BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 01:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 24 września 2007, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Krakow
Witam mam problem z moim bmw e46 podczas jazdy na kazdym biegu w granicach 2-3tys obr na tyle samochodu czuje dziwne wibracje, ponizej tych obr. niema tych wibracji! i powyzej 3 tys tez ustaja. prosze o pomoc gdzie tego szukac ? wydaje mi sie ze moze to byc zwiazane z walem. czy spotkal sie ktos z czyms takim?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2007, 18:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 158
Lokalizacja: okolice Krakowa
looknij na poduszki silnika badz skrzyni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2007, 18:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 158
Lokalizacja: okolice Krakowa
popatrzyles?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2007, 19:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
mam to samo.stwierdzone przez mechanika ze przyczyna jest lozysko atakujace walu.u mnie jeszcze owe lozysko przy odpuszczeniu nogi z gazu halasuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 27 września 2007, 08:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
pawelw23 napisał(a):
Witam mam problem z moim bmw e46 podczas jazdy na kazdym biegu w granicach 2-3tys obr na tyle samochodu czuje dziwne wibracje, ponizej tych obr. niema tych wibracji! i powyzej 3 tys tez ustaja. prosze o pomoc gdzie tego szukac ? wydaje mi sie ze moze to byc zwiazane z walem. czy spotkal sie ktos z czyms takim?????



może podpora wału.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 09:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
a na mój gust to łącznik elastyczny wału ten co łączy wał ze skrzynią :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 17:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
u mnie jeszcze wystepuje dziwne zjawisko.podejrzewam ze to moga byc poduszki silnika ale reki sobie nie dam uciac.wyglada to tak ze zaparkowanym samochodem na luzie podczas gdy w ok. wlasnie 2000 - 3000 obroty zaczynaja spadac mozna wyczuc wibracje rowniez na kierownicy.samochod stojacy w miejscu nie kreci walem wiec wykluczam lozysko dyfra lub nawet ten lacznik ze skrzynia.pytanie czy ktos cos moze zasugerowac ? z gory dzieki.pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2007, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: KamieĂą Pom
u mnie jak pompa wody siadala to mialem wibracje w pewnym zakresie obrotow i jak o malo sie nie rozleciala to zobaczylem ze to jest przyczyna wibracji (dodam ze jezdzilem tak z pol dnia jak u ciebie trwa to dluzej to pewnie odpada)

_________________
Tylko V8 jest slusznym wyjsciem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2007, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
U mnie był podobny problem. Drżało całe auto. Wyjąłem skrzynie biegów i okazało się że to docisk sprzęgła. W docisku są 3 blaszki które trzymaja tą część która dociska tarcze, jedna pękła cały środek przesunął się w jedną stronę. drgania było czuć na pedale sprzęgła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 13 października 2007, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: ToruĂą
pawelw23 napisał(a):
Witam mam problem z moim bmw e46 podczas jazdy na kazdym biegu w granicach 2-3tys obr na tyle samochodu czuje dziwne wibracje, ponizej tych obr. niema tych wibracji! i powyzej 3 tys tez ustaja. prosze o pomoc gdzie tego szukac ? wydaje mi sie ze moze to byc zwiazane z walem. czy spotkal sie ktos z czyms takim?????


Witam Cie,
ja wyczuwam cos takiego przy około 60 km / h - czuc takie tupanie jakgdyby , a pozniej od 80 - 105 km/h cos cyklicznie huczy. Zmienilem podpore walu - fakt byla rozerwana, zmienilem opony, zmienilem piasty kół przednich bo chyba huczały, a teraz to. Chyba wyjme teraz wał i dam do sprawdzenia. Szczerze wkurza mnie to niesamowicie.

Masz cos takiego podobnego ?


Ostatnio edytowano 13 października 2007, 18:59 przez Rafał Kamiński, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: dRGANIA SAMOCHODU
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 18:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Polska
Witam. Czy zauważyłeś spadek mocy w twoim samochodzi ??
Jeżeli masz spadek mocy jest on niewielki ale jest wyczuwalny to jest jedna możliwa przyczyna którą znam. Układ wydechowy delikatnie puka ?? tzn wydaje dźwięki typu uderzeń basowych. Mam to samo diagnoza po sprawdzeniu poduszek jest następująca:
- Nie mogą to być poduszki bo auto by się aż tak nie trzęsło na ciepłym silniku.
- Największe drgania w BMW są przy obrotach 1700 - 2000.

WYMIEŃ ŚWIECE BO PO PROSTU JEDEN GAR NIE PALI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: TOMASZOW LUB.
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
witam i ja przylacze sie do tematu.mam podobnie tylko ze jak odpale zimne auto to jest ok ale po 1 min. zaczyna drzec cala buda az do uzyskania normalnej temperatury.co to moze byc .dzieki za sugestie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: SkarÂżysko-Kamienna
pawelw23 napisał(a):
Witam mam problem z moim bmw e46 podczas jazdy na kazdym biegu w granicach 2-3tys obr na tyle samochodu czuje dziwne wibracje, ponizej tych obr. niema tych wibracji! i powyzej 3 tys tez ustaja. prosze o pomoc gdzie tego szukac ? wydaje mi sie ze moze to byc zwiazane z walem. czy spotkal sie ktos z czyms takim?????


Mi sie dzieje identycznie ale na 4 i 5 biegu własnie między 2000 a 3000 obr. ale tylko jak przyśpieszam ostro. Myśle że to łożysko na wale bo ten gumowy łącznik wymieniałem ( to się chyba sprzęgło cardana nazywa )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 13:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Polska
Jest jeszcze jedna przyczyna. Czasem przepustnicę trzeba wyczyścić i po prostu przepustnica nie otwiera się tak jak należy. Daje to zbyt mały stosunek powietza do paliwa powoduje to złe spalanie i dla tego silnik się trzęsie. Silnik trzęsie się cały czas ale bardzo odczówalne jest to wtedy gdy musi przenieś dużą moc na skrzynie czyli 4,5 bieg i obroty 2000 3000


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 16:12 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
ale zescie namieszali....benzyna i disel a to do drgania ma nijak :D

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 13:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: LĂŞbork
Mam automatyczną skrzynię biegów w 320d turing. Drgania pojawiają się w momentach kiedy auto przejdzie na wyższy bieg i pozostaje bez obciążenia, czyli jedzie bez dodawania gazu. Odgłos jest tubalny i rozchodzi się po całej kabinie. Jest to zwyczajna przypadłość E46 automat, im bardziej agresywny kierowca tym mniej drgań, wystarczy podczas jazdy dodać gazu i problem ustępuje, jednak BMW wiedząc o tym problemie umieściło element zwany tłumikem drgań na ostatnim tłumiku. Jest to element który ma za zadanie dbać o komfort jazdy i zminimalizować nieprzyjemny hałas. Jest to metalowy pierścień z wkładem gumowym, który się wybija po jakimś czasie. Jak każda część zużywa się i podlega wymianie, ja nabyłem tłumik drgań w solonie BMW za około 260 zł. Po wymianie drgania są żadziej słyszalne, ale nie ustępują całkowicie , wiedza na ten temat dała mi to że dodaję gazu w chwilach kiedy hałas występował najczęściej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 13:53 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
tlumik drgan to jest inny odglos i mozna go kupic za ok.45zl. z automatem tez nie masz racji/tez mam automat/ u mnie silnik drgal wrecz skakal dopuki nie wymienilem poduszek pod silnikiem /prawa poduszka jest inna do automatu chodz z wierzchu mozna poznac tylko po symbolu i musi byc orginal bo inne firmy nie robia/ teraz jest cichutko jak w bajce tak ze musze patrzec na przyzady czy silnik chodzi :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 25 kwietnia 2014, 10:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 5
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57N
witam i jak ktos znalazł problem?
mam e46 330d 204KM grudzien 2004r automat
objaw; jazda pod gore na 5biegu obroty powyzej 2tys obr czuc drgania i faluja obroty,predkośc ok 110/120km/h
wystarczy dodac gazu lub zwolnic aby objawy ustały. (objaw nie ujawnia sie na innych biegach i predkosciach)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 25 kwietnia 2014, 11:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
magluje u siebie drgania w manualu i tez nikt nie pomogl.

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dzwine wibracje podczas jazdy miedzy 2 a 3tys obr
PostNapisane: 4 listopada 2021, 21:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: n47
Witam Panowie,

chciałbym odświeżyć wątek, być może któryś z Panów podpowie co może być nie tak bo ja już nie mam siły

Samochód: E46 318d 116 KM
Objaw: tłuczenie/stukanie (wału najprawdopobniej) na 2 i 3 biegu w zakresie (2500/3000), najczęściej pod obciążeniem/jak się doda gazu na maksa.

Wszystko byłoby pięknie bo przeczytałem cały wątek ale tak:

-gumowy łącznik wymieniony (w dobrą stronę założony)
-podpory wału wymieniona
-poduszki pod skrzynią i silnikiem wymienione
-zmieniona skrzynia biegów (niezwiązane z objawami - rozleciała się od długiego jeżdżenia z zepsutą dwumasą)
-wymienione sprzęgło z dwumasą
-zmieniony dyfer (to podpowiedział starej daty BMK'arz), że dyfer szumi, coś jest z nim nie tak i przenosi obciążenia na wał
-wał był prawdopodobnie wyważany (tego do końca nie wiem) ale wibruje/hałasuje/ tylko w podanym zakresie obrotów
-koła 18 na lato zmienione na zimowe 17. Bez zmian na podane dolegliwości

Już byłem u 3 mechaników i każdy rozkłada ręce :/

Czy podpowiecie coś Panowie w którą stronę iść ? W jeżdżeniu to nie przeszkadza ale strasznie mnie denerwuje. Do tego nie przyjmuje argumentu: jeździć obserwować :dobani:

Za trafną diagnozę stawiam dobrą flaszkę

Mam nadzieje, że ktoś przeczyta chociaż i coś podpowie

Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL