BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 13:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
FAKE

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Zaczęło się, tak myślałam, choc i tak sadzilam ze szybciej znajda się wszechwiedzący :)
alduwiel - jeśli chcesz zostaw prosze na priv kontakt do siebie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 15:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
A ja bym zrobił poza serwisem i wcale ich o tym nie informował tak żeby zachować gwarancję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 15:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
--==Mały==-- napisał(a):
A ja bym zrobił poza serwisem i wcale ich o tym nie informował tak żeby zachować gwarancję.

Myślisz ze przy pierwszej lepszej naprawie nie zauważa ze silnik był wymieniany?


Ostatnio edytowano 5 lipca 2019, 16:07 przez Monia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 16:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 52
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
Jak bylas w swrwisie BMW to moze koles gdzies zapisal w kompie ze silnik zatarty.Ty go wymienisz przyjedziesz potem na gwarancji.A oni ze maja odnotacje o uszkodzonym silniku.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 16:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Myśle że mało prawdopodobne by serwisant wnikał czy silnik był zmieniony oczywiście w przypadku awarii zakupionego prywatnie silnika możliwe że numery były by sprawdzone ale też to nic pewnego i zawsze można udawać niemca i powiedzieć że do auta ma dostęp 10 osób i nie wiadomo kto to zrobił. Koszt wymiani silnika w aso to będzie ok 80-90tyś więc wg mnie bezsensu.
Szkoda z AC mogła powstać w wyniku uderzenia w przedmiot leżący na drodze lub szybkiego przejechania przez śpiącego policjanta trzeba dobrze zastanowić się nad wersją i sposobem uszkodzenia auta ale jest to dobre wyjście za to pisanie o tym na forum to już sĺaby pomysł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
maron71 napisał(a):
Jak bylas w swrwisie BMW to moze koles gdzies zapisal w kompie ze silnik zatarty.Ty go wymienisz przyjedziesz potem na gwarancji.A oni ze maja odnotacje o uszkodzonym silniku.

No właśnie, dlatego wydaje mi się ze zrobienie tego na boku i tak prędzej czy później by wyszło, szczególnie ze w trakcie trwania gwarancji mamy obowiązkowe przeglądy, które podejrzewam są bardzo skrupulatne żeby właśnie znaleźć jakaś kombinacje na ich korzyść


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Dodam jeszcze ze ja w swoim poprzednim samochodzie straciłam gwarancje przez głupia wymianę oleju i filtrów poza serwisem wiec...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 16:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Maly tego na ac nie uwzglednią bo ok mogła przywalic o kamień na drodze, ale dlaczego sie nie zatrzymala skoro auto dawalo znac o tym?.
Nie znam sie na ac ,ale mysle ze to by byla podstawa do wstrzymania wyplaty. A dwa ,ze jak juz powjchali tam na serwis to widzieli co sie stalo, to na bank w przyslzosci by to sprawdzali, wiec teraz to juz po ptakach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 17:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
maron71 napisał(a):
Ciekaw czy jak auto mialo by nalanego ceramizera czy by przezylo.


Myśle że nie, 15 dodatkowo wyświetlających się komunikatów by nic nie zmieniło.

Monia napisał(a):
Dodam jeszcze ze ja w swoim poprzednim samochodzie straciłam gwarancje przez głupia wymianę oleju i filtrów poza serwisem wiec...


Zróbcie to tak jak piszą chłopaki, w granicach trzech dych i srał pies gwarancję, i tak się nie przyda do niczego.
Z mężem dograsz temat wieczorem, furą pojeździ i jakoś się temat rozejdzie.

Ale, tak nawiasem mówiąc AC powinno to pokryć, jak walniesz w drzewo to pokrywa, a walnęłaś w krawężnik miską, więc też powinno - ciężkie może być wytłumaczenie dlaczego te komunikaty zignorowałaś - tak jak pisze alduwiel.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 151
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: F11 520d
Zawsze możesz go też podpalić i zgłosić szkodę całkowitą z AC. Tylko będziesz musiała poprosić admina o skasowanie tego tematu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
MarioSJ napisał(a):
Zawsze możesz go też podpalić i zgłosić szkodę całkowitą z AC. Tylko będziesz musiała poprosić admina o skasowanie tego tematu ;)

Boże następny... mój mąż już dziś na to wpadł, na szczescie wybiłam mu to z głowy i na szczescie nie ma tutaj konta, bo mógłby znów zacząć o tym myśleć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 21:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Monia napisał(a):
MarioSJ napisał(a):
Zawsze możesz go też podpalić i zgłosić szkodę całkowitą z AC. Tylko będziesz musiała poprosić admina o skasowanie tego tematu ;)

Boże następny... mój mąż już dziś na to wpadł, na szczescie wybiłam mu to z głowy i na szczescie nie ma tutaj konta, bo mógłby znów zacząć o tym myśleć :D


Patrzę sobie na ceny części - cały silnik kosztuje dużą stówę.
Ale np nowy blok to koszt 14k, na pewno nie wszystko jest do wymiany, można by to pewnie zrobić w innym warsztacie, również dobrym, na nowych częściach, naprawiając to co jest.
I to może być nawet sensowne wyjście z sytuacji, jak mąż nie chce używanego silnika, nowe części, poskładane zgodnie ze sztuką i będzie śmigać jak nowe.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Kyokushin napisał(a):
Monia napisał(a):
MarioSJ napisał(a):
Zawsze możesz go też podpalić i zgłosić szkodę całkowitą z AC. Tylko będziesz musiała poprosić admina o skasowanie tego tematu ;)

Boże następny... mój mąż już dziś na to wpadł, na szczescie wybiłam mu to z głowy i na szczescie nie ma tutaj konta, bo mógłby znów zacząć o tym myśleć :D


Patrzę sobie na ceny części - cały silnik kosztuje dużą stówę.
Ale np nowy blok to koszt 14k, na pewno nie wszystko jest do wymiany, można by to pewnie zrobić w innym warsztacie, również dobrym, na nowych częściach, naprawiając to co jest.
I to może być nawet sensowne wyjście z sytuacji, jak mąż nie chce używanego silnika, nowe części, poskładane zgodnie ze sztuką i będzie śmigać jak nowe.

A znasz taki warsztat? Taki do którego jak go namowie to nie będę potem do końca życia słuchać jak to „zawsze jestem najmądrzejsza”? Mój mąż to paranoik, dla niego serwis to wyrocznia, w każdym warsztacie „na pewno go oszukają”.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 21:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Taki rzetelny serwis to nie problem,ale naprawa takiego silnika to bedzie problem :/ W Pzoanniu to Mikolajczak na 100% by Ci to zrobił na 6+ tak samo moj mechanik z Lubonia.

A co do naprawy Waszego silnika to glowica tez na bank zatarta -ja bym się w to nie pchał . Duzo lepszy pomysl to kupić silnik z malym przebiegiem, ale z pisemną gwarancją rozruchową na jakis tam okres np 3 miesiace.

Maly Ci dobrze doradza , wymienic silnik to najpewniejsza droga i najbezpieczniejsza za razem :) naprawa tego silnika co tam macie wyjdzie na bank więcej.

A spalic auto to kurde ludzie co za pomysły :D moze to i by wypalilo ale byc oszustem? Zło do zlego ciagnie i w koncu karma wroci.. takie moje zdanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
alduwiel napisał(a):
Taki rzetelny serwis to nie problem,ale naprawa takiego silnika to bedzie problem :/ W Pzoanniu to Mikolajczak na 100% by Ci to zrobił na 6+ tak samo moj mechanik z Lubonia.

A co do naprawy Waszego silnika to glowica tez na bank zatarta -ja bym się w to nie pchał . Duzo lepszy pomysl to kupić silnik z malym przebiegiem, ale z pisemną gwarancją rozruchową na jakis tam okres np 3 miesiace.

Maly Ci dobrze doradza , wymienic silnik to najpewniejsza droga i najbezpieczniejsza za razem :) naprawa tego silnika co tam macie wyjdzie na bank więcej.

A spalic auto to kurde ludzie co za pomysły :D moze to i by wypalilo ale byc oszustem? Zło do zlego ciagnie i w koncu karma wroci.. takie moje zdanie

Cos ty jakie spalić, po moim trupie, nie będę potem małżonkowi paczek do zk robic jak ktoś mu to udowodni.
Jedyne na co mogę się zgodzić to na zrobienie z siebie kretynki z nadzieja ze w ubezpieczalni stwierdza ze głupia baba to i komunikatów nie zrozumiała.
Ja uważam ze trzeba pieprzyć ta śmieszna gwarancje i wymienić u kogos za normalniejsze pieniądze, no ale nie ja o tym zadecyduje.
Mężowi po prostu zależy na tym żeby te auto było w nienagannym stanie bo kupił je z myślą o zabawie na torze, dlatego tak oporowo z namówieniem go na co innego niż serwis albo sprzedaż


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 22:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ale jakie komunikaty? Zapaliła się lampka po sekundzie auto zgasło i tyle. Nikt nie stwierdzi ile tak jeździłaś do póki sama się nienwygadasz. Wg nnie Ac powinno zadziałać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
--==Mały==-- napisał(a):
Ale jakie komunikaty? Zapaliła się lampka po sekundzie auto zgasło i tyle. Nikt nie stwierdzi ile tak jeździłaś do póki sama się nienwygadasz. Wg nnie Ac powinno zadziałać.

Mam nadzieje ze masz racje, szkodę dziś dla zasady zgłosiliśmy, po niedzieli maja przysłać rzeczoznawcę ale ja cały czas się martwię ze jest to w jakiś sposób do sprawdzenia w komputerze. W każdym razie nie pokładam w tym wielkich nadziei, bo wiadomo jak jest z ubezpieczycielami kiedy maja cos komuś wypłacić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 5 lipca 2019, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Zarób na remont, pokaż, że Cię stać na taki gest. ;)

Możesz też fotki jakieś zaodać, swoje i beemki, to będzie już wszystko jasne w kwestii reakcji Twojego męża. ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F82] M4 bez oleju... POMOCY!!!
PostNapisane: 6 lipca 2019, 00:43 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Monia napisał(a):
A znasz taki warsztat? Taki do którego jak go namowie to nie będę potem do końca życia słuchać jak to „zawsze jestem najmądrzejsza”? Mój mąż to paranoik, dla niego serwis to wyrocznia, w każdym warsztacie „na pewno go oszukają”.


Z tą mądrością to i tak będzie miał rację, nie ważne co zrobisz, w końcu wiedziałaś lepiej od lampki kontrolnej 'brak oleju' :P Za 40 lat on będzie też to powtarzał :P Tak już jest, tu się nie da nic zrobić.
Ale takie akcje są wpisane w małżeństwo, każdy wie w co sie pcha mówiąc 'tak'.

Niestety nie znam, nie wiem o jakie miasto chodzi, ale są dobre warsztaty które ogarną każdy silnik, w Wawie na pewno - pewnie chłopaki coś podpowiedzą, w innych miastach zupełnie nie wiem - tak czy siak - w gre wchodzi lepszy wóz i grubsza robota, więc miasto raczej nie ma znaczenia, choć zawsze lepiej mieć blisko siebie by móc lepiej kontrolować postęp prac.

Daj znać jak poszło z ubezpieczeniem, trzymam kciuki - "mały" tutaj dobrze podpowiada.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL