BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: M54B22 nie pali po wymianie alternatora.
PostNapisane: 25 października 2022, 00:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320I
Kod silnika: M54B22
Witam serdecznie, nie mogłem znaleźć pomocy w innych wątkach. Otóż około 4 dni temu w trakcie jazdy Bunia straciła ładowanie i zjadła całe aku. Auto doprowadziłem do domu( z kumplem na lince), dorwałem sprawny alternator, jednak akumulator odmówił posłuszeństwa. Kupiłem nowe aku, podpiąłem i dupa, auto nie pali. Po przekręceniu kluczyka auto kręci, łapie na chwilę i gaśnie. Podpiąłem pod INPa i pokazuje tylko błąd DISA(odpiąłem ją już dawno bo mi się urwało ramie i będę kupować nową, autko ciągle tak jeździło i nie było problemów) i nagle pojawił się błąd przepływomierza, po jego odpięciu bez zmian.). Dodatkowo po którejś już próbie odpalenia nie gaśnie wgl kontrolka ładowania. Jest mi w stanie ktoś coś doradzić? Autko jest mi potrzebne do dojazdów do pracy i bez niego jak bez ręki. A już nie wiem co robić żeby to ożyło..
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M54B22 nie pali po wymianie alternatora.
PostNapisane: 26 października 2022, 13:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320I
Kod silnika: M54B22
Udało się uruchomić samochód. Rozebrałem wszystko od filtra powietrza po przepustnice i silnik krokowy, który okazał się strasznie zabrudzony i nie pracował. Po czyszczeniu auto odpaliło i pracuje prawidłowo. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL