BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 20:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e83] Całkowity brak mocy do 2000obr, gaśnie, falują obroty
PostNapisane: 8 października 2021, 14:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e83
Kod silnika: M57
Witam Wszystkich, jest to mój pierwszy post i proszę o pomoc. BMW e83 rok 2008 3.0d 218KM automat.
Może zacznę od początku, ostatniej zimy wymienione zostały świece żarowe i sterownik świec. Po tym zabiegu i po przejechaniu 30km zapaliła się kontrolka silnika, błąd 4501. Auto na chwilę straciło moc ale zaraz wszystko wróciło do normy. Błąd pozostał.
Został wyczyszczony EGR, wymieniono elektrozawór EGR - błąd pozostał.
Niedawno auto straciło całkowicie moc, gasło przy próbie jazdy, falowały obroty. Po "dotoczeniu się" do najbliższego mechanika, odpięto przepływomierz i auto zaczęło normalnie jechać. Więc został wymieniony przepływomierz firmy Bosch. Auto nie gaśnie już ale zupełnie nie ma mocy w dolnym zakresie obrotów, następnie mechanik wymienił EGR na nowy, wymienił przewody podciśnienia. Błędu już nie ma lecz dalej brak mocy w dolnym zakresie. Po 2000obr auto dopiero "wgniata w fotel". Szybciej rozpędza się chyba "maluch".
Niestety już 2 tygodnie stoi i kończą się pomysły. Pewnie potrzebna jest pełna diagnostyka programem dedykowanym do BMW. Autem nie dojadę do odpowiedniego diagnosty, być może jutro podjedzie kolega i zrobi pełną diagnostykę. Wtedy napiszę więcej szczegółów. Może macie jakieś rady na co jeszcze zwrócić uwagę?

EDIT: Dziś zrobiona pełna diagnostyka, błędów brak, zresetowany został EGR. Jazda testowa, podczas jazdy auto jechało w miarę ok, lecz po chwili znowu wrócił spadek mocy. Pojawił się błąd przepływomierza (choć jest nowy). EGR jakby nie pracował podczas jazdy stoi na 5%, wartości powietrza mierzonego o połowę mniejsze niż oczekiwane. Nie mam pojęcia już co robić, czy wina może być w sterowniku silnika? Może instalacja elektryczna?

Wyłączony został EGR - odpięty i zaślepiony przewód podciśnienia - auto zaczęło jechać - nie jest to co powinno być ale normalnie wchodzi na obroty, nie jest tak żwawy jak powinien być ale jedzie. Skrzynia jakby dużo później zmieniała biegi. Mam pytanie elektrozawór sterujący EGR w którym dokładnie miejscu się znajduje? Czy to jest ten pod kolektorem ssącym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e83] Całkowity brak mocy do 2000obr, gaśnie, falują obroty
PostNapisane: 10 października 2021, 09:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Tak pod kolektorem u mnie jest dokładnie pod mniej więcej obudowa filtra oleju, też mam problemy z mocą do 2tys po minięciu 2tys odrazu jest kop a przy wyrzuceniu na luz mam manuał 150km obroty za falują że czasem silnikiem rzuci zaraz wyruwnuje i jest ok, nie wiem co to jest i jakoś twardo pracuje tak mi się zdaje, jest buczenie rezonowanie w czasie przyspieszania. Walczę z tym już długi czas być może coś z turbo nie wiem strona od rury wydechowej to chyba strona gorąca jest w oleju jakby turbo poci się od strony wydechowej po od kreceniu korka oleju rzuca go ale nie spadnie u kumpla lekko zaciąga go i obroty lepiej wchodzą tzn szybciej reaguje na gaz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL