BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] po wymianie klemy piro i plusa pod podłóg nie odpala
PostNapisane: 17 maja 2022, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E60 530i
Potrzebna pomoc
E60 530i w gazie samozapłon w bagażniku, w miejscu gdzie klema pirotechniczna łączy się z plusem podpodłogowym. Pożar ugaszony w miarę szybko, auto się nie spaliło, do wymiany jedynie przewody od gazu,bo zostały przepalone, klema piro, kabel plusowy podpodłogowy i kompleksowe pranie całego auta. Po pożarze wypialem bezpiecznik od gazu i pojechałem do domu, auto odpaliło bez problemu, fakt ze pod domem kable puściły już lekki dymek, a jechałem jakiś kilometr, później jeszcze odpaliłem auto na jakieś 3min i wciąż wszystko było ok, podkreślam ze było to wszystko przed wymiana kabli ( jedyny błąd jaki się wtedy wyświetlił to bodajże od poduszek, dokładnie nie pamietam)
Wszystko powyższe oprócz przewodów od gazu zostało zrobione, klema kupiona nowa-zamiennik a kabel plus używka od rozbitka.
Znajomy mechanik wymienił kable, ja sam prałem tapicerke i złożyłem wszystko tak jak było przed pożarem.
Po wymianie kabli mechanik dzwoni, ze pojawił się problem- auto nie odpala. Na razie rozmawiałem z nim tylko telefoniczne ale opisał mi tak: akumulator puszcza prąd, zapłon jest ale silnik nie reaguje, a skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.

Proszę radę.
Czy ktoś miał podobny problem?
Czy coś mogło się rozkodować na tyle żeby działo się takie coś?
Skoro na starych przepalonych kablach odpalił i jechał to dlaczego na nowych nie chce? Moze są trafione, ale prąd puszczają bo zapłon jest…?
Jest tez opcja ze jaki rozłożyłem wszystko do prania to czegoś później nie podpiąłem albo zrobiłem to złe, ale to sprawdzałem 10 razy i nie było tam zbyt wielu kabli czy modułów/kostek do podpięcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] po wymianie klemy piro i plusa pod podłóg nie odpala
PostNapisane: 19 maja 2022, 11:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jest 12V na plusie pod maską? Co to zamiennik klemy plusowej?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] po wymianie klemy piro i plusa pod podłóg nie odpala
PostNapisane: 22 maja 2022, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E60 530i
Klema piro zamiennik
Na chwile obecna znaleźliśmy jeszcze jeden mankament do wymiany-klema minusowa. Napisze po wymianie czy problem się rozwiązał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL