BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 09:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 28 sierpnia 2019, 18:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Witam.Posiadam e36 m50b20 samochód zawsze ciężko odpalał a mianowicie za 3 lub 9 razem(zdarzało się też za pierwszym ale rzadko) nie ważne czy był ciepły czy zimny,Auto na zimnym silniku nie miało mocy,a gdy było dopiero w niebieskim polu to już wgl nie przyśpieszało pomimo pedału w podłodze.Dzisiaj chce jechać do pracy a auto nie zapala rozrusznik kręci ale nie chce zapalić co dziwnego wgl nie było słychać pompy paliwa po przekręceniu zapłonu jak to zawsze bywa więc sprawdziłem pompę wziąłem żarówkę i kabelki i wsadziłem w styk zapaliłem zapłon i nic prąd wgl nie dopływa więc wsadziłem z powrotem wtyczkę i poszedłem do pracy :( .Po powrocie do pracy auto odpaliło o dziwo za 3 razem lecz po przy gazowaniu auto zgasło obroty nie falowały ani nic.Sprawdziłem też bezpiecznik nr 18 od pompy paliwa ale jest cały,wiem że powinienem jechać na diagnostykę,ale teraz to nawet nie mam jak i tu pytanie ma ktoś jakiś pomysł co zrobić albo w jaki sposób mogę nadać prąd na pompę paliwa i sprawdzić czy to jej wina czy nie? Po za tym znajomy powiedział mi,że może być to przez czujnik wałka lub wału ale nie będę tego kupował jak nie mam 100% pewności..Z góry dzięki za porady. :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 28 sierpnia 2019, 20:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Sprawdz przekaznik od pompki paliwa, w skrzynce z bezpiecznikami pod dodatkowa taka oslonka, jeden z 3, jasnozielony, albo zamien z ktoryms innym podobnym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 29 sierpnia 2019, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Zamieniłem przekaźnik pompy paliwa innym przekaźnikiem i pompa tylko raz się uruchomiła po zapaleniu zapłonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 29 sierpnia 2019, 21:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e90
Kod silnika: M46B20
Siema, jaki rocznik? Zrób mostek na pinach przekaźnika pompy 30 i 87, sprawdź czy pompa pracuje; Jeśli chodzi, to trzeba szukać dalej. Jesli jest immo w aucie mozesz mieć uszkodzony EWS, bądź pestka rozsynchronizowala sie, sprawdz na zapasowym kluczu jesli posiadasz. Jesli masz kabelek i inpe, to obczaj sobie: viewtopic.php?f=4&t=139175


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 29 sierpnia 2019, 23:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Rocznik 91.Dziś auto udało się odpalić łatwo nie było ale o dziwo odpalił ale 3 razy w trakcie jazdy zgasło,z rana sprawdzę na innym kluczyku czy będzie różnica a jak zapali to jadę od razu na diagnostykę i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50b20 nie odpala,brak mocy
PostNapisane: 30 sierpnia 2019, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Dziś z rana wziąłem zapasowy kluczyk i dalej to samo nie chce odpalić,połączyłem w przekaźniku piny 30-87 pompa pracuje.Na diagnostyce nie byłem bo oczywiście jak na złość auto nie odpaliło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL