BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E83] Nie działa szyba kierowcy i centralny z kluczyka
PostNapisane: 11 maja 2023, 08:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E83
Kod silnika: M54B30
Witam,
Przychodzą z pewnym męczącym problemem. Chodzi o BMW e83 2005r. Nie działa szyba kierowcy oraz centralny zamek z fizycznego kluczyka. W sprawie szyby został sprawdzony i podmieniony panel w boczku - efekt żaden. Został również naprawiony moduł komfortu (było coś ze ścieżką zasilania) i na nowo zaprogramowany - efekt żaden. Został również podmieniony moduł komfortu na inny, zaprogramowany - efekt żaden. Zwarcie robiło lusterko kierowcy ale wtedy nie działał cały panel, odłączyłem lusterko wróciły wszystkie szyby oprócz kierowcy. Gdy na panelu kierowcy klikam otwarcie/zamknięcie szyby kierowcy słychać jedynie jakby przekaźnik w okolicy modułu komfortu. Czy w tej sytuacji zostało tylko rwanie wiązki i sprawdzanie kabelek po kabelku? Spotkał się ktoś może z podobnym problemem?
Odnośnie centralnego zamka sytuacja jest taka, że z pilota wszystko normalnie działa, wszystkie drzwi się zamykają i otwierają. Natomiast gdy przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy otwierają/zamykają się tylko te drzwi. Przekręcenie na ,,dwa razy" też zero efektu. Jeszcze jedna ciekawostka otwieranie auta kluczykiem w drzwiach kierowcy nie wyłącza alarmu, także jeśli zamknę auto z pilota i otworzę drzwi kierowcy kluczykiem(bo i tak żadne inne się nie otworzą) to zaczyna wyć alarm.
Wszystko mi wskazuje jakby nie było przejścia z tym nieszczęsnych drzwi kierowcy dalej, walnięte jakieś kabelki/kostka. Co myślicie na ten temat? Auto oczywiście było u mechanika/elektromechanika ale on upiera się dalej, żeby szukać z modułem komfortu a budzi to moją lekką wątpliwość. Stąd właśnie ten post. Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL