BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 01:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 10:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Witam serdecznie wszystkich, mój pierwszy post na forum i niestety od razu z grubej rury.
Pacjent to E90 2008 rok, silnik 2.0D N47 177KM seria.
Problem taki, że od czasu do czasu auto traci moc, ledwo się wkręca, ciężko się rozpędzić do 50-60km/h, pod górkę to praktycznie nie da się wyjechać.
Na komputerze wyskakują błędy:
4507 Kontrola powrotu gazów spalinowych, odchyłka kontrolna
3FF0 Miernik masy powietrza (ten błąd dopiero wyskakuje za którymś razem kasowania błędów z EGR)
4C9F Zawór powrotny spalin, wiarygodność.

Auto jeździ, przejadę 50km i już brak mocy. Czasem dzieje się tak po krótszym dystansie, czasem po krótszym. Następnego dnia zazwyczaj jest okej (ale pierw kasuję rano błędy).
Odpalanie i gaszenie auta nic nie daje, kasowanie błędów również.

Dodam, że pierw czyściłem EGR - był czysty, delikatny nalot.. później problem się znów powtarzał to kupiłem nowy zawór EGR Pierburg - taki sam jaki był oryginalnie zamontowany.
No i zrobiłem jakieś 80km autostradą (wypalałem dpfa), później spowrotem tyle samo i blisko domu nagle znów brak mocy.. odpalam Btool i patrzę błędy: znów te same błędy z egra, które są wypisane wyżej. Wychodzi na to, że egr za ponad 400zł wymieniłem bezsensownie.
Ciężko to zdiagnozować, bo to się robi zazwyczaj od czasu do czasu.. i później jest ok. A wymieniać wszystko po kolei to zaraz pół silnika wymienie.. Mechanicy nie mają czasu, terminy 3 tyg do przodu. Jedynie to jeszcze chyba ten cały konwerter ciśnienia (nr części 7.02063.01)? Ale to znów koszt ponad 200zł a nie wiadomo czy pomoże.
Dziś jeden mechanik był łaskaw podpiąć auto pod komputer (Bosch) i jedyne co zrobił to "reset adaptacji zaworu recyrkulacji spalin", ale czy to pomoże to nie wiem. Auto dziś rano odpaliło normalnie i jeździło normalnie..
Jutro jadę w trasę 400km i nie wiem czy auta nie zostawić w domu. Bo w trasie mi to wyskoczy i będę kwiczał.

@edit
Przepływka była odpinana i bez zmian, egr odpialem, wyjąłem wężyk podcisnienia, zaslepilem śrubka i auto jeździło. Tylko że to nie rozwiązanie.. Egr wymieniłem i znów auto straciło moc po niecałych 200km, następnego dnia znow jeździło.. Konwerter ciśnienia do wymiany?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 13:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Po wymianie zaworu należy skasować jego adaptacje, problem wrócił po tym zabiegu? Podepnij auto pod inpa i wklej screen'y, sprawdź wtyczkę przepływomierza, miałem kilka przypadków w tym silniku, że z nią był problem.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 13:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Nie mam inpy niestety. Zawór wymieniony, a adaptacja usunięta dziś. Rano było ok, teraz też ok, ale wczoraj dopiero po 200km wyskoczył problem. Mechanik na kompie dał "reset adaptacji zaworu recyrkulacji spalin". Na więcej grzebania nie miał czasu.
A jutro jadę 400km w trasę i auto musi być pewniak.. więc E90 zostaje w garażu raczej niestety.
Rano było okej (zanim odpaliłem auto to skasowałem błędy), no i prosto do mechanika, później z 10km i jest ok. Może ta adaptacja pomoże, się okaże.. Profilaktycznie chcę wymienić jeszcze węże podciśnieniowe, ja mam w garażu kupiony 3,2mm a na realoem widzę że tam są 3,5x2 więc muszę kupić inne, mimo że ten mój pasuje idealnie na króćce.


Tutaj logi po wymianie EGR:
https://log.malonetuning.com/chart/2433 ... KJQsKlAAAA

Jeśli chodzi o przepływomierz to był odpinany i bez zmian. A podczas jazdy nie mam objawów falowania ekonomizera itd.
To wygląda tak jakby co jakiś czas coś się zawiesiło. Bo kasowanie blędów nie pomaga, od razu na nowo wyskakują, mogę silnik na nowo odpalać i bez zmian, a następnego dnia jest ok.
Tutaj 2 filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=YTk9gUK ... qotnbaz9Kg gaz w podłodze
https://www.youtube.com/watch?v=K0sMCoU ... qotnbaz9Kg a tu z odpięta przepływką

Robione to było na starym EGR.


Ostatnio edytowano 4 grudnia 2018, 13:52 przez Drejku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 13:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Może być i 3 mm, ja taki używam.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 13:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
No te krótkie które dam radę to postaram się wymienić. Myślisz, że adaptacja EGR może pomóc? Spróbuję tu pojeździć wokól komina, dobrze że wczoraj po zrobionych 200km stało się to 100 metrów od domu. I to podjechałem, zatrzymałem się i bez gaszenia auta za chwilę brak mocy przy ruszaniu z miejsca. Zastanawiałem się nad tym konwerterem ciśnienia z którego wychodzi wąż do EGR, ale i tak do jutra już go nie ściągnę z hurtowni, a już EGR raczej niepotrzebnie został wymieniony, bo objaw ten sam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 14:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Bez wklejenia błędów odczytanych w inpa trudno Ci pomóc, tam jest sporo informacji, które wiele mówią.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Póki co auto śmiga, zobaczymy za jakiś czas, może ta adaptacja pomoże.
Mam dostęp do laptopa, kabel obd-usb też mam, inpy brak. Można ją skądś pobrać i czy na Win10 będzie chodzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 16:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Z chomika możesz pobrać, będzie działać.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 16:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Z tego co widzę to trochę roboty z tym jest.. po wyjeździe najwyżej to zrobię, może akurat po tej adaptacji już nic się dziać nie będzie.
Po wymianie wężyków żadnej adaptacji egr nie trzeba robić kolejnej?
Na razie auto będzie stało w garażu a w trasę biorę inne niestety :) a szkoda, bo niedawno kupiłem i aż się chce nim jechać :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 16:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nic nie trzeba robić po tym.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 4 grudnia 2018, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
No Wymieniłem wężyki od trójnik do konwertera i od konwertera do EGR. No i znów auto straciło moc. Wypialem przeplywke - bez zmian, wypialem i zaslepilem wężyk podcisnienia z egr i moc wróciła.. Wysiadam :mur: :mur: :mur:
Zamiast kupując egr za 400 mogłem go zaslepic i wyłączyć programowo za 300. Tym bardziej że wychodzi na to że tamten egr tez był sprawny.

Tak wygląda log:
https://log.malonetuning.com/chart/2433 ... KfY8OLAAAA

Gaz w podłodze.

Widać dokładnie, że z doładowaniem kiepsko. Zainstalowałem Inpe, po powrocie z wyjazdu sprobuje jeszcze coś podiagnozowac. Tylko dziwne, bo po odpieciu podcisnienia EGR auto jezdzi normalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Okresowy brak mocy. N47 177KM, jutro wyjazd, pilne.
PostNapisane: 7 maja 2022, 16:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e90
Kod silnika: N47D20C
Witam, chciałbym odświeżyć temat u mnie są podobne objawy, czy dałeś sobie z tym rade? Naprawiłeś usterkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL