BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 15:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 19 października 2011, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: e90 i e46 320d lift
A więc tak, jest to e90 320d z 2007r. przed liftem. Mam wielki problem ze sterowaniem szyb kierowcy, a mianowicie po prostu nie działa. Wszystkie szyby oprócz kierowcy działają z własnego sterowania jak należy (czyli siadam na miejscu pasażera, wciskam przycisk i szyba działa, próbując opuścić którąkolwiek szybę ze sterowania kierowcy nie ma reakcji). Sprawa jest na tyle problemowa, że już wymieniłem sterowanie główne na inne i nadal to samo! Domykanie i zamykanie z kluczyka działa i z programu testowego w INPIE też wszystkie szyby się opuszczają (czyli silnik i wszystko inne jest sprawne?). W ogóle nie słychać przekaźnika, czyli tak jakby sygnał z przycisku nie dochodził do sterownika? przekaźnika? (no właśnie do czego powinien iść sygnał w tym modelu?). Podświetlenie w sterowaniu jest i co najciekawsze elektryczna regulacja lusterek działa. Reasumują uruchamiając szybę poprzez program testowy w INPIE wszystko działa, jeśli próbuję opuścić czy podnieść którąkolwiek szybę przez główne sterowanie nie ma żadnej reakcji, brak odgłosu z przekaźnika.
Błędów w INPIE na temat sterowania szyb nie znalazłem żadnych (w jakiej zakładce powinienem szukać tego błędu?) jedyne co się wyświetla na desce czasami to taka żółta ikona z drzwiami (ale również w INPIE nigdzie tego błędu nie widzę). Samochód ma dołożone xenony, nie wiem czy może mieć to jakiś związek.

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 23 stycznia 2012, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 320D e90
Witam
Odnawiam temat, ostatnimi czasy wymieniłem panel sterowania szybami od strony kierowcy gdyż wyłamany był jeden z guzików, niestety po przełożeniu, nie otwierają się żadne szyby guziki mrugają . Czy ktoś by mógł coś doradzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 30 sierpnia 2019, 12:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e90
Witam odgrzewam kotleta po kilku latach. Jak poradzic sobie z tym problemem z szybami macie Panowie jakieś rozwiązanie bo zaczyna mnie to irytować :/ :zly:

_________________
Ciężko jest lekko żyć

Praca byle jaka ale stała, powiedział Syzyf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 8 stycznia 2022, 21:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Też mam ten problem, ale każdy jak naprawi to nie sprzeda co było przyczyną po prostu cieszy się ze jego samochód działa reszte ma gdzieś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 11 stycznia 2022, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Krzeszowice
Witam
Uporał się ktoś z problemem i może napisać co jest rozwiązaniem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90]Duży problem, nie działa główne sterowanie szybami!
PostNapisane: 15 stycznia 2022, 19:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
U siebie powypinalem tasiemki od lusterek, wypiolem kostkę w słupku, module gm spyskalem kontaktem i jak narazie działają szyby z panela kierowcy już kilka dni. Po tym sprykaniu i złożeniu wszystkiego odrazu nie działało tylko na następny dzień także nie wiem co jest, było przyczyną ale puki co narazie działają szyby. Być może za jakiś czas znowu przestaną działać. Także sam szukam co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL