BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 04:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 09:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no ja wiem ile dokladnie ma brac przy kacie i ile przy emeryckiej jezdzie. jak poda to mu powiem czy cos trzeba robic z silnikiem czy nie. nie pisze ile silnik ma brac mniej wiecej tylko zobacyzmy ile wezmie konkretnego oleju.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 18:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Wcześniej pisałeś "bez względu na styl jazdy" teraz emerycko,trzeba zająć odpowiednią pozycje,jednak poczekamy na wypowiedz !kuchar i będziemy komentować dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 20:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
sluchaj ja wiem co ja napisalem. napisalem jedynie ze wiem ile ma brac ten silnik bez wzgledu na styl jazdy i ze wiem ile bierze przy kacie i jezdzie emeryckiej. wszystko jest chyba jasne... a tak wogole to najpierw trzeba zajac jaks pozycje przy serwisowaniu m54 :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 17:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
To najwyraźniej nie wiesz co piszesz,mógłbyś spróbować dokładniej żeby nie ciągnąć cie za język.Tu jest wskazane bardziej doświadczenie niż teoretyzowanie z kolorowej prasy.Ile miałeś lat gdy zakładałeś warsztat, twój wiek 38 -25 stażu daje wynik 13? :oczami: ,podobne posty można znaleźć w temacie o oponach.Ja tam wole zaczekać na !kuchar info według niego będzie konkret :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 18:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: M54B30
Witam wszystkich,ma pytanie do ciebie pawelos666 jako chyba do najbardziej kompetentnej osoby,silnikm54 330i zagazowane
kupiłem go kilka miesięcy temu,zrobiłem około 3tyś.na motulu 8100 x-cess 5w40.Bardzo szybko zrobił się czarny,nie wiem na czym jezdżił wcześniej.Jakie zabiegi mu zastosować by doprowadzić go do porządku i jaki olej docelowy.Z góry dziękuję za radę
PS.do tej pory miałem 320d i nie miałem problemów z czystością i ubytkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 20:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
panie Zimny nie filozuj juz Pan... nie ma sensu z Panem dyskutowac i sie przekomarzac, bo masz Pan zbyt male doswiadczenie albo inaczej zbyt malo masz Pan informacji od posiadaczy takich m54, jak bedziesz Pan codziennie notowal pobory z przynajmniej 2-3 silnikow m54 to dojdziesz Pan do wniosku ze twoja kolorowa klawiatura przy kolowej prasie to pikus...ps jak przejdziesz Pan kurs zakladania opon i wywazania to bedziemy tez pisac o oponach :) taki zart zebys sie w koncu odczepil i nie pytal o jakies szczegoly :)

zdrowe m54 pali 1L na 10000km przy normalnym uzytkowaniu 0w40 oleju fuchsa 0w40 lub edge castrola mozna sobie wyobrazic jaka to jazda

artb napisał(a):
Witam wszystkich,ma pytanie do ciebie pawelos666 jako chyba do najbardziej kompetentnej osoby,silnikm54 330i zagazowane
kupiłem go kilka miesięcy temu,zrobiłem około 3tyś.na motulu 8100 x-cess 5w40.Bardzo szybko zrobił się czarny,nie wiem na czym jezdżił wcześniej.Jakie zabiegi mu zastosować by doprowadzić go do porządku i jaki olej docelowy.Z góry dziękuję za radę
PS.do tej pory miałem 320d i nie miałem problemów z czystością i ubytkami.


a bo moze ktos cos wczesniej plukal, wtedy robi sie szybko czarny. do Twojego m54 polece olej lepkosc 0w40 lub 5w40. przejdz na motula 0w40 skoro juz wybrales ta marke, bedzie dobrze. pojezdzij tak troche i wyplucz LM 2662. zanim wlejesz taką plukanke miej 100% pewnosc do czego wlewasz. najlepiej zrobic wczesniej kilka wymian na x-max 0w40

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 22:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
pawelos666 napisał(a):
panie Zimny nie filozuj juz Pan... nie ma sensu z Panem dyskutowac i sie przekomarzac, bo masz Pan zbyt male doswiadczenie albo inaczej zbyt malo masz Pan informacji od posiadaczy takich m54
Informacje zawarte w twoich wypowiedziach jak i w awatarze zmieniają się jak w kalejdoskopie,ciekawe dlaczego zmieniłeś go po raz kolejny-czyżby prawda bolała? :hyhy: Twoja praktyka to nie praktyka tylko teoria i tak bliska zeru
pawelos666 napisał(a):
jak bedziesz Pan codziennie notowal pobory z przynajmniej 2-3 silnikow m54 to dojdziesz Pan do wniosku ze twoja kolorowa klawiatura przy kolowej prasie to pikus.
nie ma to jak odpowiedz internetowego teoretyka i pytacza nic nie wnosi a jednak jest :)
pawelos666 napisał(a):
jak przejdziesz Pan kurs zakladania opon i wywazania to bedziemy tez pisac o oponach taki zart zebys sie w koncu odczepil i nie pytal o jakies szczegoly
montażem opon zajmowałem się w bardzo młodym wieku żeby coś zarobić a nie chciałem brać od rodziców kasy,zamiast siedzieć przed kompem i pisać wypociny wolałem zrobić coś pożytecznego dla ludzi i siebie-spróbuj :)
pawelos666 napisał(a):
zdrowe m54 pali 1L na 10000km przy normalnym uzytkowaniu 0w40 oleju fuchsa 0w40 lub edge castrola mozna sobie wyobrazic jaka to jazda
od fuchsa bierzesz jakąś prowizje bo wszędzie go zachwalasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 18 kwietnia 2016, 19:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Zimny zajmuje sie na codzien autami. Napisalem ze m54 w dobrym stanie po poprawce uszczelniaczy (dla Twojej wiadomosci silniczki z malymi cewkami - fajkocewkami, 10.2002) spalają 1L oleju o lepkosci 0w40 i podalem nawet nazwe przykladowo castrol edge lub fuchs supersyn 0w40, styl jazdy normalny. Jezeli w to nie wierzysz to trudno... Radzilbym Ci przestac ponizac innych na forum. Po co poruszasz dziwne dyskusje?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 18 kwietnia 2016, 20:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Zimny napisał(a):
od fuchsa bierzesz jakąś prowizje bo wszędzie go zachwalasz?

zachwalam wszystko co dobre wspolnie z ludzmi ktorzy tez zajmuja sie autami i z ktorymi sie zgadzam...jezeli mialbym byc jakims przedstawicielem marki oleju to kierowalbym sie tym co masowo lane jest w serwisach plus do tego valvoline i motul i to niebylby fuchs czy liqui moly choc oleje i dodatki maja super i sa uzywane w serwisach czy polecane w profesjonalnych sklepach jako oleje do przekladni.

czemu osobiscie zalewam czasem fuchsa? bo fuchs i wolf stosowane sa juz bardzo dlugo w de w serwisach vw/ mercedes i innych marek

ze zwyklych olejow teraz masowo kupuja motula 5w40 i valvoline a z tanszych totala 5w40 energy i elfa 900 NF

duzo osob zalewa motula 0w40, bo powoli przekonuja sie ze sa to lepsze oleje (ogolnie że w tej lepkosci, takich informacji udzielaja im handlowcy+szkolenia)

totala i elfa stoi duzo na polkach bo ludzie maja francuskie auta diesle glownie na boschu i te oleje sa produkowane tam tanszym kosztem zreszta jak ogolnie cala chemia we francji zawsze bylo taniej

poza tematem ale pytasz wiec odpowiadam

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 18 kwietnia 2016, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Zimny napisał(a):
Twoja praktyka to nie praktyka tylko teoria i tak bliska zeru
w takim razie twoja praca praktyka i zdobyte doswiadczenie tez są dla mnie tylko teoria bliską 0^n, jezeli sie wypowiadasz na taki temat, to wiedz i miej swiadomosc, ze kazdy moze to samo napisac...
to jak bedziesz sie zajmowal autami gdzies w serwisach napisz wiadomosc na pw, bo na te chwile to mozesz byc "zjedzony" tu na forum i dalsza wymiana zdan jest dla mnie strata czasu, zreszta jak kazda wymiana zdan z toba. radze wyluzowac

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 01:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: M54B30
pawelos666 napisał(a):

a bo moze ktos cos wczesniej plukal, wtedy robi sie szybko czarny. do Twojego m54 polece olej lepkosc 0w40 lub 5w40. przejdz na motula 0w40 skoro juz wybrales ta marke, bedzie dobrze. pojezdzij tak troche i wyplucz LM 2662. zanim wlejesz taką plukanke miej 100% pewnosc do czego wlewasz. najlepiej zrobic wczesniej kilka wymian na x-max 0w40


auto przyjechało ze Szwajcarii,więc wątpię że ktoś go tam płukał.Ja zrobiłem 5 000 km(ostatnio Łańcut-Koszalin-Łańcut)i po autostradzie ubytku nie zauważyłem,a w aucie serwis do wymiany jest jeszcze 20 000 km,więc wiadomo jak był często wymieniany olej.
Nie wiem co masz na myśli pisząc (miej 100% pewności do czego wlewasz)wlać płukankę na tym oleju czy po kilku wymianach x-max 0w40.
Dzisiaj jadę znów do Koszalina i wracam w sobotę,jeśli znalazł byś chwilę czasu zobaczyć pacjenta to z Wiskitek nie mam daleko do Warszawy,chętnie odbiję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 06:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zmien na x-max 0w40 tez motula, pojezdzij i dopiero jak olej nie bedzie juz nadmiernie czernial, to wypluczesz sobie silnik plukanka lm 2662. sam bedziesz widzial po kolorze oleju z bagnetu. plukanki nie wolno nigdy dodac do olejow niewiadomego pochodzenia lub z dodatkami czy motodoktorami oraz do strasznie zasyfialych silnikow. zmienisz raz czy kilka razy olej i dopiero...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 15:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: M54B30
Dziękuję pawelos666.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 17:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
pawelos666 napisał(a):
Zimny zajmuje sie na codzien autami.
bardziej stawiam na doświadczenie,niż czytanie prospektów reklamowych tak jak ty
pawelos666 napisał(a):
Radzilbym Ci przestac ponizac innych na forum. Po co poruszasz dziwne dyskusje?
błednie rozumiesz podpowiedzi,zajmujesz się autami zawodowo gdy miałeś 13 lat, później nie umiesz podać konkretów -i kto tu się zachowuje? :)
pawelos666 napisał(a):
w takim razie twoja praca praktyka i zdobyte doswiadczenie tez są dla mnie tylko teoria bliską 0^n, jezeli sie wypowiadasz na taki temat, to wiedz i miej swiadomosc, ze kazdy moze to samo napisac...
focha nie strzele jak co niektórzy :)
pawelos666 napisał(a):
to jak bedziesz sie zajmowal autami gdzies w serwisach napisz wiadomosc na pw, bo na te chwile to mozesz byc "zjedzony" tu na forum i dalsza wymiana zdan jest dla mnie strata czasu, zreszta jak kazda wymiana zdan z toba. radze wyluzowac
nie znasz mnie i nic nie wiesz na mój temat ,powtarzasz się i wypisujesz bzdury do tego żenująco próbujesz wywołać jakas burze - to nie o to chodzi tylko żeby na spokojnie wymienić się argumentami.Czekam na odpowiedz kuchara a ty cały czas jakieś teorie spiskowe wymyslasz ;) hajer94 sprawdz ciśnienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 20:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jaki lejesz kolor plynu? jakiej firmy? musisz sprawdzic na swiezym plynie, stary ma rozne zanieczyszczenia

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Nie wiem jaki jest płyn, bo jak go kupiłem to w serwisie gościu go sprawdził że jeszcze jest dobry, a dolewam K2 kuler koncentrat. Na dniach go wymienię i zrobię ten test ciśnienia. Dzięki za pomoc :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 20:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
wymien plyn pojezdzij miesiac i sprawdz na co2

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 13:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46 330i touring
Kod silnika: M54B30
Dzisiaj przejrzałem dokumentację serwisową pierwszego właściciela.
Pierwsza wymiana oleju przy 24009km - do tego czasu brak zakupów dodatkowego oleju, czyli na fabrycznym zalaniu nie wziął znaczących ilości. Zalano 0W40 LL-01
Druga wymiana przy 49333km - brak zakupów dodatkowego oleju. Czyli znowu nie wziął znaczących ilości. Zalano 5W30 LL-04.
Przy 61012km zakupiono 1l 5W30 LL-04. Zaczynają się dolewki.
Trzecia wymiana przy 73550km. Zalano 5W30 LL-04.
Przy 91290km zakupiono 1l 0W40 LL-04 - czemu taki, nie wiem.
Później to już ja.
Na podstawie tych informacji, na mój rozum, M54 nie musi brać oleju, najodpowiedniejsze dla M54 jest 0W40 ll-01, co potwierdza sugestie pawelos666

To taki przykład z życia wzięty dla tych którzy twierdzą, że M54 musi żreć olej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 21:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak zalewano w aso 0w40 ll-01 do m54 :) tak jak miales wlane przy okolo 25 tys km

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 22:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
pawelos666 napisał(a):
gdzie napisalem bzdury? napisalem ile spala m54 na 10000km i jakiego oleju

czy mam ci napisac ile spala na wyspach ile w kraju i ile u ludzi w de? a tu o co ci chodzi tym razem, co?
trzeba napisać raz jeszcze bo posty znikają :hyhy: jak napisał użytkownik 330iT wcale nie musi brać oleju a ty mu zachwalałeś fuchsa,coś z silnikiem komuś drugiemu itp.,przeczytaj na spokojnie ;)
pawelos666 napisał(a):
o co chodzi tym razem?

chlopie po pierwsze nie wypowiadaj sie na temat innych to i na twoj temat nikt nie bedzie sie wypowiadal, zajmuje sie mechanika od dziecka... nie ukladaj sobie swoich historii bo nie znamy sie poza forum bmw jest to zalosne. pisalem ci juz zebys zostawil swoje domysly o innych dla siebie. dyskusja z toba siega dna i nie badz upierdliwy z tym poborem oleju w m54. sa tu ciekawsze tematy.
można powiedzieć że wyjmujesz mi słowa z ust,a o warsztacie który załozyłes w wieku 13 lat to już wszyscy wiemy :rotfl: Racja że są fajne tematy tylko żeby nie pisać w nich bajek :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL