BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] wyciek z automatycznej skrzyni 5HP-19
PostNapisane: 30 marca 2017, 18:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Witam, mam duzy problem ze skrzynia automatyczna 5HP-19 spowodowany wyciekiem oleju. po odpaleniu silnika i zmiany na D, zdejmuje noge z hamulca i auto sie toczy elegancko do przodu, zatrzymuje sie, zmieniam na R puszczam hamulec, auto stoi... dodam gazu to silnik zaczyna wyc... dopiero przy 4-5 k obrotow zaczyna ruszac. Oleju traci naprawde sporo (przestawilem auto i zostawilem ciagly slad oleju za soba a jak wysiadlem slyszalem ze intensywnie spod spodu) wiec oddalem do angielskiego mechanika powiedzial ze za renowacje skrzyni chca 2tysiace funtow albo mam druga opcje: musze znalesc nowa skrzynie i tutaj pytanie czy naprawa tego naprawde moze tyle kosztowac? dodam ze ten anglik dzwonil do innej firmy bo jego warsztat sie tym nie zajmuje a tamci nawet nie widzieli mojego auta i w jakim stanie jest ta skrzynia. drugie pytanie: jezeli bym kupil uzywana skrzynie 5HP-19 wyciagnieta np z 3litrowej wersji e46 to co jeszcze bede musial kupic, co musialo by byc jeszcze zrobione zeby to dobrze dzialalo bez spadkow mocy, niechcianych przyspieszen itp?jakies ustawienia komputera?, konwerter ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wyciek z automatycznej skrzyni 5HP-19
PostNapisane: 31 marca 2017, 21:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
witam
Są na pewno więksi eksperci od skrzyń, ale chyba nie mają czasu.
Sprawdź kolego skąd jest wyciek, bo wcale nie musi być ze skrzyni. Objawy masz takie jak przy małej ilości oleju, więc skrzynia może być ok.. Jeśli wyciek jednak ze skrzyni to wymień skrzynię na używaną razem z konwerterem. Wymień w niej dynamicznie olej i jeśli była sprawna to powinna działać. Nic więcej nie wymieniasz. Jeśli się mylę - koledzy poprawcie mnie i pomóżcie koledze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wyciek z automatycznej skrzyni 5HP-19
PostNapisane: 1 kwietnia 2017, 07:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
2k za naprawę, miło :P
jak leje się z misy to trzeba zrobić standardową wymianę oleju, filtr i nowa uszczelka i będzie po problemie. Jak skrzynia jest pęknięta i leje z obudowy to wymiana

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wyciek z automatycznej skrzyni 5HP-19
PostNapisane: 1 kwietnia 2017, 14:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Dokładnie jak kolega wyżej, jak leje sie gdzieś z uszczelnienia to wystarczy nowa uszczelka plus wymiana oleju oraz filrta i śmigać dalej :cwaniak:

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL