z wyprzedzeniem samochodu, lub nawet na starcie wyprzedał mnie golf4 1,6benzyna czy bmw e36 1,8 benzyna, a wcześniej miałem już taki sam samochód i nie dawały sobie rady z nim te samochody. Przejeździłem prawie miesiąc i poczułem brak mocy pojechałem do serwisu, podpiąć go pod komputer i wróciłem do punktu wyjścia ”” kont wtrysku znowu przesunięty o 3 stopnie i błąd zapłonu”„, czemu tak się stało? Co może być powodem tego? Samochód pali bez problemu w zimę za pierwszym razem, jeździ tylko czuć brak mocy.


Prosiłbym o rade w tych sprawach, bo tylko wkładam pieniądze, wymieniam a wciąż problemy…
Dodam ze samochód ma przejechane 230tysiecy i trochę to dziwne by wymieniać rozrząd, bo jest na łańcuchu , spalanie na liczniku pokazuje błędne w trasie więcej pali a w mieście mniej i temperatura to +50 stopni cały czas tak pokazuje licznik, ale wydaje mi się ze nie powinienem się na nim wzorować, bo rok temu w zimę zamarz i mechanik zrobił go tak bym to nazwał na sztukę.

Mam same problemy z tym autem potrzebuje fachowej porady jest ktoś w stanie mi ja udzielić????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
Witam. Mam bmw e46 320d.
Gdy dawałem samochód do serwisu miałem problemy z odpaleniem go i bardzo kopcił, stwierdzili ze gdzieś woda się dostaje czy cos tam zalewa… nie pamiętam, ale wody w chłodnicy ubywało, oleju wydawało się ze w normie, przypuszczałem ze to uszczelka, ale wyszło ze gorzej pęknięta głowica wiec kupiłem druga. Została ona wymieniona. Jeżdżę miesiąc wody nie ubywa, olej w normie taki jak był, ale nie pokoi mnie dym z rury, gdy samochodu jest na biegu jałowym przy odpalaniu troszkę kopci, po nagrzaniu samochodu do 75stopni przy podpiętym komputerze, gdy jest na biegu jałowym po dodaniu gazu tez, jest zima jest to możliwe, ale samochód stal w hali a dym ulatniał się na zewnątrz to raczej nie powinien, a spaliny strasznie śmierdzą… czy to wydawałoby się normalne…?
Mechanik mówił, ze tez może być nieszczelna turbina, ale nie wydaje mi się, ponieważ 8-9 miesięcy temu wymieniłem turbinę na regenerowana i nie za uwarzyłem nic, tylko jakiś czas temu przy mrozach …

Po podpięciu do komputera wykazywało ze mam przesunięty kont wtrysku o 3 stopnie. Mechanik powiedział, ze trzeba wymienić cały rozrząd, napinacze ślizgacze, kola, łańcuchy no cały tak wiec zrobił i ustawił mi ten kont wtrysku, samochód na początku jeździł dobrze, tak mi się wydawało ze lepiej ładnie wkręcał się na obroty i było czuć moc, a wcześniej zdarzały mi się problemy nawet z wyprzedzeniem samochodu, lub nawet na starcie wyprzedał mnie golf4 1,6benzyna czy bmw e36 1,8 benzyna, a wcześniej miałem już taki sam samochód i nie dawały sobie rady z nim te samochody. Przejeździłem prawie miesiąc i poczułem brak mocy pojechałem do serwisu, podpiąć go pod komputer i wróciłem do punktu wyjścia ”” kont wtrysku znowu przesunięty o 3 stopnie i błąd zapłonu”„, czemu tak się stało? Co może być powodem tego? Samochód pali bez problemu w zimę za pierwszym razem, jeździ tylko czuć brak mocy.


Prosiłbym o rade w tych sprawach, bo tylko wkładam pieniądze, wymieniam a wciąż problemy…
Dodam ze samochód ma przejechane 230tysiecy i trochę to dziwne by wymieniać rozrząd, bo jest na łańcuchu , spalanie na liczniku pokazuje błędne w trasie więcej pali a w mieście mniej i temperatura to +50 stopni cały czas tak pokazuje licznik, ale wydaje mi się ze nie powinienem się na nim wzorować, bo rok temu w zimę zamarz i mechanik zrobił go tak bym to nazwał na sztukę.

Mam same problemy z tym autem potrzebuje fachowej porady jest ktoś w stanie mi ja udzielić????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
tez mam brak mocy co z tym zrobic , na komputerze pokazuje blad zaplonu , przesuniecie konta wtrysku o 3 stopnie ustawili mi go i znowu wrocilem do punktu wyjscia mi mi sie tak samo przesunol . ma ktos pomysl ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 24 marca 2011, 13:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
BMW e46 320d 136 km
bylem na komputerze bosch i po robocie wygląda to tak

BMW Disel EDC 15M ustawienia początkowe początku wtrysku

Temperatura pompy 21 C

Początek wtrysku (rzeczywisty ) 3.62 Wał k .

Poczatek Wtrysku (żadany ) 3.50 Wał k .

WYDAJE MI SIE ZE WSZYSTKO DOBRZE ALE PROSZE O OPINNIE .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 25 marca 2011, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
zna ktos odpowiedz , bo wrażenie mam , że auto wolno przyśpiesz ale z komputera bosha wygląda , że niby wszystko ok a wy co sadzicie o tych parametrach ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 25 marca 2011, 15:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
pawel00001 napisał(a):
zna ktos odpowiedz
W ogóle to skąd jesteś?Bo jeśli z południa to się coś doradzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 25 marca 2011, 19:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: 320d
warmińsko - mazurskie woj . Chciałbym tylko znac paramtery czy mam wszystko dobrze , bo regenerowalem pompe wtryskowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] brak mocy 320d
PostNapisane: 25 marca 2011, 20:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Szkoda że nie z Małopolski,tu by Ci się coś pomogło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL