BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] DSC/ABS pompa.. Ktory numer jest wazny by przypasowac?
PostNapisane: 27 lipca 2009, 20:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 119
Lokalizacja: Zabrze/Londyn
Moje BMW: E90 335d
Kod silnika: M57N2
Witam.

Prawdopodobnie padl mi sterownik DSC/ABS i tak sie rozgladam za uzywanymi pompami na allegro/ebay itp... nowe chodza bardzo drogo.. ale gdzies kiedys ktos cos powiedzial ze musza sie numery zgrywac bym mogl to wpasowac do mojego auta...

pytanie brzmi, ktore numery?? te z czarnej skrzynki?? jak tak to ktory jest ten co ma sie spasowac
czy moze z samej pompy??

prosze o pomoc... Dziekuje z gory. :)


tak wyglada moja pompa..

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=687820541


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
FIDO, jesteś na 100% pewien że to pompa ABS/DSC? ja też miałem podejrzenie że to pompa ABS/DSC a po dokładnej diagnozie okazało się że to jednak pompa hamulcowa i koszt okazał się dużo niższy,
jeśli padł Ci sam sterownik to na allegro znajdziesz też osoby, które się ogłaszają, że naprawiają sterowniki i koszt to około 300 pln

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 119
Lokalizacja: Zabrze/Londyn
Moje BMW: E90 335d
Kod silnika: M57N2
podol napisał(a):
FIDO, jesteś na 100% pewien że to pompa ABS/DSC? ja też miałem podejrzenie że to pompa ABS/DSC a po dokładnej diagnozie okazało się że to jednak pompa hamulcowa i koszt okazał się dużo niższy,
jeśli padł Ci sam sterownik to na allegro znajdziesz też osoby, które się ogłaszają, że naprawiają sterowniki i koszt to około 300 pln


Wiesz dziwne mam te objawy.. raz wyszlo ze padl sensor ABS kolejny i paro krotnie wyskoczyl kod 5DF5 z niego wyniaka ze problem ze sterownikiem DSC... dziwne jest ze z rana zawsze jest OK nie ma problemu... dopiero po przejechaniu jakiegos dystansu gdy sie silnik zagrzeje i wszystko zlapie temp. zaczynaja sie zapalac diody i przestaje dzialac abs i kontrola trakcji..
Chce w calosci rozeznac temat o co w tym biega bo nie mam ochoty wydac sporej kasy na to.. na pewno bede jechac jeszcze do boscha na kompa by zdiagnozowali co i jak.. ale juz chce wiedziec jak sie za to mam zabrac....

U mni wyglada ze pompa jest razem ze sterownikiemm nie ma zadnych srubek ani nic.. wyglada jak calosc...

Kolejny problem ze nie moge zostac bez auta, na dluzej niz jeden dzien :/ no i ze nie jestem w PL co dalej komplikuje naprawe... musze sam sie za to wziasc i ew. potem szukac pomocy w resecie kompa czy czym podobnym... ale ile sie da musze sam zrobic... :zalamany:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, 07:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
FIDO napisał(a):
na pewno bede jechac jeszcze do boscha na kompa by zdiagnozowali co i jak

tak jak piszesz najpierw jedź na kompa na dokładną diagnozę, popytaj też może ktoś ma taką pompę jak Ty żeby przełożyć na chwilę i sprawdzić czy to na pewno to i wtedy dopiero wymieniać, uważaj też na allegro bo tak w przypadku używki można się naciąć.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, 18:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 119
Lokalizacja: Zabrze/Londyn
Moje BMW: E90 335d
Kod silnika: M57N2
podol napisał(a):
FIDO napisał(a):
na pewno bede jechac jeszcze do boscha na kompa by zdiagnozowali co i jak

tak jak piszesz najpierw jedź na kompa na dokładną diagnozę, popytaj też może ktoś ma taką pompę jak Ty żeby przełożyć na chwilę i sprawdzić czy to na pewno to i wtedy dopiero wymieniać, uważaj też na allegro bo tak w przypadku używki można się naciąć.



No umowiony jestem na sobote na test w serwisie boscha.. mam nadzieje ze dobrze sprawdza.... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, 18:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
FIDO napisał(a):
No umowiony jestem na sobote na test w serwisie boscha.. mam nadzieje ze dobrze sprawdza....

FIDO, jak będziesz na kompie i zdiagnozują Ci że to sterownik to na pewno powiedzą Ci też co dokładnie kupić i jaki numer ma potrzebna część

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DSC/ABS pompa.. Ktory numer jest wazny by przypasowac?
PostNapisane: 16 marca 2020, 20:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60 525 177KM
Kod silnika: N57
No i standardowo zapewne gość coś naprawił ale już nie raczy poinformować co i jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DSC/ABS pompa.. Ktory numer jest wazny by przypasowac?
PostNapisane: 16 marca 2020, 21:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 119
Lokalizacja: Zabrze/Londyn
Moje BMW: E90 335d
Kod silnika: M57N2
Witajcie, długo minęło od tego posta, problemem był sterownik ABS można to dać do naprawy, sporo osób to robi tylko troche poszukać w swojej okolicy najlepiej lub szukać sterownika używanego o tych danych numerach.. jeszcze kiedyś u kolegi był problem z stylami wtykow do sterownika Ale duże ilości preparatów czyszczących oraz wielokrotne włożenie i wyciągnięcie oczyścilo styki i wszystko działa do dziś..

_________________
Zauwazyliscie Ze Kazdy Jadacy Wolniej Od Nas To Palant , a Szybciej Szaleniec...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL