BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320d m47n miska olejowa uszcl a uszczelniacz wału tył
PostNapisane: 22 sierpnia 2021, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Panowie prosiłbym o pomoc.. zdjąłem miskę olejową w celu wymiany uszczelki.Wszystko wyczyściłem papierem ściernym ale.. blok silnika łączony jest z uszczelniaczem wału tylnego tutaj nie daje się silikonu o nawet schemat z tis bmw:

Obrazek

wałeczek silikonu daje się tylko od strony silnika jak na zdjęciu bo uszczelniacz wału w przypadku diesela ma uszczelkę o taką

Obrazek


dodam nie leje się olej na zewnątrz z uszczelniacza a jedynie spływa tak jak na filmiku pokazałem.OIej spuszczony,filtr oleju odkręcony,korek wlewowy nawet też.Miska fabrycznie pochylona jest w prawo więc tam jest spad to i olej tam spływa.Nawet jak wytrę fibrą+ zmywaczem by odtłuścić to za 15sekund znów lekko pojawi się tam olej.A uszczelka miski tam przechodzi i pasuje by powierzchnia podczas lączenia była sucha a zanim dokręci się wszystkie śruby miski itp to tam już olej lekko wjdzie i wtedy uszczelka miski złączy się tam z uszczelką uszczelniacza wału a miedzy nimi będzie ściśnięta śladowa ilośc oleju i wtedy moze puszczać olej tam.. psikalem tam zmywaczem do hamulców by wymyć od góry ale to też efekt na 30 sekund.Musiałby być silnik do góry nogami bo tak to śladowa ilośc oleju spływa sobie od góry jak głowica czy tam blok i leci do miski

tutaj filmik o co mi chodzi

https://www.youtube.com/watch?v=NIBFrcw9iRI

czy pomoze mi ktoś? bo chciałem montować sobie miskę jutro ale nie wiem jak to odtłuscić mam by mi olej się nie pokazywał na czas montażu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d m47n miska olejowa uszcl a uszczelniacz wału tył
PostNapisane: 23 sierpnia 2021, 14:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
@ up pomoze ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL