BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 09:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2008, 09:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Braniewo
Jestem posiadaczem BMW 316 1,9 benzyna. Od pewnego czasu nie ma mocy na zimnym silniku. Pojawił sie problem tak jak by nie palila na jeden gar. Wymieniłem przewody i świece i nie bylo zadnej poprawy. Dopiero po wymianie przepływomierza problem znikł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 09:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
Widzę, że ile aut tyle rozwiązań... Ja wczoraj byłem w serwisie BMW Kraków na badaniu. Okazało się że to sonda lambda. Dziś poszukam sondy i postaram się gdzieś to wymienić... bo w BMW zaśpiewali mi za sondę 690 PLN :kwasny: wymiana 150 PLN. Bez komentarza.... wymienię ją i napisze czy jest poprawa. Może ktoś doradzi mi jakiej firmy najlepiej sondę kupić? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2009, 20:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Braniewo
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 17:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
ramzes a byłes gdzies zdiagnozowac ze to przepływka i gdzie w braniewie wymieniałes ten przepływomierz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 17:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
łabędz!!!!!!
a TY wymieniłeś juz sonde i czy cos pomogło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2009, 08:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
chodak25 napisał(a):
łabędz!!!!!!
a TY wymieniłeś juz sonde i czy cos pomogło


Bez zmian.... Szukam teraz warsztatu w KRK gdzie wymienią mi przepływomierz. Nie wykazał on żadnych błędów, ale już tylko to mi zostało. Kable sprawdzone cewka też.... :( Sam nie chcę robić przepływki bo podobno trzeba jakieś oprogramowanie wgrywać żeby to miało jakikolwiek sens. Jak dotąd bez rezultatów jeśli chodzi o warsztaty w KRK. Wszyscy każą jechać do Serwisu... A ja już tam zgłaszałem że mi diagnozę postawili, która nie dała rezultatów, ale to i tak ich wali... dlatego nie chce już tam jechać! Jeśli ktoś może mieć namiary na jakiś warsztat KRK i okolice to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, 19:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Braniewo
u misiury robi mój szwagier i akurat któregos razu do misiury przyjechal facet z serwisu BMW i wtedy szwagier podstawił samochódi facet mowi co i jak i zamowili prtzeplywomierz i teraz ma o wiele lepszego kopa wtedy taki przymulony byl. ALe koszt tez byl fajny :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2009, 23:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 28
Lokalizacja: Irlandia
Ja mialem ostatnio taki sam problem,z tym ze u mnie winna chyba byla pompa powietrza wtornego.Rozszczelnila sie na nitach i pompowala powietrze poza uklad.Naprawilem ja,ale przy okazji przeczyscilem przeplywomierz.Jak reka odjal :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 11:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
Krokodyl napisał(a):
Ja mialem ostatnio taki sam problem,z tym ze u mnie winna chyba byla pompa powietrza wtornego.Rozszczelnila sie na nitach i pompowala powietrze poza uklad.Naprawilem ja,ale przy okazji przeczyscilem przeplywomierz.Jak reka odjal :super:


Najgorsze jest to że nie wiem czy to przepływka. Gdybym był 100% pewny dawno bym wymienił, ale na badaniach nic nie wskazało na przepływkę. Gdzie jest ta pompa powietrza wtórnego?? I jak przeczyściłeś przepływomierz?? Dzięki za podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 28
Lokalizacja: Irlandia
pompe masz zaraz kolo zbiornika na plyn do szyb.Taka czarna pucha z centralnie umieszczonym u gory wezem,nie sposob przeoczyc.Ja czyscilem przeplywke sprayem do stykow elektrycznych.Tylko pamietaj,najlepiej robic to bezdotykowo i tylko mechaniczne czesci tzn drucik i blaszki.Nie polecam zalewac calego.Zreszta masz sporo opisow na necie jak to zrobic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
u mnie pompa powietrza wtórnego jest ok i już nie wiem co mam sprawdzać???????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 11:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 327
Lokalizacja: Przasnysz / Gdańsk
Moje BMW: było E36 jest E46
Kod silnika: M52B28TU
Homer0315 napisał(a):
No ok. Kable wymienione i nie ma usterki :) Ostrzegam !!! Kable NGK ktore dzisiaj kupilem sa za krotkie !!! Najdluzszy kabel jest prawie dlugosci trzeciego kabla w kolejnosci. Zrobilem dystans i jest prawie ok :)


Witam przed chwila probowalem podpiac kable NGK i tez sa za krotkie musialem podpiac stare. Stare mam BREMI czy takie byly oryginalnie montowane ?
Zakupilem te o to przewody http://allegro.pl/item770661147_przewod ... 36_z3.html

Reklamowac je czy probowac cewki blizej silnika umiescic. Nie bedzie duzego problemy ale gniazdo serwisowe bedzie trzeba tez gdzies przesunac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 12 lutego 2011, 09:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 2
Moje BMW: e46
Witam. Mam ten sam silnik co ty i mialem ten sam problem. mianowicie na zimnym silniku nie mial mocy i nie chcial sie wprawic w odroty.sarpalo nim a wskaznik od spalania przy tym siegal do 20l /100km...pojechalem z tym na serwis boscha i po podpienciu na komputer daignoza byla prosta. Przeplywomierz....uczulam jesli nie stac kogos na wydanie 500zl za orginalny przeplywomierz niech lepiej zakupi jakos uzywke. sam sie przejechalem na podrobce.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 12 lutego 2011, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46 318d
ostatni post:

PostNapisane: 29 października 2009, 11:13

niech koles dziekuje Ci ze pomogles mu , na pewno przez ponad rok nie mogl znalezc usterki, :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 13 lutego 2011, 08:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 2
Moje BMW: e46
markos602 napisał(a):
ostatni post:

PostNapisane: 29 października 2009, 11:13

niech koles dziekuje Ci ze pomogles mu , na pewno przez ponad rok nie mogl znalezc usterki, :wstyd:


pisze to takze ze wzgledu na innych uzytkownikow forum ktorzy maja podobny problem :) :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 15 marca 2011, 20:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
Witam Ma ktoś jeszcze jakies pomysły na szarpanie na zimnym silniku 320CI ?? wymieniłem przepływomierz, świece, sondy lambda sprawdzone i dalej to samo. jak tylko sie zagrzeje jest ok. co jeszcze sprawdzic?? dodam ze przy temp. otoczenia 16 stopni problem nie wystepuje praktycznie wcale. hmm Czym sprawdza sie cewki?

_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 10 maja 2017, 16:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Witam
Temat stary jak świat, pewnie u wszystkich rozwiązany, ale tak sobie szperam po internecie, że poszukać rozwiązania chociaż wiem co u mnie w 320Ci na 99% jest przyczyną.
Wymienialem ostatnio wszystkie cewki (nie na nowe) i jeszcze przepływkę i zauważyłem, że na bardzo zimnym silniku też brak mocy, Gdy trzymam gaz, auto przyspiesza, nagle czuć utratę mocy w pewnych momentach. Gdy depnę pedał w podłogę to czuć, że to w ogóle nie idzie jak by 150 koni z 170 uciekło i zostało 20 :P, ale jak rozgrzeje się tak do połowy niebieskiego pola to już jest ok.
Na 99% są to cewki, bo przepływka na którą wymieniłem raczej sprawna bo na niej już kiedyś jeździłem. Jak zrobi się cieplej to wymienię po kolei cewki na stare i sprawdzę, która jest spieprzona. Coś czuję, że na bardzo zimnym silniku gdzieś tam iskra ucieka czy coś takiego i stąd ten problem.
Piszę tylko dlatego, że rozwiązanie ostatecznie się nie pojawiło. Kilka osób pisało, że było u mechanika i mówił, że to może być cewka, ale w końcu każdy pisze, że wymienił to, tamto i owamto ale o wymianie cewek nikt nie wspomniał, bo najdroższe z zestawienia :P Warto spróbować. Od kumpla podmienić, czy coś.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL