BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 03:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Woda w aucie- nietypowy problem
PostNapisane: 17 lipca 2019, 11:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Cześć, witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum, ale nie wiem już gdzie szukać pomocy. Opiszę więc swój problem. Mam E46 Sedan 2003, od jakiegoś 1,5 miesiąca zauważyłem, że pod dywanikiem pasażera z przodu pojawia się woda. Wilgotna była też wykładzina z tyłu pod nogami pasażera po tej samej stronie. Ok, zacząłem czytać i badać temat. Miałem sparciałe podszybie, więc wymieniłem na nowe. Odpływy przeczyszczone- dalej to samo. Odpływy klimy sprawdzone- wszystko drożne. Woda nie ma zapachu ani koloru, więc to ewidentnie deszczówka. Pojawia się po większym intensywnym deszczu. Zdemontowałem boczki drzwi i uszczelniłem- nic nie kapie, wszystko szczelne. Kiedy otworzę maskę to stojąc przed nią po lewej stronie zauważyłem, że w tym miejscu jest trochę wody. Wlewa się ona takim małym otworem, tu zdjęcie https://zapodaj.net/3520f2a4e58a4.jpg.html Pytanie, czy tak powinno być? Czy mogę ten otwór jakoś zatkać np uszczelką? Rozkładam już ręce, mechanicy podjąć pracy się nie chcą, bo to szukanie igły w stogu siana jak mówią i nikt nie ma czasu. Z góry dziękuję za sugestie, dodam, że nie jestem zbyt wprawny w obsłudze technicznej samochodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie- nietypowy problem
PostNapisane: 29 lipca 2019, 13:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
Wysusz auto w miarę możliwości i później polewaj auto wodą, ale partiami. Tzn baniaczek 5l lej w dane miejsce, np drzwi i odczekaj parę minut, po czym sprawdź czy zrobiło się mokro. Jak nie to lej w następne miejsce. W końcu dojdziesz, po laniu w której części auta pojawiło się mokro. Zawęzisz tym sposobem krąg poszukiwań miejsca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie- nietypowy problem
PostNapisane: 29 lipca 2019, 15:47 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Zdejmij tapicerki z drzwi i sprawdź czy wygłuszenie jest poprawnie przyklejone

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL