BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 3 września 2022, 15:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc/radę zanim podejmę dalsze kroki i z problemem zgłoszę się do mechanika.
Od 1,5 roku mam E46 2.0 benzyna z silnikiem N46 - ostatnio pojawiło się zwiększone zużycie oleju ( w momencie zakupu lany był 10w40 i tak też jest do tej pory ).
Do tej pory nie znam konkretnych wartości ale wiem, że bierze więcej niż powinien. Silnik N46B20A - po dłuższej chwili pracy po dodaniu gazu dymi chociaż nie jakoś mocno.
Proszę o Waszą opinię:
1. Czy są jakieś metody aby zlokalizować / wykluczyć co wymaga naprawy - tzn. czy to uszczelniacze / pierścienie czy cokolwiek innego?
2. Czy ten problem jednoznacznie wiąże się z rozbieraniem silnika i jego regeneracją / wymianą?
3. Czy warto spróbować środków typu ceramizer / zmiany oleju na taki o innych parametrach? Czy można liczyć, że pobór oleju się zmniejszy? I ogólnie czy są jakieś doraźne rozwiązania, które warto rozważyć zanim zdecyduje się rozbierać silnik?
4. Czy macie kogoś godnego polecenia w "okolicach" Warszawy, kto zajmuje się takimi tematami?
5. Jakich kosztów można się spodziewać i jakie kroki byście podjęli w takiej sytuacji aby finalnie uratować auto bo nie chcę się go pozbywać.

Od mechanika wstępnie usłyszałem, że w zależności od tego co jest przyczyną koszty mogą dojść nawet do 8 tys. zł.

Z góry dziękuje za wszelkie rady! :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 3 września 2022, 20:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ceramizerami nie naprawisz wadliwej konstrukcji tego auta ;)

Szczerze to albo robisz kompletny remont tego silnika lub robisz swap na coś innego a jeśli już bym swapował motor to na coś sześciocylindrowego ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 3 września 2022, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Linki do filmów z przegazowania na ciepłym po 5 minutach na wolnych obrotach:

https://youtu.be/JLva5T18gSM

https://youtu.be/yj8jNa6n8aU


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 4 września 2022, 21:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 89
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Moje BMW: e36
Kod silnika: M42b18, M52b28
Prawie nic nie kosztuje płukanka, a raz mi pomogła. Na pewno nie k2, ja polecam valvoline i to ze dwie sztuki, jak zlewałem stary olej z płukanką to nawet stary brudny lejek wymyło. Oczywiście po płukance zalanie właściwego oleju, a nie 10w40. Za jakiś czas powtórka, Jak to zaklejone pierścienie to powinno pomóc ( a na dziadowskim oleju na bank pierścienie stoją). Zresztą, jest na ten temat mnóstwo porad np. wlewanie płukanki czy nawet nafty bezpośrednio na tłok i wtłaczanie powietrza kompresorem, oczywiście przed samą wymianą oleju. Jak to nie pomorze to remont, a cena tak jak ci wycenił 8 tyś jest realna. Ja bym na pewno próbował i patrzał co wylatuje z silnika, wtedy będziesz miał obraz na czym to jeździło. Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 5 września 2022, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Alex888 napisał(a):
Prawie nic nie kosztuje płukanka, a raz mi pomogła. Na pewno nie k2, ja polecam valvoline i to ze dwie sztuki, jak zlewałem stary olej z płukanką to nawet stary brudny lejek wymyło. Oczywiście po płukance zalanie właściwego oleju, a nie 10w40. Za jakiś czas powtórka, Jak to zaklejone pierścienie to powinno pomóc ( a na dziadowskim oleju na bank pierścienie stoją). Zresztą, jest na ten temat mnóstwo porad np. wlewanie płukanki czy nawet nafty bezpośrednio na tłok i wtłaczanie powietrza kompresorem, oczywiście przed samą wymianą oleju. Jak to nie pomorze to remont, a cena tak jak ci wycenił 8 tyś jest realna. Ja bym na pewno próbował i patrzał co wylatuje z silnika, wtedy będziesz miał obraz na czym to jeździło. Powodzenia


Dziękuję!

Dobrze rozumiem, że powodem poboru oleju mogą być " zaklejone pierścienie "? Co do tego co w silniku, to z powodu tych dużych strat oleju praktycznie non stop jeźdźi na świeżym bo dolewane jest sporo, chyba, że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 5 września 2022, 22:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
akurat w tym silniku główna przyczyną konsumpcji są uszczelniacze zaworów, chociaż jak dojechany silnik to mogą być i pierścienie.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 08:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ostatnia rzecz o jakiej myślę to właśnie, że silnik jest zarżnięty - to taki motor, który nawet ciężko było by upalać bo mocy za wiele tam nie ma.

Zastanawiam się nad swapem ale nie wiem co gorsze, czy inwestować w uszczelniacze w tym silniku, czy szukać jakiegoś sześciocylindrowego - z tym, że w przypadku swapa raczej ciężko przewidzieć na co się trafi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 10:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ennndi, niestety Twój motor to troszkę wadliwa konstrukcja względem sześciocylindrowców :(

Swap na pewno nie wyjdzie taniej niż remont :) To już musisz sam zdecydować w którą stronę chcesz iść i na ile pozwalają Ci finanse :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 11:11 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Najpierw zmierz kompresje, płukanka, znow zmierz kompresje. Pojezdzisz i sprawdzisz konkretnie pobor oleju. Uszczelniacze to ewentualnie kolejny krok.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Jeżeli faktycznie pierścienie stoją, to płukanka "postojowa" przed samą wymianą oleju ich nie ruszy. W tym wypadku trzeba myśleć o płukance długodystansowej, przez co najmniej kilka interwałów + częstsza wymiana oleju


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 14:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ennndi napisał(a):
po dłuższej chwili pracy po dodaniu gazu dymi

skoro tak to zrób uszczelniacze zaworowe, można bez zdejmowania głowicy, ale ja bym zdjął i zrobił kompleksowo

ennndi napisał(a):
w momencie zakupu lany był 10w40

ennndi napisał(a):
Silnik N46B20A

chyba tego nie trzeba komentować :|

poza tym: płukanka + xado anticarbon -->> 5w40 syntetyczny i jeździć dopóki nie padnie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 18:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Dziękuje raz jeszcze za Wasze odpowiedzi - wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy - jakiego przedziału kosztów mogę się spodziewać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 20:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ennndi napisał(a):
Dziękuje raz jeszcze za Wasze odpowiedzi - wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy - jakiego przedziału kosztów mogę się spodziewać?



Weź pod uwagę słowa rorafalki a mianowicie ;) ;)



rorafalki napisał(a):
skoro tak to zrób uszczelniacze zaworowe, można bez zdejmowania głowicy, ale ja bym zdjął i zrobił kompleksowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 6 września 2022, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 89
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Moje BMW: e36
Kod silnika: M42b18, M52b28
Raczej mechanik nie podejmie się wymiany uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy, po prostu. co do dolewania cały czas nowego oleju to podam ci swój niechlubny przykład: kupiłem kiedyś passata w benzynie, który brał olej, oczywiście ten gówniany 10w40 i cały czas dolewałem (coraz więcej), aż zaczął kopcić na siwo i rozebrałem ten silnik z ciekawości. Takiego syfu w środku nie sposób opisać, pierścienie jak próbowałem ruszyć to pękały, ruszyły dopiero po moczeniu w nafcie, więc to że dolewasz nowy olej cały czas to wierz mi, że to nic nie zmienia, tym bardziej że to nie właściwy olej. Wszyscy powyżej dobrze ci radzą.
A to jest moim zdaniem najlepsza rada, jak chcesz mało zainwestować, ale musisz kupić miernik kompresji
renoraines napisał(a):
Najpierw zmierz kompresje, płukanka, znow zmierz kompresje. Pojezdzisz i sprawdzisz konkretnie pobor oleju. Uszczelniacze to ewentualnie kolejny krok.

Jak chcesz jeszcze mniej wydać to płukanka, właściwy i dobry olej i obserwuj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 7 września 2022, 08:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ennndi napisał(a):
wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy - jakiego przedziału kosztów mogę się spodziewać?

każdy rejon ma swoje ceny, ale nie mniej jak 500-600

przypadek Twój jest książkowy: seria N, w tym przypadku N46 ma kilka bolączek, m.in. zużyte uszczelniacze zaworowe, które objawiają się kopceniem po chwili pracy na wolnych obrotach

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 7 września 2022, 09:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Dzięki, sprawdzę kompresję zanim pójde z dalszymi krokami i wrócę z wynikami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 7 września 2022, 11:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 423
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Moje BMW: e91/e46/e82
99% uszczelniacze, w Warszawie koszt 1000 bez zdejmowania głowicy. Olej do tego silnika zalecany to 5w-30 i tego bym się trzymał.
dawno temu u nich je robiłem
https://pl-pl.facebook.com/zzamilowaniadobmw/
teraz bym podjechał do Łodzi Łozo Serwis lub Lublina
https://www.olx.pl/d/oferta/wymiana-usz ... yt981.html
są ludzie co ogarniają to z zamkniętymi oczami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 8 września 2022, 09:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Dziękuje, jak to finansowo się prezentowało - proszę o info jeśli mieliście doświadczenia z taką wymianą. Usłyszałem, że wymiana do 2000zł + ewentualna wymiana rozrządu ( uzasadnione jest wymienianie rozrządu przy wymianie uszczelniaczy ).

Cenowo też mam wrażenie że trochę dużo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 8 września 2022, 12:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego przede wszystkim usługa musi być zrobiona dobrze a za taką usługę trzeba odpowiednio zapłacić. Po dobrze zdobionej robocie powinieneś dość długo pojeździć bezawaryjnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
PostNapisane: 30 września 2022, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: N46B20A
Uszczelniacze wymienione, mechanik stwierdził spory nagar w silniku, myślicie, że płukanka to dobry pomysł, czy można tym bardziej zaszkodzić?

Plus jaki olej i jakie marki - 5w30 docelowo?

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL