BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F20] Retrofit doposażenie licznika 6WA Black LCI. problem ?
PostNapisane: 2 lipca 2022, 09:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 664
Lokalizacja: Leszno k/ Warszawy
Moje BMW: E46 316 Ti
Kod silnika: N42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 4#p2213424
Witam wszystkich pomocnych :) Żona posiada F20 pre lci z 2012 z fabrycznie rozszerzonym licznikiem kombi 6WA. Mi się zamarzył w jej aucie :) licznik black z wersji LCI oczywiście również 6WA.

Licznik jak wiele innych w przeszłości (E90, F30, F10) został wyczyszczony i przygotowany do montażu oraz kodowania. Tu właśnie pojawia się mój problem !

W moim aucie jest kombi a ten lci to kombi2 który był montowany dopiero od 0717. Teoretycznie po zmianie zeitkriterium powinienem zobaczyć kombi2 ale tak nie jest. Ani esys ani ista nie widzi nowego licznika, brak komunikacji. Licznik przygotowany właściwie bo zaciąga mój przebieg i nie ma kropki.

UWAGI: ten nowy czysty licznik próbowałem zainstalować w F45 2017 u znajomego i sytuacja ta sama - brak komunikacji. Próbowałem swój niegrzebany licznik zainstalować w jego F45 i to samo - brak komunikacji. Próbowałem jego niegrzebany licznik zamontować u siebie w F20 i to samo - brak komunikacji

Takie doposażenia robię hobbystycznie w swoich autach i nie robię tego codziennie więc może o czymś zapomniałem ? Spędziłem nad tym naście jak nie dziesiątki godzin i skończyły mi się pomysły...

_________________
byłe
miłe wspomnienia E90 viewtopic.php?f=6&t=93850
miłe wspomnienia E34 viewtopic.php?f=6&t=115176
miłe wspomnienia E46 viewtopic.php?f=6&t=144578
miłe wspomnienia E91 viewtopic.php?f=6&t=157257


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL