BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" czujnik prędkości DSC?
PostNapisane: 26 lutego 2021, 19:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
koledzy,

Walczę ze "szkodnikiem" już dłuższy czas i zaczyna mi już totalnie brakować pomysłów.

Od początku, problem powstał po zablokowaniu tłoczków, myślałem że złapałem gumę tak kierownicą biło.
Zatrzymałem auto okazało się że z oponami wszystko ok ale tarcze były gorące, wróciłem do domu i sprawdzam co się dzieje, tłoczek w żaden sposób nie chciał się cofnąć.

Zakup zestawu naprawczego i wymiana, lepiej tarcze przestały się grzać ale szkodnik cały czas drgania ale podczas jazdy nie przy hamowaniu.
Ok zakładam że tarcze wyzionęły ducha idą nowe

viewtopic.php?f=6&t=163763&start=20

Jest ok ale tylko przez jakieś 15km, później szkodnik powraca (efekt nasila się po przejechaniu jakiś 10-15km).

Dużo wszędzie o problemie z serwem, moje wygląda dobrze ale dla pewności wymieniam na jeszcze zdrowsze niż moje (jak nowe).
Odpowietrzam cały układ aktywując kilkukrotnie pomby.

Moja radość z naprawy znów trwa 20-30km i ponownie to samo, raz lepiej raz gorzej.

Ok, kolejny podejrzany sprężarka DSC wymiana (ponownie procedura odpowietrzenia hamulców tu już 2 litry płynu poszły od początku tej zabawy)

Wracam do domu 30 km jest ok, dzisiaj po 10 km szkodnik powraca.

Tarcze wyglądają tak jakby cały czas lekko ocierały o nie lekko klocki pewnie jak odzierają mocniej czuć wibracje na kierownicy.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

DIS nie pokazuje żadnego błędu w układzie hamulcowym, Delphi pokazało sprężarkę DSC dlatego wymieniona.

Nie wiem jak teraz zdiagnozować problem co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Ostatnio edytowano 23 sierpnia 2021, 09:38 przez krilan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 27 lutego 2021, 12:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
W e39 czesym problemem wibracji sa tuleje wachaczy, poszukaj dokladniej na forum, bylo opisane. Piasty mierzyłeś?

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 27 lutego 2021, 13:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
kirpek napisał(a):
W e39 czesym problemem wibracji sa tuleje wachaczy, poszukaj dokladniej na forum, bylo opisane. Piasty mierzyłeś?


Powiedz proszę co ma przednie zawieszenie oraz piasty to takiej sytuacji na tylnej osi? Przecież widać że to są tylne tarcze, coś musiało spowodować że te tak wyglądają (stało się to przez 70 km jazdy autostradą).
Ta sytuacja miła już miejsce po wymianie przednich tłoczków zacisków.
Wrzuciłem link do galerii, widać że zawieszenie zostało zrobione (i tak nie było żadnych luzów) na poliuretanach.

Piasty przyszły nowe.

Dlatego się zastanawiam co jeszcze może powodować że klocki się nie cofają tak jak powinny?

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 3 marca 2021, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Kod silnika: m52b28
Czy przewody gumowe były wymieniane? Ze starści może zwężyć się przekrój wewnęterzy i przy hamowaniu przepchnie się płyn, ale problem będzie z powrotem. Kolega miał taki problem w swoim samochodzie.

_________________
NIE polecam firmy K-Ex (opis wkrótce)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 3 marca 2021, 18:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
diablo_vt napisał(a):
Czy przewody gumowe były wymieniane? Ze starści może zwężyć się przekrój wewnęterzy i przy hamowaniu przepchnie się płyn, ale problem będzie z powrotem. Kolega miał taki problem w swoim samochodzie.


Kolego były, spójrz proszę tutaj druga strona viewtopic.php?f=6&t=163763&p=2278275#p2278275

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 4 marca 2021, 09:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
A z tyłu reperaturki robiłeś? Strasznie chaotycznie piszesz. Na prowadnicach nie stoją zaciski?
Klocki hamulcowe w jarzmach chodzą luźno?

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 7 marca 2021, 14:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
kirpek napisał(a):
A z tyłu reperaturki robiłeś? Strasznie chaotycznie piszesz. Na prowadnicach nie stoją zaciski?
Klocki hamulcowe w jarzmach chodzą luźno?


Ok postaram się usystematyzować, tak jak pisałem po przejechaniu 10km zaczęło strasznie bić kierownica myślałem że złapałem gumę. Gdy wysiadłem okazało się że z oponami wszystko jest ok tylko tarcza lekko na brzegach łapała inny kolor.

1. Podjechałem do domu nie mogłem cofnąć tłoczków, zestaw naprawczy na dwa koła, wymieniłem najpierw jeden z lewej strony przejechałem 5km postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok, wymieniony tłoczek tarcza chłodna ale prawa gorącą powrót i następnego dnia wymiana drugiego, cały czas jednak czuć było wibracje na kierownicy czego wcześniej nie było.
1.1. Wszystkie jarzma dodatkowo wyczyszczone klocki pracują bez problemu, również prowadnice.
2. Wymiana przewodów hamulcowych na zestaw HEL, znacznie poprawiła się skuteczność hamowania ale wibracje pozostały
3. Po ok miesiącu zauważyłem ze coś przydarzyło się tylnym tarcza, zostały przygrzane
4. Wymiana serwa 30 km spokój później szkodnik powraca
5. Wymiana piast na nowe
6. Wymiana sprężarki DSC ok 20-30 km ok później powtórka z rozrywki szkodnik powraca

Hamulce odpowietrzane zgodnie z procedurą uruchamiana pompa ABS i sprężarka DSC z poziomu programu diagnostycznego.

Z układu hamulcowego podostaje jeszcze pompa hamulcowa i pompa ABS do sprawdzenia (czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tych elementów bez podmiany?)

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] "Samo zaciskające się hamulce" wibracje kół
PostNapisane: 23 sierpnia 2021, 08:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
Koledzy,

Ponieważ cały czas problem proszę ponownie o pomoc.

W marcu się poddałem i zostawiłem auto w moim warsztacie i zakończyło się tym że więcej tam nie zostawię buni.
Zrelacjonowałem cała historię, cały czasu u nich auto serwisowane.

Niestety nie zbytnio przejęli się chyba tym do czego już doszedłem " winne są tarcze, podmienimy pompę na inną"

Zakończyło się tym ze:

1. Podmieniona pompa nie działała zostałem bez hamulców i układ w opłakanym stanie " pedał lekko gumowy" 2 dni mi zajęło aby to do porządku doprowadzić.
2. Zamówili nie te tarcze co trzeba bo od 530D i podkładki pod jarzma podłożyli.
3. Na starych tarczach tak pojeździli że zmieniły kolor i klocki spalone.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Szkodnik cały czas siedzi w międzyczasie założyłem nową pompę, cały czas to samo.
Teraz zauważyłem do 100km/h jest znośnie ale jak wcisnę gaz w podłogę lub przekroczę 100km/h zaczyna mocno trząść kierownicą.
Efekt jest taki jakby z nienacka ściąga raz w jedną a innym razem w drugą stronę (zawieszenie zweryfikowane i wahacze z lekkimi luzami wymienione na nowe, ustawiona geometria)

Czytam dużo na różnych forach, pozostał jeszcze jeden element DSC który może mieć wpływ jest to czujnik prędkości DSC znajdujący się pod siedzeniem kierowcy.

Obrazek
Obrazek

Nie ma żadnych błędów na DSC, czujniki ABS pokazują identyczne wartości do 20km/h później rozłączana jest komunikacja "ze względów bezpieczeństwa".

Nie wiem czy te wartości z czujnika prędkości DSC na postoju samochodu są prawidłowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL