BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E70] 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 24 kwietnia 2023, 09:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E70
Kod silnika: M57
Witam,

Mam pytanie i proszę o poradę.
Dwa dni temu ruszyłem swoim X5 E70 3.0d z 2007 roku i w trakcie gdy redukował bieg na 3 przy prędkości około 40-50 km/h było słychać delikatne stuknięcie w silniku i motor zgasł.
Przy próbie ponownego odpalenia dziwnie kręci jakbym jakiegoś skutera odpalał czyli luźno. Przyjechał mechanik na miejsce z kompem i wyskakiwał błąd czujnika wałka rozrządu.
Zasugerował, że coś pieprznęło najprawdopodobniej w rozrządzie tzn. coś urwało.
Poniżej podaję link do filmiku z próbą odpalania mojego motoru. Po dźwięku można faktycznie chyba zasugerować, że np. zerwany łańcuch itp.

Na jakie koszty naprawy muszę się przygotować? Może lepszą opcją jest kupić słupek po kapitalnym remoncie?

https://www.youtube.com/watch?v=DX7Go393sd4


Dziękuję i pozdrawiam
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 25 kwietnia 2023, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E70
Kod silnika: M57
Jak i co trzeba sprawdzić czy faktycznie walnął rozrząd?
Mechanik powiedział abym zakręcił silnikiem i zobaczył przez korek olejowy czy wałek się kręcie. Jeśli nie to na 100% rozrząd upierdzielony.
Chyba, że jakimś cudem może być coś innego?

Pomóżcie proszę w postawieniu diagnozy. Nie chciałbym aby mnie ktoś niepotrzebnie naciągnął na dobre kilka tysięcy zł..

Dzięki i pozdrawiam
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 25 kwietnia 2023, 21:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
Przez korek wlewu oleju nic nie zobaczysz. Wyjmujesz czujnik położenia wałka w pokrywie i przez otwór możesz zobaczyć czy wałki się kręcą przy kręceniu wałem.
Po strzelonym rozrządzie jest bląd położenia wałka i niskiego ciśnienia na listwie CR.
Jeśli chcesz reanimować twój silnik masz do zrobienia/wymiany głowicę- kilka zaworów na 100% jest krzywe, wałki również się krzywią, dźwigienki i popychacze do wymiany.

Drugi słupek zawsze wiąże się z ryzykiem- nie wiadomo jak ktoś to poskładał, z jakich części, zastanawiające jest to, że przyjmują w rozliczeniu wszystko bez dziury w bloku...
Zweryfikuj stan swojego "słupka", druga głowica 1.5-2.5tys+planowanie 1-1.5tys. kpl rozrząd +uszczelki oleje pewnie z 4-5tys. + robocizna. tanio nie będzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 26 kwietnia 2023, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E70
Kod silnika: M57
Panowie czy ktoś miał z Was do czynienia lub moze ma jakieś opinie co do warsztatu z Międzylesia odnośnie regenerowanego silnika?
Pchać się w to czy remontować swój?
https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-bmw- ... NThjL.html

Pomóżcie
Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 27 kwietnia 2023, 15:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
KALWARO napisał(a):
Panowie czy ktoś miał z Was do czynienia lub moze ma jakieś opinie co do warsztatu z Międzylesia odnośnie regenerowanego silnika?
Pchać się w to czy remontować swój?
https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-bmw- ... NThjL.html

Pomóżcie
Dzięki

KALWARO, jeśli szukasz w tamtych okolicach to chyba jednym z pewniejszych jest goliat części bmw k. Strzelina

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E70] 3.0d - Silnik przestał działać - czy to rozrząd?
PostNapisane: 30 czerwca 2023, 07:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E70
Kod silnika: M57
Witam,

BMW naprawione. W dniu wczorajszym odebrałem od mechanika. Silnik cyka bez zarzutów. Przyczyną oczywiście był zerwany dolny łańcuch rozrządu.

Mam pytanie jak odebrałem samochód po 2 miesiącach podczas jazdy słychać buczenie tak jakby łożyska. Czy po takim dość długim nieużywaniu samochodu łożyska mogą oddawać taki odgłos.
Wspomnę, że silnik nie ma na to wpływu ponieważ gdy samochód był na podnośniku to buczenie nie występuje dopiero jak dotknie podłoża asfaltu to buczenie pojawia się.
Opony raczej wykluczam ponieważ robiłem próbę na różnych nawierzchniach asfaltowych gładkich i szorstkich i buczenie słychać jednakowo. Więc opony wydają mi się być ok. Co to może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL