BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 03:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 2 czerwca 2018, 20:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E81
Witam

Odkąd posiadam auto mam z nim dwa problemy.
1. Szarpanie chwilę po zapaleniu auta, jak już zejdzie z ssania trzęsie wtedy silnikiem i jak ruszam to wyczuwalny jest początkowo brak mocy. W zimę dodatkowo przez pierwsze dwa kilometry jak silnik jest zimny to wydobywa się takie terkotanie jakby zawory i po zagrzaniu znika, latem tego tykania nie ma.
2. szarpanie autem czasami podczas ruszania (podskakiwanie auta), jak dam więcej gazu wtedy rusza z pierwszego biegu dobrze. Nie będzie to raczej sprzęgło bo dzieje się to czasami nie zawsze i nie ślizga na innych biegach.

Jeździłem po kilku mechanikach tylko jednemu mechanikowi udało się zdiagnozować, że w komputerze jak auto rano trzęsie wyszedł błąd EGR.

Teraz pytanie następujące czy te objawy to będzie na 100 % uszkodzony zawór EGR, bo zamierzam jechać do mechanika go wymienić tylko w silniku N43 jest on umiejscowiony z tyłu silnika i koszt robocizny przewyższa koszt części dlatego wolę się upewnić. Koszt wymiany to około 1600 zł z robocizną.
Dodam, że byłem na zabiegu czyszczenia egr (wodorowanie) niestety dużo to nie pomogło.

Auto to :
BMW E81
116i 122KM
Silnik N43
Benzyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 12:37 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Najczęstsze problemy z jakimi spotkałem się w tych silnikach to układ zapłonowy(cewki i świece, do montażu świec potrzebny jest odpowiedni klucz) oraz układ wtryskowy(wtryskiwacze przede wszystkim).
Później jeszcze rozrząd jak w N42 i N46.


Wrzuć screen z błędem jaki pojawił się. Problem może dotyczyć zupełnie czegoś innego

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E81
Niestety nie mam jak dodać błędów bo sam auta nie diagnozuję tylko mechanik.
Z tego co mówili to wtryski są ok a świece sam wymieniałem.
Auto zawsze zapala od razu, nigdy nawet w zimę nie ma problemu z zapalaniem.
Myślisz, że takie objawy jak napisałem będą miały coś wspólnego z zaworem EGR jeśli ten jest zacięty / nie działa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:42 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeśli jest zacięty to może wystarczy go dobrze umyć i "obudzi" się.
Podstawa to porządna diagnostyka.
Przy uszkodzonych wtryskach silnik potrafi zapalać prawidłowo, ale korekty potrafią się bardzo mocno rozjeżdzać co skutkuje nierówną pracą

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E81
Problem w tym, że tu koszt robocizny jest większy jak koszt części, bo ten EGR jest tak umiejscowiony, że trzeba będzie prawdopodobnie silnik opuszczać.
Więc przy takich pracach lepiej jest już go wymienić jak czyścić z nadzieją, że będzie dobrze. :P
Co do tych wtrysków to niby sami fachowcy oglądali to pod komputerem i mówili, że jest dobrze i to nie będzie to. :znudzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 4 czerwca 2018, 07:10 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Skąd jesteś?
Jeśli pojawiają się błędy to warto od nich zacząć. Problem w tym, że nie znamy ani dokładnego błędu ani ramki zamrożonej z informacją co dokładnie nie pasuje sterownikowi silnika

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E81] Uszkodzony EGR
PostNapisane: 4 czerwca 2018, 17:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E81
Jestem z Siemianowic Śląskich.
Dodam, że zimą zanim auto się nagrzało np na postoju to strasznie dymił na biało, co też mechanik wskazał, że to kolejny objaw EGR.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL