BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 03:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Płyn chłodniczy idzie do góry - UPG?
PostNapisane: 24 lipca 2021, 10:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E46 323I
Kod silnika: M52b25
Witam
Kupiłem ostatnio BMW E46 323I z silnikiem M52B25. Wracając po autostradzie wszystko było git. Wczoraj jak sobie jechałem i go zakręciłęm troche wyżejm z dwa razy to na chwile zaświeciła mi się kontrolka chłodnicy i zgasłą, więc po zatrzymaniu się odkręciłem troche zbiornik wyrównawczy to wywaliło mi płyn do góry, ale przewody do chlodnicy nie były jakoś szczególnie twarde. Ale za to płyn nie był różowy, tylko taki mętny jak patrzyłem i go troche wypompowałem (zdjęcie poniżej). Dzisaj kupiłem test na UPG obawaijac się nagorszego ale płyn nieszczególnie zmienił kolor, jakby możę troche jaśniejszy (zdjęcia poniżej, jedno po zał.1 i jedno przed zał.2). Zrobiłem o jeszcze raz ale tym razem docisnąłęm ten korek od testu mocno do zbiorniczka to płyn nie zmienił koloru, ale po chwili zaczął płyn podchodzić do góry. I moje pytanie, obawiać się jednak najgorszego UPG? Czy ten typ tak ma i te silniki mają po prostu duże ciśnienie przy nagrzanym silniku? Bo po tym jak odczekam jakoś 30 minut iu temp spadnie do jakiś 70 stopni (z obs mi tak pokazało) to tylko przy odkręcaniu zasyczy troche.

Z góry dzięki za pomoc :D


Załączniki:
Komentarz: Po dmuchnięciu w tester
4.jpg
4.jpg [ 53.79 KiB | Przeglądane 943 razy ]
Komentarz: płyn chłodniczy
3.jpg
3.jpg [ 30.39 KiB | Przeglądane 943 razy ]
Komentarz: Przed testem
2.jpg
2.jpg [ 62.38 KiB | Przeglądane 943 razy ]
Komentarz: Po teście
1.jpg
1.jpg [ 59.46 KiB | Przeglądane 943 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Płyn chłodniczy idzie do góry - UPG?
PostNapisane: 25 lipca 2021, 11:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Układ chłodniczy jest ciśnieniowy, jest zupełnie naturalne że wywaliło płyn po odkręceniu korka na nagrzanym silniku. 99% samochodów tak ma i jest napisane w instrukcji żeby tak nie robić.
Poziom płynu też jest napisane żeby sprawdzać na zimnym silniku (np po nocy). Jak odkręcisz i będzie ciepły to odczytasz niewłaściwy poziom.

Kolor też może być różny, w zależności od tego jaki był wlany. Np wlewam płyn prestone który jest bezbarwny i mieszalny z każdym innym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL