BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z ładowaniem
PostNapisane: 8 kwietnia 2018, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E46, 316ti
Kod silnika: N42B18
Witam. Jestem posiadaczem BMW E46 316ti w wersji compact z silnikiem 1.8 N42 z 2003 roku. Wczoraj podczas jazdy włączyła się czerwona kontrolka akumulatora. Zatrzymałem sie na poboczu, zgasiłem samochod i ponownie go uruchomiłem i kontrolka zniknęła. Po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka się ponownie zapaliła. W chwili obecnej zdarza się sytuacja, że samochód jest zdolny przejechać bez zapalonej kontrolki 30 km, po czym się ona zapala, czasem samochód przez 30 km jedzie z zapaloną kontrolką. Zdarzają się sytuację, że kontrolka się zapala w czasie jazdy na 3 -5 sekund i gaśnie, czasem wystarczy zgasić silnik i ponownie go uruchomić by lampka po ponownym uruchomieniu zgasła. Nie posiadam multimetra, więc postanowiłem sprawdzić napięcie w czasie jazdy za pomocą programu BMW INPA. Gdy kontrolka się nie świeci w czasie jazdy to napięcie wskazywanie w wartościach rzeczywistych wynosi 13,9 - 14V. W pewnym momencie ono spada do 12V i zapala się czerwona lampka akumulatora. Byłem zmuszony przejechać 30 km z zapaloną lampkę, z napięcia 12 V w momencie zapalenia lampki do momentu podjechania pod dom spadło ono do wartości 11,2V (jechałem tylko na światłach dziennych, bez radia, dmuchawy i innych dodatków). W pamięci błędów odczytałem błąd 27DA. Z tego co zauważyłem to lampkę da się zgasić na chwilę przez kręcenie kierownicą podczas postoju na odpalonym silniku i wtedy napięcie wraca w okolice 14V. Co to może być? Liczę na konkretnę sugestię. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z ładowaniem
PostNapisane: 8 kwietnia 2018, 14:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Wygląda jakby padł altek, ale kiera krecisz i gaśnie kontrolka może pod kiera cos nie łączy brak wzbudzenia dla altka, sprawdź wiązka kabli pod kiera od stacyjki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z ładowaniem
PostNapisane: 8 kwietnia 2018, 19:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
No i pięknie, na czytałem się o braku ładowania i się żal zrobiło mojemu altkowi i się regulator wysral, pech to pech


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z ładowaniem
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 08:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E46, 316ti
Kod silnika: N42B18
Właśnie jestem w trakcie wyciągania alternatora. Po odłączeniu 3 pinowej kostki zostały dwa kable które mają złączke jak na poniższym obrazku. Odrazu mówie cała metalowa część jest jednym elementem zespolonym z alternatorem. Jak odpiąć te kable od alternatora bez szkód? Robił już to ktoś w silniku N42?

https://zapodaj.net/f3a7ec617c616.jpg.html
https://zapodaj.net/3ffb9c5704a27.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL