BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 16:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 3 lipca 2019, 21:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Szarpać będzie na zimnym jak każda M do póki się nie dogrzeje i nie wyłączy pompa powietrza wtórnego zazwyczaj ok 2 minuty mocno potem około 5minut mniej i ustaje chociaż skrzynia dkg to nie automat więc nawet w pelni rozgrzana będzie zmieniała biegi wyczuwalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 4 lipca 2019, 06:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
--==Mały==-- napisał(a):
Szarpać będzie na zimnym jak każda M do póki się nie dogrzeje i nie wyłączy pompa powietrza wtórnego zazwyczaj ok 2 minuty mocno potem około 5minut mniej i ustaje chociaż skrzynia dkg to nie automat więc nawet w pelni rozgrzana będzie zmieniała biegi wyczuwalnie.

To mnie uspokoiłes, bo już się martwiłam ze jeszcze dodatkowo ze skrzynia cos jest nie tak. Wydało mi się to dziwne, bo w moim aucie odbywa się to raczej płynnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 07:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Dobry temat na "Trudne sprawy" albo "Dlaczego ja?".

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 09:51 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czy koleżanka przeżyła ? Czy te trudne chwilę dopiero w dalszej części dnia ?





W ramach pocieszenia powiedz mężowi że nie miał konta na forum bmw-sport a teraz już może z Twojego korzystać :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Kasa na stół za naprawę i będzie zero pretensji :super:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Szczurek1986 napisał(a):
Czy koleżanka przeżyła ? Czy te trudne chwilę dopiero w dalszej części dnia ?

Przeżyłam, ale poważnie zastanawiam się nad rzuceniem z pierwszego lepszego mostu.
Wstępna diagnoza po niespełna dwóch godzinach oględzin jest taka, ze silnik nadaje się na śmietnik. Remont jest niemożliwy.
Dostaliśmy tez WSTĘPNA kalkulacje kosztów, 97tys :zalamany:
Wstępna, ponieważ uprzejmy Pan od razu zaznaczył, ze to tak w najlepszym wypadku jeśli nic nie wyjdzie po drodze.
Mąż chce zabrać auto i sprzedać je w takim stanie jakim jest za bezcen, ale nie mogę patrzeć jak chłop mi prawie płacze, wiec upieram się żeby to jednak naprawić...
kur** mówiliście ze 25tys :rozpacz:
Dlatego Panowie gorący apel do Was, zanim następnym razem zrobicie awanturę żonie za przerysowane auto czy cos w tym stylu, przypomnijcie sobie o mnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ale to ze silnik jest na smietnik bylo wiadomo juz od poczatku...

25 tys wyjdzie jak naprawisz to u jasia mechanika z okolicy , a nie w serwisie. Maly Ci wkleil mega okazje silnik caly za 20 tys plus wymiana to wyjdzie okolo 25 a nawet mniej, tylko gwarancje stracicie... a w serwisie to wiadomo 4x tyle :/
Ps jak za bezcen to bylbym naprawdę wdzieczny gdybym to ja byl tym szczesliwcem ktory bedzie mogl kupic to auto. Mogę zostac wpisany na listę jako pierwszy chetny?


Ostatnio edytowano 5 lipca 2019, 12:04 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
O kruca 97 tys to slabo.Sam widzialem gdzies na allegro aukcje na taki silnik oddajesz stary i za 25tys daja tez stary ale naprawiony.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
alduwiel napisał(a):
Ale to ze silnik jest na smietnik bylo wiadomo juz od poczatku...

25 tys wyjdzie jak naprawisz to u jasia mechanika z okolicy , a nie w serwisie. Maly Ci wkleil mega okazje silnik caly za 20 tys plus wymiana to wyjdzie okolo 25 a nawet mniej, tylko gwarancje stracicie... a w serwisie to wiadomo 4x tyle :/
Ps jak za bezcen to bylbym naprawdę wdzieczny gdybym to ja byl tym szczesliwcem ktory bedzie mogl kupic to auto. Moge zostac wpisany na listę jako pierwszy chetny?

Jeśli będzie się upierał przy sprzedaży to na pewno dam znac, dla jego zdrowi psychicznego lepiej będzie jeśli w takim wypadku pozbędziemy się go jak najszybciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
maron71 napisał(a):
O kruca 97 tys to slabo.Sam widzialem gdzies na allegro aukcje na taki silnik oddajesz stary i za 25tys daja tez stary ale naprawiony.

Tylko ze mój mąż ma jakaś obsesje na punkcie napraw serwisowych, w życiu nie zgodzi się na włożenie do niego używanego silnika, prędzej go sprzeda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 11:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
:/ przykro mi serio ... :41:

A co do naprawy w serwisie to troche ma racji bo jak auto nowe i na gwarancji... ehhh

A na boku to ta szkoda wyniosla by 5% tego co teraz trzeba zapłacić gdybys się zatrzymala gdy auto komunikowalo Ci ze masz sie natychmiast zatrzymać... te kilka minut jazdy dalej zniszczylo silnik doszczętnie...


Ostatnio edytowano 5 lipca 2019, 12:15 przez alduwiel, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
Na allegro sprawdz uzytkownika bmwmotorsserwis albo wymiensilnik_pl tam sa silniki po 20 do 25 tys

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
A z ktorego to rocznika jest te Wasze m4?

Ps a kalkulacja wstępna bo pewnie policzyli samą wymiane silnika, a jeszcze moze wyjsc , ze i turbiny po dupie dostały :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
alduwiel napisał(a):
A z ktorego to rocznika jest te Wasze m4?

Ps a kalkulacja wstępna bo pewnie policzyli samą wymiane silnika, a jeszcze moze wyjsc , ze i turbiny po dupie dostały :/

2019... w marcu je odebrał. Wstępna, znaczy się koszt silnika, nie liczyli robocizny, no i tak jak mówisz od razu zaznaczyli ze jest duża szansa ze na silniku się nie skończy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
:zalamany: tak niestety moze być bo turbiny tez są smarowane olejem a bez niego to i one mogą sie zatrzeć...

Masakra to faktycznie szkoda .... nowe auto to calą gwarancję ch*j strzeli jak się tego nie naprawi w serwisie :(

A jak wyjda dodatkowe rzeczy to moze i 150 tys nie starczyć akoro za sam silnik bez robocizny liczą 97 tys :szok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
alduwiel napisał(a):
:zalamany: tak niestety moze być bo turbiny tez są smarowane olejem a bez niego to i one mogą sie zatrzeć...

Masakra to faktycznie szkoda .... nowe auto to calą gwarancję ch*j strzeli jak się tego nie naprawi w serwisie :(

Na naprawdę poza serwisem nie ma szans, opcje są dwie, albo zrobic to tu i teraz albo sprzedać, ale powiem Ci ze mam takie niesamowite poczucie winy i tak mi tego auta zal ze chyba zrobie wszystko żeby go naprawić. I jedno jest pewne, wyrzekam się praw do kluczyków męża do końca moich dni.
Uwierzysz ze ja jechałam pomimo CZTERECH różnych komunikatów? Przecież to szczyt kretynizmu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
Ciekaw czy jak auto mialo by nalanego ceramizera czy by przezylo.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Na pocieszenie powiem Ci coś. Zdaj sobie teraz sprawę ze wszustko co masz, co Ci jeszcze pozostalo, a jest dla Ciebie cenne zostanie Ci kiedys zabrane...
Przychodzimy na ten swiat goli i goli z niego odejdziemy...
Dlatego tak wazne jest, aby cieszyc się tym co jeszcze nam zostalo bo i to kiedys przyjedzie nam starcic...

Mlodosć , rodzicielstwo, zdrowie, milosć i inne wazne rzeczy przeminą ... a to one są tak naprawdę cenne... tylko nie cenimy ich bo dostalismy je za darmo!

Wniosek z tego plynie taki , ze nic co tak naprawdę sie liczy nie ucieklo. Pieniadze to rzecz nabyta. Szkoda i to bardzo, ale swiat sie na tym nie skonczył ;)


Ostatnio edytowano 5 lipca 2019, 14:33 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Jak dla mnie fejk, pani sobie z nas jaja robi, nawet jednego zdjęcia nie dodała.
Dziękuje dobranoc.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 12:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Pawel! napisał(a):
Jak dla mnie fejk, pani sobie z nas jaja robi, nawet jednego zdjęcia nie dodała.
Dziękuje dobranoc.

Każdy ma prawo do własnego zdania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL